سفر به کشور آلبانی

آلبانی کجاست؟

کل : 9

میانگین : 4.56

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

آلبانی کشوری در جنوب شرقی قاره اروپا است. این کشور کوچک که حدودا دو میلیون و هشتصد هزار نفر جمعیت دارد، مکان های دیدنی شگفت انگیزی دارد. آلبانی پیش از میلاد، بخشی از سرزمین ایلیریا بوده است. سرزمینی که از هندوها و اروپایی ها تشکیل شده بود. بنابراین مردم آلبانی از نژاد هندواروپایی هستند. آلبانی به معنی سرزمین تپه ها است. جمهوری آلبانی 36 استان دارد و پایتخت آن، تیرانا است.

در سایت سفرمی می توانید بهترین تور گردشگری را با قیمتی مناسب رزرو کنید. همین طور انواع بلیط هواپیما چارتر و سیستمی را بررسی و بهترین آن را انتخاب کنید.

آلبانی کشور مسلمان ها

در آلبانی بیش از 95 درصد مردم، نژاد آلبانیایی دارند و 5 درصد آن ها، یونانی هستند. در این میان، دین اکثریت مردم آلبانی، اسلام است. با توجه به آمار، 70 درصد مردم آلبانی، مسلمان و 30 درصد آن ها دین مسیحیت را پذیرفته اند.

آلبانی کشور مسلمان ها

قلعه رزافا Rozafa

از دیدنی ترین مناظر معماری در کشور آلبانی، بی شک قلعه “رزافا” است. این قلعه با شکوه و شگفت انگیز، داستان غم انگیزی را هم در دل خود دفن کرده است. روزی روزگاری سه برادر با سه دختر زیبا ازدواج کردند. این سه برادر برای حفاظت از شهرشان، باید قلعه ای می ساختند اما هر بار که این قلعه را می ساختند، دیوارهای آن فرو می ریخت. یک روز پیرمردی را ملاقات کردند که به آن ها گفت: تنها یک راه برای ساخت دیوارهای قلعه وجود دارد: قربانی کردن. این قربانی شامل دفن یکی از همسران در دیواره قلعه بود. برادران قول دادند به همسرانشان در این باره چیزی نگویند و مرگ یکی از آن ها را به دست تقدیر بسپارند اما دو برادر بزرگتر نتوانستند این راز را نگه دارند و به همسرانشان گفتند. برادر کوچکتر چیزی نگفت. قرار بود هر کسی که نهار فردا را می آورد، قربانی شود.

برترین هتل های فرودگاهی دنیا
ادامه مطلب

بدیهی است که همسر برادر کوچک، بی خبر از همه جا، با جعبه ای پر از غذاهای خوشمزه آمد. رزفا همسر برادر کوچکتر، بعد از این که از ماجرا خبردار شد، قبول کرد که خود را فدا کند اما به سه شرط. سمت راست او، از دیوار بیرون باشد تا بتواند فرزند تازه متولد شده اش را تغذیه کند. دست راست او، بیرون باشد تا بتواند فرزندش را نوازش کند. پای راست او نیز از دیوار بیرون باشد تا بتواند گهواره را حرکت دهد. پس از دفن او در میان دیواره قلعه، دیگر قلعه فرو نریخت.

قلعه رزافا Rozafa

پارک ملی کوه داجتی Dajti

در این پارک ملی که در تپه ها و کوه های سر سبز ایجاد شده است، می توانید چشم انداز وسیعی از درختان راش و بلوط را تماشا کنید. حیات وحش را از نزدیک لمس کنید. البته مراقب گرازهای وحشی هم باشید.

Dajti

میدان اسکندر Skanderbeg

یکی از معروف ترین دیدنی های پایتخت آلبانی، میدان “اسکندربگ” است. این میدان زیبا نمادی از قهرمان ملی آلبانی است. در شب تماشای میدان اسکندر با چراغانی ویژه ای که دارد، بسیار لذت بخش است.

میدان اسکندر Skanderbeg

مسجد اتهم بِی  Ethhem bey

همان طور که گفته شد، این کشور اروپایی، مسلمانان بسیاری دارد. وجود مساجد مختلف در آلبانی امری طبیعی است. بین تمامی مساجد آلبانی، مسجد “اتهم بی” از جمله مکان های برجسته و پربازدید پایتخت است.

مسجد اتهم بِی Ethhem bey

کلیسای ارتدوکس Autocephalous

این کلیسا با این که تاریخی نیست اما جزو مکان های دیدنی آلبانی است. معماری مدرن آن که در سال 2012 طراحی و ساخته شد، باعث شده، حتی مسلمانان هم به بازدید از این کلیسا، علاقه مند باشند.

راهنمای سفر برای مسافران تنها و خجالتی
ادامه مطلب

کلیسای ارتدوکس Autocephalous

شهر کروجه Kruje

در مرکز کوه های آلبانی، آثار تاریخی شگفت انگیزی قرار گرفته است. شهر کروجه، با مرکزیت قلعه اسکندربرگ، در کنار بقایای مسجد فاطمه سلطان و حمام ترکی اش، امروزه یک دیدنی ویژه در آلبانی را رقم زده اند.

شهر کروجه Kruje

موزه ملی برات Berat

در تماشای قلعه برات، زندگی قدیمی و فرهنگ اصیل مردم آلبانی را مشاهده می کنید. صفحات سرامیکی، مبلمان های چوبی، پارچه های محلی و آثار هنری همچون مجسمه سازی و دکوراسیون داخلی را در موزه این قلعه مشاهده خواهید کرد.

موزه ملی برات Berat

استخر چشم آبی

در نزدیکی ساحل آلبانی، رودخانه ای قرار گرفته که به دریا می ریزد. این رودخانه در مکانی که شکاف عمیقی بین سنگ ها ایجاد شده، استخر طبیعی زیبایی ساخته که رنگ آب آن تا 50 متر، فیروزه ای و درخشان است. از این رو به این استخر، چشم آبی می گویند.

استخر چشم آبی

نظرات کاربران