airline

۴ ایرلاین برتر اروپا را بشناسید!

کل : 9

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۵

امروزه شرکت‌های هواپیمایی برای جذب بیشتر مشتری و فروش بیشتر رقابت سنگینی با هم دارند و همین رقابت سنگین باعث پیشرفت روز به روز این شرکت‌ها در جهان شده است. شرکت‌های هواپیمایی سعی می‌کنند با بالا بردن کیفیت و پایین آوردن قیمت بلیط‌ها و بهبود دیگر امکاناتی که برای مسافران مهم است؛ رتبه بهتری در مجموعه‌ی ایرلاین‌های دنیا پیدا کنند. در این مقاله به معرفی ۴ ایرلاین برتر اروپا خواهیم پرداخت.

best-airlines

۱) هواپیمایی لوفت‌هانزا (Lufthansa) – آلمان

لوفت‌هانزا شرکت هواپیمایی کشور آلمان است. این ایرلاین ناوگانی شامل ۲۷۸ هواپیمای مسافربری جت دارد که بزرگ‌ترین ناوگان در اروپا و ششمین ناوگان هوایی جهانی به حساب می‌آید. هم اکنون سه فرودگاه فرانکفورد، دوسلدوف و مونیخ قطب‌های اصلی این شرکت هواپیمایی محسوب می‌شوند.

lufthansa

لوفتهانزا، از نظر میزان فروش بلیط هواپیما، به عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان شناخته می‌شود شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا برای ۱۸ مقصد داخلی و ۱۹۳ مقصد بین‌المللی در ۸۱ کشور جهان پرواز دارد. این ایرلاین آلمانی یکی از امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان شناخته می‌شود.

۲) هواپیمایی ایرفرانس (Airfrance) – فرانسه

این ایرلاین برای کشور فرانسه است و مرکز اصلی در ترامبله آنفرانس، در شمال شهر پاریس قرار دارد. این ایرلاین از ادغام ایر اورینت، ایر یونیون، شرکت پرتال هوایی عمومی، شرکت بین‌المللی ناوبری فرانسه (CIDNA)، و شرکت ترابری آرینه (SGTA)در سال ۱۹۳۳ تاسیس شد.

airfrance

نکته جالب در مورد ایر فرانس این است که در دوران جنگ سرد از  سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۹۰ از سه خط اصلی متحدین به شمار می رفته است. هواپیماهای ایرفرانس را ترکیب جت پهن‌پیکر ایرباس و بوئینگ تشکیل می‌دهد. شاید اسم شرکت هواپیمایی هاپ را شنیده باشید. این شرکت زیر مجموعه ایرفرانس است که پروازهای داخلی در فرانسه و اروپا رو انجام می‌دهد.

از بوتیک هتل چه می دانید؟
ادامه مطلب

۳) هواپیمایی بریتیش ایرویز (British Airways) – بریتانیا

بریتیش ایرویز، شرکت هواپیمایی بریتانیاست که در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد. امروزه این شرکت هواپیمایی  ۱۶۹ مقصد در سراسر جهان، پروازهای مستقیم دارد.

british-airways

دفتر مرکزی این ایرلاین در شهر هارموندوورتس قرار دارد قطب‌های اصلی آن فرودگاه های فرودگاه هیترو (Hethrow) لندن و فرودگاه گاتویک است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین پرواز این شرکت هواپیمایی به تهران در  سال ۱۹۴۶ انجام شده است.

۴) هواپیمایی اتریش (Austrian Airline) – اتریش

این ایرلاین در سال ۱۹۵۷ تاسیس شد و امروزه بیش از ۸۰ هواپیمای مسافربری و باربری دارد. دفتر مرکزی و فرودگاه اصلی این ایرلاین در شهر کویت سیتی کشور کویت است.

austrian-airline

این شرکت هواپیمایی در حال حاضر ۱۳۰ پرواز مختلف به قاره های آفریقا وآسیا و اروپا و آمریکا دارد و شما می‌توانید به وسیله این ایرلاین به تهران و اصفهان نیز پرواز کنید.

نظرات کاربران

  1. به نظر من هواپیمایی Lufthansa از بقیه یه سر و گردن بالاتره … 😀

  2. مطلب بسیار جالب و خوبی بود.