سفر-گردشگری-تاثیرات سفر-افسردگی-درمان افسردگی

سفر؛ داروی جدید ضد افسردگی!

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۶

سفر راهی مناسب برای رهایی از افسردگی است؛ سفر میان شما و مشکلات تان فاصله می اندازد. حتی برنامه ریزی برای تعطیلات هم می تواند ذهن و فکر را از استرس خالی کند. تصور مقصد مسافرت، زمان آن و کاری هایی که می خواهید انجام دهید ذهنتان را از افکاری که باعث بی خوابی، فشار خون بالا و تنش شده است خالی می کند.
در این مطلب با سفرمى همراه باشید تا با کمک های پنج گانه ى مسافرت برای مقابله با افسردگی آشنا شوید:

  • مسافرت باعث می شود استرس های بیرونی را فراموش کنید

سفر می تواند بهترین گزینه براى کسانی باشد که محیط اطراف برایشان آزار دهنده و فشارهای بیرونی غیر قابل تحمل است. تغییر کامل محیط احساس خوبی به انسان می دهد. هنگام سفر می توانید ذهنتان را آزاد کنید و به سمتی که دوست دارد سوق دهید. ذهن و جسم فرقی نمی کند، مسافرت شما را آزاد می گذارد تا به آنچه که دوست دارید بیشتر فکر کنید.

  • مسافرت فرصتی است تا دوباره بیاندیشید و ذهنتان را شارژ کنید

بهترین زمان برای تامل و دوباره اندیشیدن و تصمیم گیری زمانی است که ذهنتان عاری از استرس است. صخره نوردی؟ پیاده روی در مسیری طولانی؟ دراز کشیدن کنار ساحل و گوش کردن به صدای امواج؟ سفر این امکان را به شما می دهد تا در زمانی که مخصوص شماست، هر آنچه می خواهید انجام دهید؛ به آرامش برسید و به آنچه واقعا خوشحالتان می کند فکر کنید.

  • در مورد آنچه انجام می دهید، قضاوت نکنید

سفر شما را از کارهایی که مجبور به انجام آن هستید، رها می کند. وقتتان را صرف کاری کنید که مایلید. نظر بقیه در مورد کارتان و قضاوت شان، مرکز توجه شما قرار نگیرد. زمانی را به خود اختصاص دهید، اگر دوست داشتید در اتاق هتل بمانید و خود را با خواندن کتابی مشغول کنید یا جزر و مد دریا را به نظاره بنشینید، فقط هر کاری که مایلید انجام دهید.

  • مسافرت شما را به حرکت در می آورد

گاهی اوقات ممکن است حس کنید سنگی به پایتان بسته شده و توان حرکت ندارید، اما سفر راه حلی عجیب دارد، تا این سنگ ها را چون پر سبک کند؛ گویی که انگار که اصلا وجود نداشتند!

خلبانی؛ رویای همیشگی کودکان
ادامه مطلب

یکی از بزرگ ترین چالش های افسردگی این است که چه طور انرژی را بدست آورید و انگیزه لازم برای ادامه ى حرکت داشته باشید. با سفر عادت و یکنواختی را بشکنید و راه بیفتید.

  • فقط خودتان باشید

آنچه که می خواهیم باشیم برای جسم و ذهنمان ضروری و بسیار با ارزش است. اما اینکه چه طور خودمان باشیم، از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. چه از صبح تا شب در حال فعالیت باشیم، چه در استرس رسیدن به کلاس ها و یا حتی در ماراتن بی انتهای روزمرگی گرفتار شده باشیم، از ارزش سلامتی و وقتمان غافل شده ایم.

ترشح آدرنالین، احساس گناه و یا حتی احساس مسئولیت، همه و همه مرهمی است برای آنکه دردهایمان را فراموش کنیم. سفر می تواند آرامش و آسایش ذهن و جان را برایمان فراهم کند.

نظرات کاربران