گردشگری جهان - گران ترین و لوکس ترین فرودگاه های دنیا

گران ترین و لوکس ترین فرودگاه های دنیا

کل : 8

میانگین : 5

تاریخ انتشار: جمعه, ۲ مهر ۱۳۹۵

فرودگاه ها اولین فضایی هستند که در مقصد با آن رو به رو می شوید. این موضوع خصوصا در مورد سفرها و تورهای خارجی کاملا صدق می کند. فضای فرودگاه، امکانات آن، برخورد پرسنل و  هزاران مورد دیگر می تواند تا حدودی تداعی کننده این باشد که مقصد شما چه جور جایی هست! شاید زمانی که می خواهید بلیط هواپیما بخرید اصلا به فرودگاه فکر هم نکنید و تنها مقصد و زمان را چک کنید. اما بد نیست بدانید برخی موارد مانند نوع برخورد پرسنل با گردشگران خارجی و امکانات فرودگاه می تواند در کیفیت سفر شما تاثیر گذار باشد. این که کدام فرودگاه های دنیا بهترین غذا را سرو می کنند؟ در حالت عادی شاید خیلی مهم نباشد اما اگر پروازتان تاخیر داشته باشد و مجبور باشید ساعات ها در فرودگاه منتظر بمانید، قطعا موضوع مهمی می شود! اگر علاقه مند به دنبال کردن گران ترین و لوکس ترین فرودگاه های دنیا هستید، در ادامه می توانید فهرستی از این فرودگاه ها را مشاهده کرده و درباره آن ها بیشتر بدانید.

لوکس ترین فرودگاه های دنیا

لوکس ترین و بزرگ ترین فرودگاه های دنیا با امکانات ویژه تمام آنچه که مسافران انتظار داشته باشند را دارند. هتل، رستوران، کلینیک و … همه و همه می تواند در مجموعه یک فرودگاه قرار گیرد. لیست زیر تعدادی از گران ترین و لوکس ترین فرودگاه های دنیا را معرفی می کند.

5. فرودگاه بین المللی داروین، استرالیا از لوکس ترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه بین المللی داروین یکی از شلوغ ترین ترمینال های هوایی استرالیا است. طبق برآوردهای انجام شده در سال ۲۰۱۱، تقریبا یک میلیون و هفتصد و چهل و سه هزار مسافراز طریق این فرودگاه سفر کرده اند و این آمار نشان دهنده ی شلوغی بسیار زیاد این فرودگاه می باشد. این فرودگاه گسترده، در خدمت بسیاری از خطوط هواپیمایی مشهور و بزرگ از قبیل ویرجین ایرویز، قطر، و همچنین بسیاری دیگر است. فرود بر باند این فرودگاه لوکس مبلغ بسیار بالایی در حدود چهار هزار و ششصد دلار برای هر مسافر تمام می شود، که این مبلغ برای هر مسافری مقرون به صرفه نمی باشد. 

فرودگاه بین المللی داروین، استرالیا 

4. فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو، کانادا

فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو، یکی از شلوغ ترین و بزرگ ترین ترمینال های هوایی کانادا می باشد. اگر برای مهاجرت به کانادا یا سفر توریستی به این کشور سفر کرده باشید، حتما این فرودگاه را دیده اید. بر مبنای برآوردهای صورت گرفته تقریبا” سی و شش میلیون و صد و نه هزار و چهارصد و شصت و نه مسافر از طریق این فرودگاه سفر کرده اند. این فرودگاه همچنین به عنوان هجدهمیمن فرودگاه شلوغ (با محاسبه ی میزان ترافیک هوایی) شناخته شده است. این فرودگاه به خطوط هوایی مسافربری و همچنین باربری، از قبیل فدکس، سان وینگ و غیره خدمات ارائه می دهد. تقریبا” هفتاد و پنج خط هوایی از طریق این فرودگاه گسترده فعالیت می نمایند. فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو، بسیار پیشرفته می باشد و دارای امکانات مدرن بسیاری برای مسافران است. هزینه ی فرود در باند این فرودگاه برای هر مسافر در حدود پنج هزار و دویست دلار است و هر شخصی قادر به پرداخت چنین مبلغ بالایی نمی باشد. 

3. فرودگاه بین المللی کانسای، در اوساکا، ژاپن از لوکس ترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه بین المللی کانسای، در اوساکا، از لحاظ موقعیت مکانی یکی از زیباترین فرودگاه ها می باشد. فرودگاه بین المللی کانسای، در یکی از جزیره های مصنوعی در مرکز خلیج اوساکا واقع شده است. این فرودگاه بسیار شلوغ می باشد و به خطوط هوایی بزرگ بسیار زیادی از قبیل نیپون، ژاپن، و خطوط هواپیمایی مشابه خدمات ارائه می دهد. این فرودگاه تقریبا” به چهارده میلیون مسافر در سال خدمت ارائه می دهد. این فرودگاه، در طول ۲۴ ساعت شبانه روز در خدمت مسافران است.  فرودگاه بین المللی کانسای نیزبه عنوان شلوغ ترین فرودگاه دنیا نامیده شده است. اغلب مسافرانی که در باند این فرودگاه فرود می آیند باید حدودا” مبلغ پنج هزار و چهارصد دلار بپردازند. اکثر مردم شیفته ی زیبایی و موقعیت مکانی این فرودگاه می باشند.

فرودگاه بین المللی کانسای، در اوساکا، ژاپن

2. فرودگاه بین المللی ناریتا در توکیو، ژاپن

فرودگاه بین المللی ناریتا معمولا” فرودگاه ناریتای توکیو خوانده می شود. این فرودگاه عمدتا” به افرادی که در توکیو در رفت و آمد هستند خدمات ارائه می دهد، همچنین به عنوان نقطه ی اتصال بسیاری از خطوط هواپیمایی و پروازهای کشورهای آسیایی و دیگر کشورها می باشد.  فرودگاه بین المللی ناریتا همچنین با عنوان نهمین فرودگاه شلوغ در دنیا شناخته شده است. مسافرانی که در این فرودگاه لوکس و زیبا فرود می آیند باید تقریبا” مبلغ پنج هزار و ششصد دلار هزینه بپردازند. این فرودگاه دارای مدرن ترین امکانات برای فراهم کردن اسباب آسایش مسافران می باشد.

1. فرودگاه هاندا در توکیو، ژاپن

فرودگاه هاندا در توکیو اغلب با نام فرودگاه بین المللی توکیو خوانده می شود. این فرودگاه عمدتا” به توکیو خدمات ارائه می دهد. فرودگاه هاندا قطب اصلی خطوط هواپیمایی بزرگی از قبیل نیپون ایرلاینزو ژاپن ایرلاینز می باشد. این فرودگاه برای اینکه در آن واحد بتواند پروازهای بیشتری داشته باشد، دارای پنج باند فرودگاهی می باشد. برمبنای فوربس،  فرودگاه هاندای توکیو به عنوان وقت شناس ترین فرودگاه در دنیا شناخته شده است. مسافرانی که  در این فرودگاه فرود می آیند، باید حدود شش هزار و هشتصد و پنجاه دلار هزینه بپردازند. این فرودگاه بسیار بزرگ می باشد و دارای امکانات بسیار فراوانی برای رفاه حال مسافران است.

فرودگاه هاندا در توکیو، ژاپن

دیدنی های شهر شگفت انگیز زوریخ
ادامه مطلب

نظرات کاربران