قدرتمندترین پاسپورت های 2019

قدرتمندترین پاسپورت های دنیا در سال 2019

کل : 16

میانگین : 4.44

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲ بهمن ۱۳۹۷

قدرتمندترین پاسپورت های 2019

سال گذشته لیستی از قدرتمندترین پاسپورت های 2018 در دنیا مطرح شد و کشور امارات توانست در صدر لیست قرار بگیرد. اما فکر می کنید امسال و در سال 2019 چه کشورهایی قدرتمندترین پاسپورت های دنیا را دارند؟ یا به طور کلی چه شاخصی منجر به قرارگرفتن کشوری در لیست معتبرترین پاسپورت های دنیا می شود؟ درست است که تازه وارد سال 2019 شده ایم اما چندی پیش، موسسه هنلی پاسپورت، قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت ها را معرفی نمود.

پاسپورت یکی از مهم ترین مدارک برای شروع هر سفر خارجی است. فرقی نمی کند که به کدام کشور می خواهید سفر کنید، در هر صورت پاسپورت به عنوان مدرک شناسایی باید همراه‌تان باشد. قدرتمند بودن پاسپورت از آن جا مشخص می شود که به چند کشور می توان بدون ویزا سفر کرد.

گردشگران برای سفر به کشورهای خارجی نیاز به ویزا دارند. برگه ای که دلیل ورود و مدت زمان حضورمان در آن کشور را مشخص می کند. حالا هرچقدر پاسپورت کشورتان معتبر تر باشد، برای ورود به کشورهای دیگر نیاز به ویزا نخواهید داشت. به این معنا که تنها با خرید بلیط هواپیما خارجی و رزرو هتل می توانید سفر خود را آغاز کنید.

قدرتمندترین پاسپورت های 2019

قدرتمندترین پاسپورت 2019 متعلق به چه کشوری است؟

موسسه هنلی پاسپورت ایندکس هر ساله به صورت دوره ای، لیستی از قدرتمندترین پاسپورت های سال منتشر می کند. این لیست براساس داده های دریافتی از انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی است و به بررسی قدرت پاسپورت 199 کشور می پردازد. این رتبه بندی در واقع براساس تعداد کشورهایی است که افراد می توانند بدون ویزا به آنها سفر کنند!

 1. ژاپن در صدر لیست قدرتمندترین پاسپورت 2019

به انتخاب هنلی پاسپورت، کشوری که توانست صدرنشین در لیست معتبرترین پاسپورت های دنیا شود، ژاپن است! ژاپن قدرتمندترین است و با سیاست های مناسب خود و روابط دوستانه با کشورهای دیگر، به شهروندان خود اجازه ورود به 190 کشور را به صورت آزادانه و بدون ویزا می دهد.

فواره فلای گیزر رنگارنگترین آبفشان دنیا
ادامه مطلب

قدرتمندترین پاسپورت 2019 ژاپن

 1. کره جنوبی و سنگاپور در رتبه دوم

جالب است بدانید که پس از به صدر نشینی ژاپن، باز هم نام دو کشور آسیایی به عنوان دارندگان پاسپورت های قدرتمند جهان، به چشم می خورد. کره جنوبی توانست با اخذ مجوز و قرارداد ورود به هند در کنار سنگاپور در رتبه دوم قرار بگیرد تا شهروندان آن بتوانند به راحتی به 189 کشور دنیا سفر کنند.

تا به اینجا در رابطه با قدرتمندترین پاسپورت های دنیا، تنها نام کشورهای آسیایی به چشم می خورد! که دلیل آن را می توان سطح رضایت بالای مهاجرت اقتصادی در این کشورها دانست. یک شرکت مشاوره شهروندی هم در این باره گفته :« تسلط مستمر کشورهای آسیایی در بخش گذرنامه، نشان دهنده اثر فوق العاده ای است که تحرک و مهاجرت بین المللی در منطقه داشته است..

پاسپورت سنگاپور

 1. کشور فرانسه و آلمان در جایگاه سوم

پس از صدرنشینی کشورهای آسیایی، نوبت کشورهای اروپایی می باشد. فرانسه و آلمان با سیاست های مناسب خود در رتبه سوم قدرتمندترین پاسپورت های 2019 در دنیا قرار گرفته اند. این دو کشور امکان سفر به 188 کشور جهان را دارند. جالب است بدانید که آلمان در قدرتمندترین پاسپورت های 2018 در رتبه دوم قرار داشت و در سال 2019 یک پله نزول کرد.

کشور فرانسه و آلمان در جایگاه سوم

پاسپورت آلمان

 1. دانمارک، فنلاند، ایتالیا و سوئد چهارمین رتبه قدرتمندترین پاسپورت ها

در رتبه چهارم کشورهای دانمارک، فنلاند، ایتالیا و سوئد قرار گرفته اند که شهروندان این کشورها می توانند به 187 کشور بدون ویزا به صورت آزادانه سفر کنند.

پاسپورت فنلاند

 1. لوکزامبورگ و اسپانیا

دو کشور بزرگ لوکزامبورگ و اسپانیا نیز توانستند در رتبه 5 قدرتمندترین پاسپورت های دنیا قرار بگیرند. تمامی شهروندان این دو کشور می توانند آزادانه و به راحتی به 186 کشور دنیا سفر کنند.

 1. رتبه ششم قدرتمندترین پاسپورت های 2019

چندین کشور توانسته اند در رتبه ششم قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2019 قرار بگیرند. این کشور ها شامل اتریش، هلند، نروژ، پرتغال، سوییس، انگلیس و آمریکا می باشند. شهروندان این کشورها می توانند به 185 کشور بدون ویزا سفر کنند. کشور آمریکا در چهار سال گذشته در جایگاه دوم قدرتمندترین پاسپورت ها قرار داشت، اما سیاست های غلط دولت ترامپ منجر شد تا رتبه این کشور نزول کرده و به رتبه ششم برسد.

 1. بلژیک، کانادا، یونان، ایرلند

کشورهای بلژیک، کانادا، یونان و ایرلند نیز توانستند جزو 10 جایگاه پاسپورت های قدرتمند 2019 شوند. شهروندانی که پاسپورت این کشورها را دارند می توانند به 184 کشور به آسودگی و بدون هیچگونه دردسری سفر کنند.

 1. جمهوری چک

جمهوری چک در اروپای مرکزی نیز در رتبه هشتم قدرتمندترین کشورها قرار گرفت. دارندگان پاسپورت کشور چک می توانند به 183 کشور دنیا بدون ویزا سفری آسوده را تجربه نمایند.

سوئیت های مشهور و منتخب سلبریتی ها؛ شهر کن
ادامه مطلب

پاسپورت جمهوری چک

 1. مالتا در جایگاه نهم

شاید تا به حال نام کشور مالتا را نشنیده باشید. این کشور در جنوب اروپا و در قلب مدیترانه قرار گرفته است و با توجه به قرار گیری آن در رتبه نهم قدرتمندترین پاسپورت های 2019، شهروندان این کشور می توانند به 182 کشور جهان سفر کنند.

پاسپورت مالتا

 1. جایگاه دهم؛ استرالیا، ایسلند، نیوزلند

استرالیا، ایسلند و نیوزلند نیز توانستند در جایگاه دهم قرار بگیرند تا شهروندگان این کشورها بتوانند با پاسپورتی قدرتمند به 181 کشور بدون ویزا سفر کنند.

 1. مجارستان، لتونی، لیتوانی، اسلواکی و اسلوونی؛ سفر به 180 کشور بدون ویزا
 2. استونی و مالزی؛ سفر به 179 کشور بدون ویزا
 3. لیخن اشتاین؛ سفر به 178 کشور بدون ویزا
 4. شیلی؛ سفر به 175 کشور
 5. موناکو و لهستان؛ سفر به 174 کشور
 6. قبرس؛ سفر به 173 کشور
 7. برزیل؛ سفر به 171 کشور بدون ویزا
 8. آرژانتین؛ سفر به 170 کشور
 9. بلغارستان، هنگ کنگ و رومانی؛ سفر به 169 کشور
 10. آندورا، کرواسی و سن مارینو؛ سفر به 168 کشور بدون ویزا

 

ضعیف ترین پاسپورت های سال 2019

حال که به معرفی قدرتمندترین پاسپورت های 2019 پرداختیم؛ وقت آن رسیده ضعیف ترین پاسپورت های سال 2019 را هم بشناسید. کشورهایی که شهروندان آنها بدترین و ضعیف ترین پاسپورت ها را دارند و بدون ویزا به کشورهای کمی می توانند سفر کنند. این لیست شامل کشورهای زیر می باشد:

 • افغانستان و عراق؛ با ضعیف ترین پاسپورت :دارندگان پاسپورت افغانستان و عراق، تنها می توانند به 30 کشور دنیا سفر کنند.
 • سومالی و سوریه؛ مجاز به سفر به تنها 32 کشور بدون ویزا
 • پاکستان؛ سفر به 33 کشور
 • یمن؛ سفر به 37 کشور بدون ویزا
 • اریتره؛ سفر به 38 کشور بدون ویزا
 • فلسطین و سودان؛ سفر به 39 کشور
راهنمای گام به گام سفر با هواپیما
ادامه مطلب

 ضعیف ترین پاسپورت های سال 2019

جایگاه ایران در میان قدرتمندترین پاسپورت های 2019

اما در میان تمامی این کشورها پاسپورت ایران در چه جایگاهی قرار دارد؟ بر اساس رتبه بندی موسسه هنلی و شرکا، شهروندان ایرانی با پاسپورت ایرانی و بدون ویزا می توانند به 42 کشور سفر کنند. کشور ایران در میان قدرتمندترین پاسپورت ها در رتبه 89 قرار گرفته است. امید است تا برنامه ریزی های آینده کشور و سیاست های وزارت خارجه، بتواند ارزش پاسپورت ایرانی را افزایش دهد.

جایگاه ایران در میان قدرتمندترین پاسپورت های 2019

 

نظرات کاربران