مرتفع ترین شهر جهان

مرتفع ترین شهر جهان

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۵ مرداد ۱۳۹۶

در مطالب گذشته درباره سردترین، گرم ترین و بادی ترین شهر جهان خواندیم؛ امروز سفرمی قصد دارد تا شما را با مرتفع ترین شهر جهان آشنا کند. با ما همراه باشید!

بولیوی در قاره آمریکای جنوبی واقع شده و 1083301 کیلومتر مربع از خشکی های زمین و 15280 کیلومتر از مساحت آبها را در برگرفته است. بولیوی 28 امین کشور بزرگ جهان به شمار می رود.

ال آلتو

تاریخ دیرینه بولیوی در وهله اول به امپراطوری بزرگ اندی ها از تمدن آیمارا باز می گردد. اینکاها در نهایت این فرهنگ بدیع و قدرتمند را در اواخر قرن 15 به دست آوردند. در خلال تلاش بی وقفه آنها برای پیدا کردن طلا و نقره، اسپانیایی ها در قرن 16 به بولیوی رسیدند؛ آنها به سرعت اینکاها را شکست داده و ساختار اقتصادی و اجتماعی بولیوی را برای همیشه تغییر دادند.

در طول 300 سال حکومت استعماری، اسپانیایی ها بالاخره در صدد یافتن فلزات با ارزش درآمدند و برای این کار از کارگران سرخ پوست استفاده می کردند. ثابت شده است معادن نقره ای که آنها کشف کردند، بزرگترین معادن موجود در نیمکره غربی به شمار می روند. در سال 1809، رهبر آزادی بولیوی، سیمون بولیوار نبرد استقلال را آغاز کرد. پس از شکست اسپانیا در سال 1824، بولیوی بالاخره در سال 1825 آزادی سرسختانه خود را به دست آورد.

ال آلتو

در اواخر دهه 1800، دولت های غیر نظامی به قدرت رسیدند و بولیوی تقریبا به مدت 50 سال از ثبات نسبی سیاسی برخوردار بود. اقتصاد آن برای همه به جز سرخ پوست های بومی بهبود یافت. پس از شکست در جنگ با پاراگوئه، بولیوی بسیاری از قلمروهای اصلی خود را از دست داد، حکومت نظامی بازگشت و مجموعه ای از دولت های نظامی تا سال 1982 این کشور را تحت کنترل گرفتند؛ در همین سال این کشور دوباره به یک دولت منتخب دموکراتیک بازگشت.

برای سفر راحت با هواپیما چه لباس هایی بپوشیم؟
ادامه مطلب

ال آلتو

امروزه بولیوی یکی از فقیرترین کشورهای توسعه نیافته در آمریکای جنوبی محسوب می شود که وابسته به کمک های خارجی است. اما اگر بخواهیم نیمه پر لیوان را ببینیم، بولیوی سرزمینی شگفت انگیز با طبیعتی مسحور کننده و مقدار زیادی ذخایر گاز، نفت، طلا و نقره به حساب می آید که مملو از جاذبه های رنگارنگ برای گردشگران و مسافران است.

شهر ال آلتو در کشور بولیوی با ارتفاع 4150 متر از سطح دریا به عنوان مرتفع ترین شهر جهان شناخته می شود. این شهر در منطقه دشتی آلتی پلانو (Altiplan) واقع شده است. سکونت در این شهر به عنوان محله ای زاغه نشین از پایتخت اداری لاپاز (La Paz) در اوایل قرن بیستم آغاز شد. از آن زمان جمعیت لاپاز افزایش یافت و امروز دومین شهر بزرگ و پر جمعیت (1.18 میلیون نفر) محسوب می شود. در سال گذشته بزرگترین ماشین کابل شهری جهان، فعالیت خود را بین ال آلتو و لاپاز آغاز کرد.

ال آلتو

ال آلتو با 76 درصد از ساکنین قوم آیمارا، 9 درصد کچوا و 15 درصد مستیزو بزرگترین شهر آمریکایی در آمریکای لاتین است.

این منطقه دارای آب و هوای تاندرا می باشد. به این معنی که در گرمترین ماه ها درجه حرارت هوا بسیار پایین است. میانگین سالانه دما در ال آلتو 7.2 درجه سانتی گراد است و میانگین بارش به 577 میلی متر می رسد.

با خرید بلیط هواپیما خارجی از سفرمی و رزرو هتل ارزان قیمت، سفری ایده آل را تجربه کنید.

نظرات کاربران