چرا تنها سفر کنیم

چرا باید تا زمانی که مجرد هستید سفر کنید!

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۶

آیا تاکنون برای شما اتفاق افتاده است که از دیدن خانواده های خوشبخت و زوج های جوانی که عکس های بی نظیری از خاطرات و خوشگذرانی هایشان در سفر را منتشر می کنند، حسرت بخورید و با خود فکر کنید ای کاش من هم جای آنها بودم و یا کسی را داشتم تا با او به سفر بروم؟

سفر دو نفره

سفر کردن تنها برای زوج های جوان به منظور ماه عسل و افراد ثروتمند خوشایند نیست. بلکه نوع دیگری از سفر وجود دارد که از دو دسته اول چیزی کم ندارد و آن هم تنها سفر کردن است. بیشتر افراد مجرد فکر می کنند که به یک همدم نیاز دارند تا بتوانند در سفر احساس امنیت کنند. آیا این باور رایج درست است که شما را از تنها سفر کردن منع می کند؟

تنها سفر کردن

با سفرمی همراه باشید و دیگر حسرت نخورید! در اینجا چند دلیل برای شما آوره شده است که چرا باید تا زمانی که مجرد هستید سفر کنید:

1. شما می توانید در مورد برنامه های مسافرت خود هر تصمیمی که دوست دارید بگیرید! آیا می خواهید بر روی شن های ساحل چند ساعت لم بدهید و بعد 6 ساعت کوهنوردی کنید و سپس 2 ساعت ماساژ بگیرید؟ خوب البته که می توانید… چون این شما هستید که می خواهید بدون برنامه ریزی قبلی در لحظه تصمیم بگیرید و انجامش دهید.

کوهنوردی به تنهایی

2. خبر خوش دیگر این که می توانید با هرشخص جدیدی که می بینید گرم بگیرید و دوست های تازه پیدا کنید؛ آن هم بدون اینکه بخواهید به جز خودتان نگران کس دیگری باشید. آشنایی با افراد جدید خوشایند و هیجان انگیز است و به شما حس زنده بودن القا می کند.

چرا نسل امروز سفر رفتن را بر خانه خریدن ترجیح می دهند؟
ادامه مطلب

آشنایی با افراد جدید

3. زمانی که تنها سفر می کنید به اندازه کافی وقت برای خلوت کردن با خودتان، مدیتیشن و پاسخ به سوالاتی که مدت ها ذهنتان را درگیر کرده اند، خواهید داشت. شما می توانید مسافت های طولانی را پیاده روی کنید، ساعت ها رانندگی کنید بدون اینکه کسی کنار شما نشسته باشد که به توجه زیادی نیاز دارد.

رانندگی تنهایی

4. تنها سفر کردن ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. شما فقط باید نگران هزینه ها، خورد و خوراک و محل اقامت خودتان باشید نه شخص دیگری.

تنها چادر زدن

5. شما می توانید ساعت ها در مجله های مختلف غرق شوید یا روزنامه بخواهید و یا حتی تک و تنها در طبیعت وقت گذرانی کنید؛ آن هم بدون اینکه کسی در کنار شما احساس کلافگی کند و حوصله اش سر برود.

خوابیدن در جنگل

6. تا می توانید به دنبال مکان های بکر و عجیب و غریب بروید و ماجراجویی کنید! زیرا کسی نیست که شما را منع کند و یا در بهترین حالت نگرانتان شود.

بانجی چامپینگ

7. می توانید به شیوه خودتان سفر کنید؛ بدون اینکه کسی کنار شما مدام غر بزند و یا نظراتی بر خلاف میل شما ارائه دهد که سفرتان را ملول آور سازد.

سفر مجردی

8. می توانید با خیال راحت به ادراک خود اعتماد کنید. زمانی که شخص دیگری کنار شماست ناخودآگاه شهودتان توسط حضور او ضعیف می شود.

سفر به تنهایی

9. هنگامی که تنها سفر می کنید پی خواهید برد که همه جا خانه شماست. می توانید هر کجا که دلتان می خواهد شبتان را صبح کنید. در دل طبیعت، در یک هتل یا حتی در یک کلوپ شبانه.

۳۱ مه؛ روز جهانی مهماندار هواپیما
ادامه مطلب

سفر به تنهایی

10. هنگامی که تنها سفر می کنید شخصیت شما شکل خواهد گرفت زیرا ممکن است با موقعیت های دشواری رو به رو شوید که مجبور هستید به تنهایی از پس آن برآیید و این البته یک موهبت است که از شما انسان قدرتمندی خواهد ساخت.

11. مطمئن باشد در خلال سفر داستان های جالبی اتفاق خواهد افتاد که تا آخر عمر با شما خواهد ماند و شاید بعد از ازدواج هرگز نتوانید چنین خاطراتی را به تنهایی تجربه کنید و برای دیگران هم تعریف کنید.

12. از همه مهم تر اینکه سفر فرصت خوبی برای پیدا کردن عشق زندگیتان محسوب می شود. شاید هنگامی که به تنهایی در حال تفریح و خوش گذرانی هستید با فرد جذاب و فوق العاده ای روبه رو شوید که اگر به این سفر نمی رفتید و در خانه می ماندید، هرگز او را نمی دیدید.

سفر به تهایی

احساس امنیت آن هم زمانی که تنها هستید اصلا آسان نیست. اما راه های زیادی وجود دارند تا دیدگاه شما را اصلاح کنند و باعث شوند خودتان را در هر جایی که امروز هستید دوست داشته باشید.

تا زمانی که مجرد هستید به هر شیوه ای که دوست دارید سفر کنید و هر کاری که دلتان می خواهد در سفر خاطره انگیزتان انجام دهید.

نظرات کاربران