لوکس ترین سالن های انتظار فرودگاه هی جهان

لوکس‌ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳ خرداد ۱۳۹۶

اگر فکر می‌کنید کسانی که با خرید بلیط هواپیما و وارد شدن به پروازهای درجه یک و تجاری در آن بالاها وسط آسمان و زمین زندگی‌ می‌کنند، کمی صبر کنید تا ببینید که از چه چیزهای حتی پیش از پرواز لذت می‌برند. آرایشگاه، رستوران‌های لوکس، ماساژ درمانی، اتاق شخصی، دستیاران شخصی و بعلاوه انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم از جمله امکاناتی‌ هستند که در لوکس‌ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان یافت می‌شوند.

ما جهان را برای یافتن بهترین‌ها جستجو کرده‌ایم. همه آنهایی که امکانات هیجان انگیز فراوانی پیش از پرواز در اختیار مسافران قرار می‌دهند تا  با جسمی آسوده و روانی شاد از پرواز لذت ببرند.

مایکل آلن کونولی

سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان

*سالن انتظار بی نهایت خطوط هوایی اوا (Eva Air Infinity Lounge)

سالن انتظار اوا ایر

مکان: فرودگاه بین المللی تاویوان (Taoyuan)

در بی‌نهایت به آینده قدم بردارید. بی‌نهایت یکی از چندین سالن‌ انتظار درجه یک هواپیمایی اوا است. با نورهای چشمک زن و دیوارهای منحنی؛ این سالن انتظار بسیار فراتر از چیزی هست که ما فکر می‌کنیم. هنگامی که  به سمت نقطه ی مرکزی زیبای آن گام برمی‌دارید، می‌توانید در مکان‌های دیگر این سالن انتظار استراحت کنید و از غذای غربی و چینی بی نظیر آن، طعمی خاطره انگیز در مذاق شما به یادگار بماند. امکانات دیگر این سالن انتظار شامل دوش‌های زیبا و هماهنگ با طراحی سالن، مرکز پرستاری و یک مرکز تجاری است. اگر مهمانان خسته شوند، دیگر سالن‌های انتظار موجود در ترمینال فرودگاه شامل باغ (The Garden)، ستاره (The Star) و باشگاه (The Club) به راحتی در دسترس هستند.

*سالن انتظار افسران هواپیمایی آمریکن اکپرس (American Express Centurion Lounge)

سالن انتظار آمریکن اکسپرس

مکان: دالاس، فرودگاه بین المللی فورت ورث (Fort worth International Airport)

در داخل کشور (آمریکا)، این شرکت هواپیمایی چندین سالن انتظار را بازگشایی کرده است (در حال حاضر شش فرودگاه که در آینده بیشتر نیز خواهد شد). بهترین این سالن‌های انتظار را می‌توان در فرودگاه فورت ورث یافت. هر سالن انتظار وجهی متمایز از بقیه دارد. برای مثال در فرودگاه سانفرانسیکو محل مخصوصی برای امتحان کردن نوشیدنی‌های مختلف وجود دارد و در فرودگاه فورت ورث، محل مخصوصی برای ماساژ درمانی با استفاده از محصولات شرکت اکسهیل (Exhale)، تجهیزات مکمل آن مثل سوییتی برای دوش گرفتن و غذای الهام گرفته از خوراک های محلی که توسط آشپز برنده جایزه جیمز بیرد (James Beard Award)، دین فیرینگ (Dean Fearing)، پخته شده اند، در نظر گرفته شده است. همانند دیگر سالن‌های انتظار، این یکی با برنامه نوشیدنی‌های خاص که توسط جیم میهان (Jim Meehan)، مختصص این نوشیدنی‌ها، خودنمایی می‌کند. نیازی به تذکر نیست که  فضاهای بزرگی برای استراحت، خلاقیت و وقت گذرانی با خانواده نیز وجود دارد.

*سالن انتظار جیپ هواپیمایی ترکیش (Turkish Airlines Cip Lounge) از لوکس ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان

سالن انتظار ترکیش

مکان: استانبول، فرودگاه آتاتورک

این سالن انتظار برای مسافران پروازهای تجاری باز است. سالن انتظار جیپ برای سفرهای خانوادگی که به تور استانبول می روند، گزینه‌ای عالی به شمار می رود. زیرا در این سالن انتظار زمین بازی بچه‌ها و اتاق‌های خصوصی برای مادران بچه‌دار در نظر گرفته شده است. برای دیگر مهمانان، دو نوع تفریح وجود دارد: اتاق تلویزیون، فیلم، بازی ویدئویی و اتاق موسیقی با نمایشگرهای بزرگ، اتاق بیلیارد، کتابخانه، شبیه‌ساز گلف، مسیر مسابقه ماشین‌های کوچک بازی و …. اگر شما چندان فعال نیستید، می‌توانید اتاق‌های استراحت را برای خواب، ماساژ و دوش گرفتن انتخاب کنید. اگر به این سالن انتظار رفتید باغ درختان زیتون و خوشگذرانی کنار آن را هرگز فراموش نکنید.

*خانه باشگاه ویرجینآآتلانتیک (Virgin Atlantic Clubhouse)

سالن انتظار ویرجین آتلانتیک

مکان: فرودگاه بین المللی جان اف کندی

با اینکه برخی از موقعیت خوب فرودگاه هیترو حرف میزنند، سالن انتظار شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک در فروگاه جان کندی جذبه خاصی دارد. خصوصا وقتی سالن‌های انتظار دیگر  فرودگاه‌های آمریکا را از نظر می‌گذرانیم. همانند تجربه پرواز با هوایپمایی ویرجین، سالن‌های انتظار این شرکت هواپیمایی نیز مدرن و جالب هستند، سالن‌هایی با دکوری دلچسب و چشم‌نواز. مهمانان می‌توانند پیش از پرواز عصرگاهی از خوردن و نوشیدن لذت ببرند، در منطقه تفریحی؛ بازی و تفریح کنند (همراه با کاناپه‌های توپی قرمز رنگ آن که به نوعی امضایی برای این سالن انتظار است) و یک شام نیمه رسمی در رستوران فرانسوی میل کنند. فرودگاه‌ جان اف کندی تنها خانه باشگاه (خارج از لندن) است که اتاق ماساژ دارد. ویژگی اتاق ماساژ این است که در آن از محصولات شرکت Bumble and bumble و Dr. Hauschka استفاده می‌کنند. در این باشگاه ماساژ خدمات آرایشی و ماساژ صورت نیز ارائه می شود.

3 اصل مهم برای شاد بودن
ادامه مطلب

*سالن انتظار درجه یک هواپیمایی کاتهای پاسیفیک (Cathay Pacific First Class Lounge)

سالن انتظار کاتای پسیفیک

مکان: فرودگاه‌ بین المللی هنگ کنگ

پنج سالن انتظار جدا در این فرودگاه‌ وجود دارد. سالن انتظار شرکت کاتهای پاسیفیک برای مشتریان ممتاز ساخته شده است. اگرچه  سالن انتظار تجاری وینگ (Wing) برای رستوران غذای رشته خود مشهور شده است، اما عنوان بهترین به سالن انتظار بازسازی شده پیر (The Pier) تعلق می‌گیرد. این سالن را معمار لندنی، ایلس کرافورد (Ilse Crawford) طراحی کرده است. سوئیت‌های لوکس برای دوش گرفتن و اتاق‌های کار خصوصی برای مهمانان مهیا هستند. اما مهم‌ترین مشخصه این سالن انتظار هشت سوئیت شخصی و سه سوئیت دیگر است که مهمانان می‌توانند در آن به صورت رایگان ماساژ گردن و پا هم بگیرند. برای خوردن و آشامیدن در این سالن انتظار سه قفسه زیبا همراه با آشامیدنی‌های متنوع و اتاق‌های غذاخوری با منویی کامل موجود است.

*سالن درجه یک جل (JAL)، از لوکس ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان

سالن انتظار جل

مکان: فرودگاه‌ بین المللی هانِدا، ژاپن

این سالن انتظار در اواخر ۲۰۱۴ به نحو زیبایی از نو طراحی شده است. سالن انتظار درجه یک جل در هانِدا، زیبایی شناختی معاصر ژاپنی را با خود به همراه دارد که باعث می‌شود فضای بزرگ آن، محیطی راحت برای گذران وقت باشد. مبلمان مختلفی از کاناپه تا صندلی‌های بازودار و اتاقک‌های یک نفره در این سالن انتظار وجود دارند. در این سالن بوفه‌ای با یک آشپز ماهر برای پخت غذاهای داغ لذیذ برای مهمانان نیز وجود دارد. در داخل سالن؛ یک فضای قرمز خوش طرح نیز قرار دارد که مهمانان می‌توانند در آنجا کفش‌های خود را برق بیاندازند، برای خود نوشیدنی بریزند و یا در اتاق بازی شطرنج یا فوتبال دستی بازی کنند. در این سالن ۱۵ دقیقه ماساژ گردن و پشت تکمیلی همراه با دوش بعد ازآن  نیز ارائه می‌شود. یک مزیت مهم این است که برخلاف سالن‌های انتظار فرودگاه‌ ناریتای توکیو (Tokyo’s Narita Airport)، هیچوقت شلوغ نمی‌شود.

*سالن انتظار درجه یک هواپیمایی امارات

سالن انتظار پرواز درجه یک امارات

مکان: فرودگاه بین المللی دوبی

سالن انتظار درجه یک هواپیمایی امارات در دوبی، بزرگترین سالن انتظار درجه یک در جهان است. این سالن تمامی ترمینال پروازهای ایرباس A380 را در بر می‌گیرد. این فضا با ده‌های جا برای نشستن، چندین مغازه و دو رستوران که منوهایی از غذاهای سراسر دنیا ارائه می دهند، تجهیز شده است. در این سالن مسافران می‌توانند به جای اینکه خارج شوند و به سمت گیت بروند، مستقیما سوار هواپیما شوند و این یکی از بهترین ویژگی های آن محسوب می شود.

*سالن انتظار درجه یک کانتاس (Qantas)، از لوکس ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان

سالن انتظار درج یک کوانتاس

مکان: فرودگاه‌ سیدنی

سالن انتظار کانتاس در فرودگاه سیدنی امتیاز بالایی برای امکانات بدیع خود دارد. طراحی شیک و حس باز بودن را حتی می‌توان در فضاهای خصوصی تجربه کرد. در رستوران غذاهایی که آشپز مشهور نیل پری (Neil Perry) ابداع کرده است، سرو می‌شوند. فضای اتاق‌های ماساژ هم با دیوارهایی زنده و سبز طراحی و ساخته شده است. نکات چشم‌گیری در این سالن انتظار مجود دارد: یک باریستای (یعنی فردی که کارش درست کردن انواع قهوه و نوشیدنی‌های سرد و گرم دیگر است) تمام وقت، دوش‌، کتابخانه، مبلمان زیبا و غیره. فراتر از همه آنچه گفته شد، در این سالن می‌توان چشم‌انداز حیرت‌انگیز جاده‌ها و راه آهن را دید. چشم‌اندازی که حتی در سالن‌های لوکس دیگر نیز یافت نمی‌شود. برای مهمانانی که وقتی کمی برای استراحت دارند، جاهایی برای خوردن غذایی مختصر نیز وجود دارد.

*سالن انتظار بین المللی اتحاد ستارگان (Star Alliance International Lounge)

سالن انتظار استار الاینس

مکان: فرودگاه‌ بین المللی لس آنجلس

با اینکه این سالن در رقابتی تنگاتنگ با سالن‌های انتظار وان ورلد (Oneworld) و کانتاس است، این سالن به یک دلیل ساده نسبت به بقیه برتری دارد: از پشت بام این سالن می‌توان تپه‌های هالیوود و آسمانخراش‌های لس آنجلس  را دید. جاذبه اصلی دیگر این سالن، محوطه ی زیبای مخصوص خوشگذرانی است که از بالکن آن می‌توان نمایی بسیار زیبا و دلپذیر از ترمینال فرودگاه را در اختیار‌ داشت. از دیگر مشخصه‌های یکتای این سالن تاییدیه طلایی لید (LEED Gold Certification) برای آن است. این تاییدیه به مکان‌هایی اعطا می‌گردد که در آنها هر چه بیشتر از نورهای طبیعی به جای نورهای مصنوعی استفاده شده است. طراحی این سالن توسط چارلز و ری ایمیز (Charles & Ray Eames) از طراحان مشهور لس آنجلس انجام پذیرفته است. بعلاوه، در این سالن مکان‌هایی برای مسافران تجاری و درجه یک نیز وجود دارد.

جزیره راجا آمپات ، جزیره عروس دریایی
ادامه مطلب

*سالن انتظار درجه یک هواپیمایی عمان

سالن انتظار عمان از لوکس ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان

مکان: فرودگاه‌ بین المللی مسقط

در این سالن می‌توان هم وعده‌‌های غذایی کامل و هم وعده‌های مختصر سرپایی که توسط آشپزان مخصوص پروازهای درجه یک هواپیمایی عمان تهیه می‌شود را امتحان کرد. پس از صرف غذا، مسافران خدمات عالی و با کیفیتی از کارکنان سالن دریافت می‌کنند. مسافرانی که می‌خواهند به کار تجاری خود برسند یا مسافرانی که می‌خواهند در اتاق استراحت کمی بخوابند. در رستوران خدمات کامل ارائه شده، همراه با تلویزیون ماهواره‌ای؛ به گذراندن وقت کمک می‌کند. اتاق‌های ماساژ ۱۵ دقیقه‌ای و اتاق‌های دوش به ایجاد احساس مطلوب در مسافران کمک می‌کند و هنگامی که زمان پرواز می‌رسد یک راننده شخصی مهمانان را با لیموزین به سمت هواپیما می‌برد.

*ترمینال درجه یک لوفتانزا، از لوکس ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان

سالن انتظار لوفتهانزا

مکان: فرودگاه‌ فرانکفورت

سالن هواپیمایی لوفتانزا به راستی چیزی فراتر از یک سالن انتظار است. در داخل ساختمان آن دنیایی رویایی برای مسافران درجه یک وجود دارد. پیش از همه کارکنان پارکینگ مسئولیت پارک خودروهای شخصی رابه عهده می‌گیرند در حالی که دستیاران شخصی، در ورودی منتظر ورود شما هستند تا شما را به سمت محل چک پاسپورت و ترمینال همراهی کنند. در سالن صندلی‌های راحتی و دو اتاق خصوصی با تخت خواب، چهار اتاق دوش با وان نیز وجود دارد. در این سالن حتی محلی برای سیگار کشیدن مهمانان در نظر گرفته شده است. یکی از سرآشپزان مشهور نیز همراه با نوشیدنی‌های متنوع مهمانان را تا زمان پرواز همراهی می‌کند.

*سالن انتظار سیلورکریس هواپیمایی سنگاپور (Singapore Airlines SilverKris Lounge)

سالن انتظار سیلور اسکی

مکان: فرودگاه‌ چانگی سنگاپور(Singapore Changi Airport)

شرکت هواپیمایی سنگاپور سه سالن سیلورکریس را در فرودگاه‌ چانگی دارد. منحصرترین و بهترین آنها اتاق‌های خصوصی هستند که به مسافران درجه یک یا کسانی که درخواست داده باشند، ارائه می‌گردند. با اینکه اتاق‌ها ممکن است در حد اتاق‌های لوکس سالن‌های دیگر نباشند، اما در این اتاق‌های برترین خدمات و غذاها ارائه می‌شود. تعداد زیادی صندلی‌ نیز برای مهمانان وجود دارند. اتاق‌های استراحت و کارکنانی که توجه ویژه‌ای به همه نیازهای مهمانان دارند نیز از نکات چشمگیر این سالن به شمار می رود. مهم‌ترین ویژگی این سالن تنوع‌ غذایی است که به مهمانان اجازه می‌دهد از پنج وعده غذایی لذت تمام ببرند. در این سالن همچنین بوفه‌ای بسیار خوب نیز وجود دارد. مهمانانی که زیاد به این محوطه می‌آیند نیز می‌توانند به صورت رایگان برگر فیو گرس (Foie Gras Burger) میل کنند.

*سالن انتظار هواپیمایی فنلاند (Finnair Premium Lounge)

سالن انتظار هواپیمایی فنلاند از لوکس ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان

مکان: فرودگاه‌ هلسینکی، فنلاند

شرکت هواپیمایی فنلاند تلاش می‌کند تجربه‌ای شمالی به مشتریان عرضه کند و طبعا سالن‌های انتظار این شرکت هواپیمایی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. طراحی اسکاندیناویایی در نمایشگرهای این سالن کاملا به چشم می خورد. ماریمکو (Marimekko)، آلوار آلتو (Alvar Aalto) و ارو سارینن (Eero Saarinen) از معتبرترین طراحان این بناها هستند. در هر دو طبقه این سالن فضاهای زیادی برای نشستن با مبلمان و نورپردازی‌های متفاوت و بدیع برای خلق تجربه‌ای منحصر به فرد، همراه با پرده‌های جدا کننده برای ایجاد حس فضای خصوصی مهیا شده‌اند. وعده‌های غذایی و نوشیدنی‌های مختلف شبانه روز سرو می‌گردند. اما مهم‌ترین مشخصه این سالن سونای فنلاندی است که می‌تواند با دوش گرفتن خستگی را از تن مسافران بزداید.

*سالن درجه یک هواپیمایی سوئیس (SWISS First Lounge)

سالن انتظار سوییس

مکان: فرودگاه‌ زوریخ

شرکت هواپیمایی سوئیس نه سالن بسیار خوب  را در فرودگاه‌ زوریخ دارد. سالن درجه یک این هواپیمایی در ترمینال E این فرودگاه‌ است. در این سالن غذاهایی لذیذ رستوران سرو می‌شود. اما چشمگیرترین و زیباترین مشخصه این سالن دو هتل با تخت خواب‌های واقعی، حمام‌‌های خصوصی و چشم‌انداز پانوراما به رشته کوه‌های آلپ است. وقتی هم که هوا خوب باشد هیچ چیزی بهتر از یک نوشیدنی خنک در تراس این سالن و لذت بردن از نمای رشته کوه‌های آلپ نیست.

*سالن درجه یک هواپیمایی اتحاد

سالن انتظار الاتحاد از لوکس ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان

مکان: فرودگاه‌ بین المللی ابوذبی

رایج ترین راه های کلاهبرداری از گردشگران در کشورهای مختلف
ادامه مطلب

برای مهمانان هواپیمایی اتحاد دو سالن در این فرودگاه‌ وجود دارد. یکی در ترمینال شماره ۱ و دیگری در ترمینال شماره ۳ . امکاناتی چون محل استراحت، مرکز تجاری، اتاق‌های دوش، دستیاران هتل، بوفه بین المللی و غذاهایی دلچسب در این سالن‌ها یافت می شود. در فضای تفریحی، کودکان می‌توانند در اتاق خانواده تفریح کنند. بزرگسالان نیز می‌توانند از تبلت‌های شخصی برای گذراندن وقت استفاده کنند. هر دو سالن‌ها شش محل ماساژ دارند. در این سالن‌ها، ماساژهای مختلفی ارائه می‌شوند. اما در سالن ترمینال ۳ یک آرایشگاه برای ارائه انواع خدمات نیز در نظر گرفته شده است.

*اتاق کنکورد هواپیمایی بریتیش، از لوکس ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان

اتاق کنکورد

مکان: فرودگاه‌ هیترو، لندن

با اینکه هواپیمایی بریتیش سالن‌های درجه یک متعددی در دنیا برای مسافران درجه یک دارد، اما فقط سالن‌های فرودگاه‌های هیترو و جان اف کندی هستند که اتاق کنکورد دارند. اتاق انتظاری در داخل سالن با ویژگی‌های متفاوت (در هر دو فرودگاه ماساژهای مختلفی ارائه می‌گردد). مبلمانی بسیار راحت، چلچراغ‌های کریستالی زیبا و طرح‌های هنری اتاق‌ها، این حس را در مسافران ایجاد می‌کند که از در میلیونرها وارد شده‌اند. در هر دو فرودگاه‌ سوئیت‌های سطح بالا، غذاها و نوشیدنی‌های متنوع نیز عرضه می‌شوند. سالن انتظار فرودگاه هیترو پیشروتر از فرودگاه‌ جان کندی است. در این فرودگاه کابین‌های شخصی وجود دارد که مهمانان می‌توانند پیش از پرواز کمی استراحت کنند و دوش بگیرند.

*سالن درجه یک هواپیمایی ایرفرانس (AIR FRANCE LA PREMIÈRE LOUNGE)، از لوکس ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان

سالن انتظار ایرفرانس از لوکس ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان

مکان: فرودگاه چارلز دوگل (Charles de Gaulle Airport)

خدمات درجه یک بلافاصله پس از ورود مهمانان کابین درجه یک به ترمینال 2 E پروازهای هواپیمایی فرانسه ارائه می‌شوند. پس از چک‌های اولیه مسافران به ناحیه چک‌های امنیتی و سپس به سالن درجه یک وارد می‌شوند. این سالن شامل چندین فضای عالی برای نشستن، یک مرکز تجاری، فضایی برای ماساژ، یک محل استراحت برای خواب و یک رستوران عالی که توسط سرآشپز آلین داکاس (Alain Ducasse) اداره می‌شود، می باشد. غذای محبوبی که در این رستوران عرضه می‌شود کوکولیت (ترکیبی از پاستا، گوشت و دنبلال سیاه، نوعی از ماکارونی و پنیر) است. وقتی زمان پرواز می‌شود مهمانان با نوشیدنی‌های مخصوص با ماشین‌های لوکس به سوی گیت بدرقه می‌شوند.

*سالن تجاری آلمرجان (AL Mourjan Bussiness Lounge)

آلمرجان سالن انتظار

مکان: فرودگاه‌ بین المللی حمد (Hamad International Airport)

شرکت هواپیمایی قطر به داشتن سالن‌های انتظار بسیار عالی مشهور است. اما یکی از سالن‌های انتظار این شرکت، سالن تجاری المرجان است که فضای بزرگ و طراحی زیبای آن، این سالن را جزء بهترین‌ها در جهان می‌کند. این سالن شامل دو طبقه و 9200 مترمربع زیربناست. در این سالن فضاهای کاری، اتاق‌های کنفرانس، اتاق‌های دوش و حتی اتاق‌های بازی وجود دارند. این سالن با سقف بلند و دیوارهای بلند مزین به خطوط خوشنویسی و با حوضی که توجه شما را به فضای ماساژ جلب می‌کند، بسیار خوش طرح است.

*سالن سلطنتی

لوکس ترین سالن‌های انتظار فرودگاه‌های جهان | فرودگاه‌ سوارنابومی سالن انتظار

مکان: فرودگاه‌ سوارنابومی، بانکوک (Suarnabhumi Airport)

شرکت هواپیمایی تایلند (Thai Airways) در این فرودگاه‌ بانکوک هشت سالن انتظار دارد که بهترین آنها سالن انتظار سلطنتی است. مسافران درجه یک می‌توانند در این سالن اسکورت‌های شخصی برای حمل وسایل خود از گیت و به سوی گیت  داشته باشند. این سالن دارای اتاق‌ها خواب، دوش، دو اتاق VIP، شش فضای خصوصی برای خانواده‌ها و گروه‌ها و فضای پذیرایی با ۲۲ صندلی است. بهترین این خدمات ماساژ شصت دقیقه‌ای است که مسافران می‌توانند در اتاق ماساژ سلطنتی ارکید داشته باشند. همچنین ماساژ ۳۰ دقیقه‌ای گردن و شانه‌ نیز در این فضای ماساژ ارائه می‌شود. در این فضای ماساژ همچنین اتاق‌های بخار، سونا و دوش نیز وجود دارد. هر دو سالن انتظار و فضای ماساژ در بخش D هستند که دسترسی برای هر دو را آسان می‌کند. هرچند بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند بیشتر وقت خود را در ماساژ بگذرانند.

نظرات کاربران