علائم هشدار دهنده کنسل شدن پرواز

علائم هشدار دهنده کنسل شدن پرواز

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۶

کنسل شدن پرواز یکی از واقعیت های رایج در سفر است که اغلب مواقع قابل پیش بینی نیست. راهکار مناسب برای مدیریت لغو پرواز این است که یک قدم جلوتر باشید.

کنسل شدن پرواز

در این مطلب سفرمی لیستی از علائم هشدار دهنده کنسل شدن پرواز را به شما ارائه می کند:

1. شما قرار است با اولین پرواز روز سفر کنید.

پرواز صبح زود

خُب، این پرواز دو حالت دارد! ممکن است به نفع یا به ضرر شما باشد. اما احتمال اینکه لغو شود زیاد است. برای مثال: مسافرانی که در فرودگاه هیستون با اولین پرواز بلند شدند، طوفان هاروی (توفند هاروی (Hurricane Harvey) یک توفند استوایی است که منجر به سیلی عظیم در جنوب شرق ایالت تگزاس ایالات متحده آمریکا شده‌است.) را پشت سر گذاشتند. اگر وقوع این طوفان زودتر پیش بینی شده بود، کنسل شدن پرواز یک امر حتمی بود.

طوفان هاروی

ایرلاین ها می خواهند که پروازشان در موعد مقرر بلند شود اما نه به قیمت اینکه جان مسافران را به خطر بیاندازند. اگر بحث ظرفیت در میان باشد (علامت هشداری بعد) به احتمال زیاد پروازهای صبح زود کنسل می شوند.

2. تعداد صندلی های خالی بیشتر از صندلی های پر است.

ئعداد صندلی های خالی بیشتر از صندلی های پر است

از چند روز قبل برنامه یا وب سایت ایرلاین مورد نظرتان را بررسی کنید. اگر پرواز تکمیل نیست و هواپیما قرار نیست در مقصد خاصی توقف کند، یا به عبارتی پروازتان مستقیم است، احتمال دارد شما را به پرواز بعدی منتقل کنند. این تبعیت از یک قانون ساده ریاضی است. چرا باید یک مسیر را دوبار طی کنند وقتی می توانند با تغییر کوچکی در برنامه مسافران این مشکل را حل کنند؟ خوشبختانه این کنسلی ها معمولا در طول شب انجام می شود و به شما زمان کافی می دهد تا برای پرواز بعدی دوباره برنامه ریزی کنید.

3. ایرلاین مورد نظر شما به کنسل کردن پرواز عادت دیرینه دارد.

جت بلو در هوای بد

اگر واقعا می خواهید از کنسل شدن پروازتان جلوگیری کنید، پس حتما لیست شرکت های هواپیمایی که به عنوان کنسل کننده های همیشگی گزارش شده اند را در سایت (Transportation.gov) بخوانید. البته کمی زحمت دارد. ابتدا بر روی یکی از آخرین گزارشات ماهانه در صفحه اصلی یا لیست گزارشات سالانه کلیک کنید. در بالای صفحه بعد، یک لینک pdf موجود است. آن را باز کنید و به دنبال شماره صفحه 8A بگردید. و حالا لیست مورد نظرتان را پیدا خواهید کرد.

جت بلو

یک جستجوی سریع از گزارشات شش ماهه گذشته حاکی از این است که ایرلاین اکسپرس جت (Express Jet) و جت بلو (Jet Blue ) بالاترین نرخ کنسلی را داشته اند.

4. پرواز مورد نظر شما به مراتب کنسل می شود.

صفحه کنسلی پرواز

اداره حمل و نقل همچنین پروازهای خاصی که بیشتر از 5 بار کنسل شده اند را نگه می دارد. و در یک جدول (quick chart) فهرستی بر اساس خطوط هوایی و ماه آورده است. بدیهی است که شما همیشه درباره مسیر پروازی خود حق انتخاب ندارید اما با یک نگاه اجمالی به تاریخچه یک پرواز خاص که به طور مداوم لغو می شود می توانید در مورد نحوه حمل و نقل تجدید نظر کنید.

5. طوفان در قطب های اصلی ایرلاین ها وجود دارد.

فرودگاه بارانی

این ممکن است واضح به نظر برسد اما گاهی اوقات شما به دلیل عجله در آماده شدن برای سفر فراموش می کنید تا آب و هوا در نقاط دیگر کشور را بررسی کنید. این کافی نیست که تنها آب و هوای مبدا و مقصد مورد نظرتان را بررسی کنید.

فرودگاه بارانی

اداره هوانوردی فدرال (FAA) نقشه ای (map) گردآوری کرده که به شما اجازه می دهد تا از تاخیر در سراسر کشور مطلع شوید. همچنین، سایت (FlightStats) برنامه های رایگانی دارد که می توانید با استفاده از آن تمام کنسلی های پروازی در سراسر جهان را مشاهده کنید.

6. ایرلاین های دیگر در حال کنسل کردن پرواز هستند.

کنسل شدن پرواز

اگر ایرلاین های دیگر به دلیل آب و هوای نامناسب در حال کنسل کردن پروازشان هستند اما پرواز شما هنوز لغو نشده فکر نکنید که خیلی خوش شانس هستید! در عوض فرض را بر این بگذارید که ایرلاین شما قرار است دیرتر خبر کنسل شدن پرواز را اعلام کند. برای اطلاع از این موضوع در فرودگاه از چند نفر سوال کنید.

7. هواپیمای شما کوچک است.

هواپیمای مسافربری کوچک

کنسل شدن پرواز هواپیماهای کوچک همیشه در اولویت نیست. اما اگر از دید شرکت های هواپیمایی و درآمد آنها به موضوع نگاه کنید در می یابید که اگر مسافران هواپیمای کوچک را با هواپیمای بزرگتر ترکیب کنید عقلانی تر است. همچنین، هواپیماهای کوچک در آب و هوای نامناسب از ایمنی کمتری برخودار بوده و خطرناک تر هستند.

8. هواپیمایی که قرار است با آن پرواز کنید هنوز موقعیت مکانی پیشین خود را ترک نکرده است.

ایرلاین

برنامه (app) شرکت هواپیمایی مد نظرتان معمولا بهترین راه برای دستیابی به اطلاعات مربوط به پرواز و هواپیما است. شما با استفاده از این برنامه می توانید به راحتی متوجه شوید که هواپیمای شما از کجا می آید و آیا هنوز به فرودگاه و گیت رسیده است یا خیر. اگر شما در فرودگاه منتظر هستید اما هواپیمای شما هنوز مقصد قبلی خود را ترک نکرده یا در راه فرودگاه نیست، حداقل خودتان را برای یک تاخیر طولانی آماده کنید.

9. از مسئول گیت واژه “decision” را می شنوید.

مسئول گیت

زمانی که چیزی به هم بریزد و یا مشکلی برای پرواز به وجود آید؛ مثلا: هوا بد باشد یا تاخیر بیش از حد طول بکشد؛ خواهید دید که مسئولین گیت به صفحه کامپیوتر خود خیره شده اند و آن را با دقت مطالعه می کنند. کمی نزدیکتر به آنها بایستید! اگر کلمه  “decision” را شنیدید، برنامه فرار خود را بچینید. زیرا این معمولا بدین معناست که پرواز شما “در حال بررسی و تصمیم گیری” می باشد. “on decision” اصطلاحی فنی است که برای مواقع انتظار تصمیم لغو پرواز به کار می رود.

10. خدمه پرواز کاملا از هواپیما خارج شده اند.

خدمه پرواز

حتما تاکنون خدمه پرواز را در حال عبور از جت وی (پل متحرکی که به در هواپیما متصل می شود)، برای سوار شدن هواپیما مشاهده کرده اید. اکنون خواهید دید که خدمه چمدان به دست در حال برگشتن از این مسیر هستند. این قطعی ترین و نهایی ترین هشداری است که به شما می گوید پروازتان کنسل شده است. پس منتظر اعلام خبر نباشید و برای رزرو مجدد فرصت را از دست ندهید.
http://credit-n.ru/zaymyi-next.html

نظرات کاربران