تماشای پنگوئن ها

برای تماشای پنگوئن ها به کجا سفر کنیم؟

کل : 10

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

پنگوئن ها موجودات بامزه ای هستند که در شرایط آب و هوایی خاصی زندگی می کنند. همه ما به تماشای پنگوئن ها در تلویزیون نشسته ایم، یا در کارتون ها و انیمیشن ها، یا در مستندات و فیلم ها اما کمتر شده که به این فکر کنیم آیا، می توانیم پنگوئن ها را از نزدیک ببینیم و لمس کنیم. چه می شود اگر، در سفر خود، با پنگوئن ها مواجه شویم و در کنار آن ها، عکاسی کنیم و از حرکات بامزه شان، لذت ببریم؟

مقاصد زیادی برای بازدید از پنگوئن ها وجود دارد. البته شاید شرایط سفر یا خرید بلیط هواپیما خارجی به بعضی از این مناطق کمی سخت باشد اما حتما ارزش یک بار دیدن را دارد. هرچند اگر همه چیز را به آژانس های گردشگری بسپارید سفر راحت و بی دغدغه ای خواهید داشت. پکیج های متنوع تور گردشگری نیز توسط آژانس ها برای این مناطق در نظر گرفته شده است. می توانید نگاهی به سایت سفرمی بیاندازید و بهترین و مناسب ترین تور را برای خود رزرو کنید.

پنگوئن ها از انسان ها نمی ترسند. پنگوئن ها هیچ وقت توسط انسان ها شکار نشده اند به همین دلیل است که ترسی از انسان ها ندارند. پس پیش از سفر بدانید که می توانید رابطه دوستانه ای با آن ها برقرار کنید و از عکاسی با آن ها، لذت ببرید.

penguin

10 مکان شگفت انگیز که در آن ها می توانیم پنگوئن ها را مشاهده کنیم

  1. جزایر گالاپاگوس، اگواور(Galapagos Islands, Ecuador)

به جزایر گالاپاگوس که بروید، پنگوئن های کوچکی را می بینید که به عنوان دومین پنگوئن کوچک جهان شناخته شده است و وزن آن ها حدود 5 پوند و قد آن ها کمتر از 1.5 فوت است. این پنگوئن ها تنها نوع پنگوئنی هستند که در شمال استوا زندگی می کنند. سرعت شنای پنگوئن های گالاپاگوس به 21 مایل در ساعت می رسد پس حتی فکر مسابقه دادن با آن ها نباشید. آن ها می توانند تا جزایر اطرافشان، با سرعت شنا کنند و از دست هر شکارچی و صیادی فرار کنند.

بلفاست کجاست و چه دیدنی هایی دارد؟
ادامه مطلب

جزایر گالاپاگوس، اکوادور

  1. جزایر بالستاس، پرو (Ballestas Islands, Peru)

جزایر بالستاس، یکی دیگر از مکان هایی است که می توانید پنگوئن های بانمک را از نزدیک ببینید. این جزیره به گالاپاگوس فقیر شهرت دارد و فاصله کمی از لیما دارد. تقریبا با سفری 4 ساعته با قایق از لیما به این جزایر می توانید برسید. در حالی که سوار قایق هستید می توانید پنگوئن های زیبایی را که در خط ساحلی در حال بازیگوشی کردن هستند را ببینید.

جزایر بالستاس، پرو

  1. جزیره مارتیلو (Martillo Island, Argentina)

این جزیره تعداد بسیاری زیادی پنگوئن دارد از این رو به آن، “جزیره پنگوئن” هم گفته می شود. در جزیره مارتیلو می توانید با پرندگان دیگری هم از نزدیک آشنا شوید. در سال 1960 این جزیره از انسان و حیواناتی همچون گاو و گوسفند پاکسازی شد تا تنها پنگوئن ها در این جزیره وجود داشته باشند و به خوبی رشد کنند. در این جزیره، از سپتامبر تا آوریل می توانید، پنگوئن هایی که در در این مکان زندگی می کنند را ببینید و در میان 100 لانه ای که در جزیره وجود دارد، قدم بزنید و بعد از تماشای پنگوئن ها، با پنگوئن ها، عکس بگیرید.

Martillo Island, Argentina

  1. پونتا تومبو، آرژانتین (Punta Tombo, Argentina)

بیش از نیم میلیون پنگوئن ماژلانی در پونتا تومبو آرژانتین وجود دارند که همین امر موجب شده تا به این بخش از آرژانتین، لقب “بهشت پنگوئن ها” داده شود. پنگوئن ها به این ساحل شرقی آرژانتین، از اواخر ماه سپتامبر وارد می شوند و تا آوریل برای پرورش جوجه های خود می مانند. شما می توانید از نزدیک، جستجوی غذای پنگوئن ها که برای جوجه های خود در تلاشند را ببینید. نکته جالب توجه این است که علاوه بر تماشای پنگوئن ها، می توانید از دلفین های بازیگوش هم دیدن کنید.

پونتا_تومبو،_آرژانتین_Punta_Tombo (2)

  1. ساحل بلدرز، آفریقای جنوبی (Boulders Beach)

ساحل بلدرز هم یکی از بهترین انتخاب ها برای تماشای پنگودن ها است. در این ساحل نیز تعداد پنگوئن هایی که وجود دارد، بسیار است تا جایی که به افراد تاکید می شود قبل از روشن کردن ماشین، حتما، زیر ماشین خود را بررسی کنند و سپس، حرکت کنند. به پنگوئن هایی که در ساحل هستند، راکری می گویند و اگر این پنگوئن ها در اقیانوس شناور باشند به آن ها قایق می گویند. با این موجودات دوست داشتنی، حداقل دو ساعت سرگرم خواهید بود. ساحل کیپ تاون نیز یکی دیگر از مکان هایی است که برای گذراندن تعطیلات در کنار پنگوئن ها می توانید انتخاب کنید.

  1. جزیره فیلیپ استرالیا (Phillip Island, Australia)

در جزیره فیلیپ استرالیا، تماشای پنگوئن ها لذت دیگری دارد چرا که در این جزیره، ریزترین و کوچکترین پنگوئن های جهان قرار گرفته اند که به آن ها، “پری پنگوئن” می گویند. نکته جالبی که در جزیره فیلیپ می بینید، این است که هر شب سال، یک ساعت قبل از غروب آفتاب، حدودا 4000 پنگوئن، از دریا به سمت خانه هایشان شناور می شوند. رژه این پنگوئن های ریز، تماشایی است.

عجیب ترین قوانین حاکم بر کشورهای جهان
ادامه مطلب

برای این که تماشاگران، اخلالی در بازی های پنگوئن ها ایجاد نکنند، در این پارک، پنجره های زیر زمینی ساخته شده تا افراد بتوانند، روی صندلی بنشینند و بدون مزاحمت، آن ها را تماشا کنند.

جزیره فیلیپ استرالیا

  1. جزایره فالکلند(Falkland Islands)

جزایر فالکلند، از بهترین مکان ها برای تماشای پنگوئن ها هستند. تعداد پنگوئن های این بخش، بیشتر از انسان هایی است که در آن جا حضور دارند. جالب است بدانید که دلیل زیاد شدن پنگوئن ها، دخالت بشر بوده است و این دخالت، برعکس همیشه منجر به حفظ تعداد پنگوئن ها شده است. در طول جنگ 10 هفته ای که فاکلند درگیر آن بود، بیش از هزار مین زمینی، در خلیج یورک کاشته شد. از آن جایی که پنگوئن ها جثه ریزی دارند و وزن کافی برای ترکاندن مین ها را ندارند، هیچ آسیبی در این منطقه نمی بینند و از طرفی هیچ انسانی نمی تواند به این منطقه وارد شود. شما می توانید از پشت حصارهای امن، منطقه پرتحرک پنگوئن ها را ببینید. حتی می توانید در هتل های اطراف آن اقامت کنید اما نمی توانید آن ها را لمس کنید.

جزایره فالکلند

  1. جزیره جورجیای جنوبی (South Georgia Island)

جزیره جورجیای جنوبی، از دیگر مناطقی است که در آن می توانید پنگوئن ها را از نزدیک ببینید. نکته جالب توجه این است که اگر این جزیره را از بالا نگاه کنید، آن را به رنگ گوره خر می بینید چرا که در این بخش، هزاران پنگوئن وجود دارند که در دو رنگ قهوه ای و سفید کنار هم قرار گرفته اند. پنگوئن های سفید، جوجه هایشان هستند اما پنگوئن های قهوه ای، پنگوئن های بالغی هستند که با پرزهایی که دارند، بدن جوجه های خود را گرم می کنند. این جوجه ها در میان پاهای والدین خود مخفی می شوند و از گرمای وجودشان، استفاده می کنند.

دیدنی های شهر سانتیاگو پایتخت شیلی
ادامه مطلب

جزیره جورجیای جنوبی

  1. اوکلند، نیوزلند (new zealand auckland)

پنگوئن های آبی رنگ، در اوکلند نیوزلند، از رایج ترین دیدنی های این منطقه است. شما می توانید از شمال اوکلند تا جزیره استوارت به تماشای پنگوئن ها مشغول باشید. در اوکلند گونه ای از پنگوئن ها به نام “راک هاپر” وجود دارد که ابروهای زرد و کاکل دارند و از بانمک ترین پنگوئن های روی زمین اند.

  1. جزیره چیلو، شیلی (Chiloe Island)

کلونی پنگوئن ها را می توانید در جزیره چیلو در شیلی مشاهده کنید. چیلو به معنای “مکان مرغ دریایی” است. این جزیره با فاصله 1.5 مایلی از سرزمین اصلی شیلی، میزبان پرندگان دریایی به ویژه پنگوئن ها است. در این جزیره، پنگوئن های مهاجر با نژاد ماژلانی، قرار گرفته اند و تنها در فصل تابستان، در این جا حضور دارند. پنگوئن های جزیره چیلو در فصل زمستان، به سمت شمال مهاجرت می کنند.

جزیره چیلو، شیلی

نظرات کاربران