بزرگ ترین گورستان هواپیما در دنیا

بزرگ ترین گورستان هواپیما در دنیا

کل : 11

میانگین : 4.82

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۶

پایگاه نیروی هوایی دِیویس مونتان که با نام قبرستان هواپیما معروف است، حدودا 10 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و واقع در آریزونا امریکا می باشد. دِیویس مونتان به نام بزرگ ترین قبرستان هواپیما در دنیا شهرت یافته است. در این مطلب سفرمی پایگاه نیروی هوایی دِیویس مونتان را به شما معرفی می نماید. با ما همراه باشید.

بزرگ ترین گورستان هواپیما در دنیا

پایگاه نیروی هوایی دِیویس مونتان؛ بزرگ ترین گورستان هواپیما در دنیا

قبرستان هواپیما دِیویس مونتان حدود 60 سال قدمت دارد و اندازه ی آن به طور تقریبی برابر با 1300 زمین فوتبال است. گروه تعمیر و نگهداری هوافضا مسئول حفاظت از این هواپیماهای جنگی بلااستفاده می باشد.

بزرگ ترین گورستان هواپیما در دنیا

هم اکنون امکان بررسی و کشف بزرگ ترین گورستان هواپیما در دنیا، با بیش از 4 هزار و 400 هواپیما، در بیابان آریزونا به صورت آنلاین و با جزئیات پیچیده فراهم شده است.

به واسطه ی نقشه ی تعاملی با کیفیت بالا (که توسط بینگ ایجاد گردیده است)، تمامی هواپیماهای نظامی امریکا با اندازه و شکل های مختلف، که به صورت بسیار منظم به صف کشیده شده اند، قابل مشاهده هستند.

بزرگ ترین گورستان هواپیما در دنیا

بزرگ نمایی در حالت “بِرد آی” (bird’s eye)، تصاویر این هواپیماها و جنگنده های بازنشسته را که توسط ورقه های محافظ سفید رنگ پوشانیده شده اند، با جزئیات سه بعدی به نمایش می گذارد.

این مکان منزلگاه انواع مختلف هواپیما، از هواپیماهای باری گرفته تا بمب افکن ها {هواپیمای حمل و نقل هرکولز (Hercules freighters)، تاندربولت آ10 (A10 Thunderbolts) و جنگنده ی اِف. 14 تام کَت (F-14 Tomcat) که در فیلم  درام “تاپ گان” مشهور گشته بود}، می باشد.

بهترین جاذبه های گردشگری هُنگ کنگ
ادامه مطلب

بزرگ ترین گورستان هواپیما در دنیا

بزرگ ترین گورستان هواپیما در دنیا

“نیک وِرونیکو” نویسنده ی صنعت هواپیمایی پس از بازدید از قبرستان هواپیما اظهار داشت:

“تا زمانیکه هواپیمایی برای پرواز وجود دارد، قبرستان هواپیماهای تجاری و نظامی برای حفاظت از هواپیماها ضروری می باشد.”

بزرگ ترین گورستان هواپیما در دنیا

هریک از محوطه های نگهداری هواپیما در گورستان دِیویس مونثان (Davis-Monthan) دارای کاربردهای مختلفی هستند؛ از جمله انبار هواپیماهایی که به طور موقت خارج از خدمت هستند، اما انتظار می رود با استفاده از قطعات قابل استفاده و قابل تعمیر مجدد به ناوگان بپیوندند.

قدمت اغلب این هواپیماها از قبیل بوئینگ بی-۵۲ بمب افکن که قادر به حمل سلاح های هسته ای است، به دوران جنگ سرد یا ویتنام باز می گردد. بال های هواپیماهای بمب افکن پیش از انبار نمودن جدا شده اند تا خارج از خدمت بودن آن ها اثبات شود.

اولین هواپیما بازنشسته از مدل بی. 52 چندی پیش پس از تعمیر و جایگزین قطعات، به روز رسانی شده و هم اکنون مورد استفاده می باشد.

هواپیمای استراتوفورترس 53 ساله “گوست رایدر” (به معنی روح سوار) نام گذاری شده است و از سال 2008 در بیابان نگهداری می شد.

برخی از این هواپیماها بدون دماغه و یا بال هستند و به همین علت قطعات آن ها توسط کارگران جدا شده و سپس به پایگاه های هوایی در سراسر دنیا ارسال می شوند تا به عنوان قطعات یدکی مورد استفاده قرار گیرند.

برخی دیگر نیز تعمیر شده اند تا در صورت نیاز در ماموریت های جدید به کار گرفته شوند.

بزرگ ترین گورستان هواپیما در دنیا

نظرات کاربران