چرا جوانان امروز سفر کردن را بر خانه خریدن تریح می دهند

چرا نسل امروز سفر رفتن را بر خانه خریدن ترجیح می دهند؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۳۹۶

نسل هزاره امروزی به اندازه نسل های گذشته در فکر تهیه مسکن نیستند و از اوایل سال 2000 نرخ مالکیت خانه در افراد زیر 35 سال به طور چشمگیری کاهش یافته است.

سفر کنیم یا خانه بخریم

نسل هزاره چیست؟

نسل وای یا نسل ایگرگ که با نام نسل هزاره نیز شناخته می‌شود، به نسلی می‌گویند که پس از نسل ایکس و پیش از نسل زد زاده شده‌اند. بر سر این موضوع که تولّد نسل وای در چه زمانی آغاز شده و کی به پایان رسیده‌است، اجماعی وجود ندارد. برخی صاحب‌نظران بر این باورند که تولّد این نسل در جایی در اواخر دههٔ ۱۹۷۰ یا اوایل دههٔ ۱۹۸۰ آغاز شده و در اوایل دههٔ ۲۰۰۰ به پایان رسیده‌است که در ایران برابر با شروع دهه شصت میلادی تا آغاز دهه هشتاد است.

نسل هزاره

با سفرمی همراه باشید تا دریابید چرا جوانان امروز سفر کردن را به خانه خریدن ترجیح می دهند؟

اما دلیل این تغییر چیست؟

امروزه جوانان اولویت های مختلفی دارند.

سفر کنیم یا خانه بخریم

بر طبق نظرسنجی های اخیر 47 درصد از جوانان بین 18 تا 34 سال، ترجیح می دهند پول خود را صرف سفر کردن نمایند و کمتر برای خرید خانه پس انداز می کنند. همچنین، 26 درصد از افراد بالغ بالای 45 سال ادعای مشابه را داشته اند. و همگی در صحت این امر اتفاق نظر دارند که تجربه از هر چیز دیگری در این دنیا با ارزش تر است.

طی نظرسنجی های اخیر مشخص شده است که 78 درصد از نسل هزاره امروز ترجیح می دهند که پول خود را صرف تجربه وقایع هیجان انگیز و مطلوب کنند و 55 درصد از آنها اعتراف کرده اند که تاکنون برای کسب تجربیات تازه، نسبت به خریدی سودآور، هزینه بیشتری متقبل شده اند.

عجیب ترین مراسم های ازدواج در جهان (قسمت دوم)
ادامه مطلب

شیرجه آسمان

تیلور اسمیت (Taylor Smith)، مدیر عامل و بنیان گذار یک شرکت گردشگری می گوید:

نسل هزاره امروز پولشان را برای خرید اتومبیل، تلویزیون و ساعت خرج نمی کند. ما اسکوتر اجاره می دهیم و تور ویتنام برگزار می کنیم، در جشنواره های موسیقی شرکت می کنیم و از ماچو پیچو بالا می رویم.

ماچو پیچو

اگرچه امور مالی تنها دلیلی نیست که جوانان را از مالکیت خانه منصرف می کند اما بحث هزینه ها همچنان به عنوان بهانه اصلی این که آنها تصمیم به خرید بگیرند یا خیر، مطرح است. قیمت خانه تا حد زیادی افزایش یافته در حالیکه دستمزدها همچنان ثابت مانده است. اگرچه 80 درصد از نسل هزاره امروز مایل به خرید املاک و مستغلات هستند، اما تعداد کمی از جوانان در موقعیت مالی خوبی برای برآورده ساختن این آرزو قرار دارند.

خانه خریدن

گزارشات حاکی از آن است که:

“68 درصد از نسل هزاره سوم توانسته اند کمتر از 1000 دلار برای پیش پرداخت اول پس انداز کنند. و تقریبا نیم یا بهتر است بگوییم 44 درصد از آنها نقل کرده اند که هیچ اندوخته ای برای پیش پرداخت ندارند.

خانه خریدن

این صحیح است که گذران یک تعطیلات درست و حسابی ممکن است برای نسل هزاره چند صد هزار دلار آب بخورد اما هزینه خرید یک خانه به مراتب بسیار بالاتر است. برای مثال: اگر خانه ای 200000 دلار قیمت داشته باشد، 20 درصد پیش پرداخت به تنهایی 40000 دلار هزینه در پی خواهد داشت. بعلاوه، هزینه تعمیر و نگهداری و دیگر عناصر اولیه گران قیمت را قبل از جمع کردن صورت حساب منظور نمایید.

لذت سفر را با این ترفندها بیشتر کنید!
ادامه مطلب

سفر کنیم یا خانه بخریم

بعلاوه، به نظر می رسد که بسیاری از افراد نسل هزاره نمی دانند که قیمت املاک و مستغلات به ویژه در شهرهای پر طرفدار تا چه اندازه ای رو به افزایش است؛ اگر آنها به جای اندوختن پول برای خرید خانه، تمام داراییشان را صرف مسافرت کنند، وقتی از خواب غفلت بیدار می شوند که زمان سریعا به سمت فرا رسیدن موعد پیش پرداخت در حرکت است.

سفر کنیم یا خانه بخریم

وقتی آرزوی دستیابی به خانه تا این اندازه دور از ذهن شده است، بیشتر مردم ترجیح می دهند که پول خود را در مسیر رویاهای نزدیکتری مثل سفر رفتن و تجربه وقایع هیجان انگیز خرج کنند.

سفر کنیم یا خانه بخریم

البته هیچ قانونی وجود ندارد که جوانان نمی توانند در عین حال هم خانه بخرند و هم به مسافرت بروند؛ اما کسانی که می خواهند رویای مالکیت خانه را به واقعیت بدل کنند باید شروع به صرفه جویی کنند.

سفر کنیم یا خانه بخریم

نظر شما چیست؟

آیا فکر می کنید باید در جهت تهیه مسکن گام بردارید یا بیشتر درآمدتان را به مسافرت کردن و اندوختن تجربیات جدید اختصاص دهید؟ نظرات خود را با سفرمی در میان بگذارید!

نظرات کاربران