قدرتمندترین پاسپورت های 2019

قدرتمندترین پاسپورت های دنیا در سال ۲۰۱۹

کل : 7

میانگین : 3.86

قدرتمندترین پاسپورت های ۲۰۱۹

سال گذشته لیستی از قدرتمندترین پاسپورت های ۲۰۱۸ در دنیا مطرح شد و کشور امارات توانست در صدر لیست قرار بگیرد. اما فکر می کنید امسال و در سال ۲۰۱۹ چه کشورهایی قدرتمندترین پاسپورت های دنیا را دارند؟ یا به طور کلی چه شاخصی منجر به قرارگرفتن کشوری در لیست معتبرترین پاسپورت های دنیا می شود؟ درست است که تازه وارد سال ۲۰۱۹ شده ایم اما چندی پیش، موسسه هنلی پاسپورت، قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت ها را معرفی نمود.

همراه سفرمی سامانه رزرواسیون خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل باشید تا به بررسی قدرتمندترین پاسپورت های دنیا در سال جدید بپردازیم.

قدرتمندترین پاسپورت های 2019

قدرتمندترین پاسپورت ۲۰۱۹ متعلق به چه کشوری است؟

موسسه هنلی پاسپورت ایندکس هر ساله به صورت دوره ای، لیستی از قدرتمندترین پاسپورت های سال منتشر می کند. این لیست براساس داده های دریافتی از انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی است و به بررسی قدرت پاسپورت ۱۹۹ کشور می پردازد. این رتبه بندی در واقع براساس تعداد کشورهایی است که افراد می توانند بدون ویزا به آنها سفر کنند!

 1. ژاپن در صدر لیست قدرتمندترین پاسپورت ۲۰۱۹

به انتخاب هنلی پاسپورت، کشوری که توانست صدرنشین در لیست معتبرترین پاسپورت های دنیا شود، ژاپن است! ژاپن قدرتمندترین است و با سیاست های مناسب خود و روابط دوستانه با کشورهای دیگر، به شهروندان خود اجازه ورود به ۱۹۰ کشور را به صورت آزادانه و بدون ویزا می دهد.

قدرتمندترین پاسپورت 2019 ژاپن

 1. کره جنوبی و سنگاپور در رتبه دوم

جالب است بدانید که پس از به صدر نشینی ژاپن، باز هم نام دو کشور آسیایی به عنوان دارندگان پاسپورت های قدرتمند جهان، به چشم می خورد. کره جنوبی توانست با اخذ مجوز و قرارداد ورود به هند در کنار سنگاپور در رتبه دوم قرار بگیرد تا شهروندان آن بتوانند به راحتی به ۱۸۹ کشور دنیا سفر کنند.

تا به اینجا در رابطه با قدرتمندترین پاسپورت های دنیا، تنها نام کشورهای آسیایی به چشم می خورد! که دلیل آن را می توان سطح رضایت بالای مهاجرت اقتصادی در این کشورها دانست. یک شرکت مشاوره شهروندی هم در این باره گفته :« تسلط مستمر کشورهای آسیایی در بخش گذرنامه، نشان دهنده اثر فوق العاده ای است که تحرک و مهاجرت بین المللی در منطقه داشته است..

پاسپورت سنگاپور

 1. کشور فرانسه و آلمان در جایگاه سوم

پس از صدرنشینی کشورهای آسیایی، نوبت کشورهای اروپایی می باشد. فرانسه و آلمان با سیاست های مناسب خود در رتبه سوم قدرتمندترین پاسپورت های ۲۰۱۹ در دنیا قرار گرفته اند. این دو کشور امکان سفر به ۱۸۸ کشور جهان را دارند. جالب است بدانید که آلمان در قدرتمندترین پاسپورت های ۲۰۱۸ در رتبه دوم قرار داشت و در سال ۲۰۱۹ یک پله نزول کرد.

کشور فرانسه و آلمان در جایگاه سوم

پاسپورت آلمان

 1. دانمارک، فنلاند، ایتالیا و سوئد چهارمین رتبه قدرتمندترین پاسپورت ها

در رتبه چهارم کشورهای دانمارک، فنلاند، ایتالیا و سوئد قرار گرفته اند که شهروندان این کشورها می توانند به ۱۸۷ کشور بدون ویزا به صورت آزادانه سفر کنند.

پاسپورت فنلاند

 1. لوکزامبورگ و اسپانیا

دو کشور بزرگ لوکزامبورگ و اسپانیا نیز توانستند در رتبه ۵ قدرتمندترین پاسپورت های دنیا قرار بگیرند. تمامی شهروندان این دو کشور می توانند آزادانه و به راحتی به ۱۸۶ کشور دنیا سفر کنند.

 1. رتبه ششم قدرتمندترین پاسپورت های ۲۰۱۹

چندین کشور توانسته اند در رتبه ششم قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۹ قرار بگیرند. این کشور ها شامل اتریش، هلند، نروژ، پرتغال، سوییس، انگلیس و آمریکا می باشند. شهروندان این کشورها می توانند به ۱۸۵ کشور بدون ویزا سفر کنند. کشور آمریکا در چهار سال گذشته در جایگاه دوم قدرتمندترین پاسپورت ها قرار داشت، اما سیاست های غلط دولت ترامپ منجر شد تا رتبه این کشور نزول کرده و به رتبه ششم برسد.

 1. بلژیک، کانادا، یونان، ایرلند

کشورهای بلژیک، کانادا، یونان و ایرلند نیز توانستند جزو ۱۰ جایگاه پاسپورت های قدرتمند ۲۰۱۹ شوند. شهروندانی که پاسپورت این کشورها را دارند می توانند به ۱۸۴ کشور به آسودگی و بدون هیچگونه دردسری سفر کنند.

 1. جمهوری چک

جمهوری چک در اروپای مرکزی نیز در رتبه هشتم قدرتمندترین کشورها قرار گرفت. دارندگان پاسپورت کشور چک می توانند به ۱۸۳ کشور دنیا بدون ویزا سفری آسوده را تجربه نمایند.

پاسپورت جمهوری چک

 1. مالتا در جایگاه نهم

شاید تا به حال نام کشور مالتا را نشنیده باشید. این کشور در جنوب اروپا و در قلب مدیترانه قرار گرفته است و با توجه به قرار گیری آن در رتبه نهم قدرتمندترین پاسپورت های ۲۰۱۹، شهروندان این کشور می توانند به ۱۸۲ کشور جهان سفر کنند.

پاسپورت مالتا

 1. جایگاه دهم؛ استرالیا، ایسلند، نیوزلند

استرالیا، ایسلند و نیوزلند نیز توانستند در جایگاه دهم قرار بگیرند تا شهروندگان این کشورها بتوانند با پاسپورتی قدرتمند به ۱۸۱ کشور بدون ویزا سفر کنند.

 1. مجارستان، لتونی، لیتوانی، اسلواکی و اسلوونی؛ سفر به ۱۸۰ کشور بدون ویزا
 2. استونی و مالزی؛ سفر به ۱۷۹ کشور بدون ویزا
 3. لیخن اشتاین؛ سفر به ۱۷۸ کشور بدون ویزا
 4. شیلی؛ سفر به ۱۷۵ کشور
 5. موناکو و لهستان؛ سفر به ۱۷۴ کشور
 6. قبرس؛ سفر به ۱۷۳ کشور
 7. برزیل؛ سفر به ۱۷۱ کشور بدون ویزا
 8. آرژانتین؛ سفر به ۱۷۰ کشور
 9. بلغارستان، هنگ کنگ و رومانی؛ سفر به ۱۶۹ کشور
 10. آندورا، کرواسی و سن مارینو؛ سفر به ۱۶۸ کشور بدون ویزا

 

ضعیف ترین پاسپورت های سال ۲۰۱۹

حال که به معرفی قدرتمندترین پاسپورت های ۲۰۱۹ پرداختیم؛ وقت آن رسیده ضعیف ترین پاسپورت های سال ۲۰۱۹ را هم بشناسید. کشورهایی که شهروندان آنها بدترین و ضعیف ترین پاسپورت ها را دارند و بدون ویزا به کشورهای کمی می توانند سفر کنند. این لیست شامل کشورهای زیر می باشد:

 • افغانستان و عراق؛ با ضعیف ترین پاسپورت :دارندگان پاسپورت افغانستان و عراق، تنها می توانند به ۳۰ کشور دنیا سفر کنند.
 • سومالی و سوریه؛ مجاز به سفر به تنها ۳۲ کشور بدون ویزا
 • پاکستان؛ سفر به ۳۳ کشور
 • یمن؛ سفر به ۳۷ کشور بدون ویزا
 • اریتره؛ سفر به ۳۸ کشور بدون ویزا
 • فلسطین و سودان؛ سفر به ۳۹ کشور

 ضعیف ترین پاسپورت های سال 2019

جایگاه ایران در میان قدرتمندترین پاسپورت های ۲۰۱۹

اما در میان تمامی این کشورها پاسپورت ایران در چه جایگاهی قرار دارد؟ بر اساس رتبه بندی موسسه هنلی و شرکا، شهروندان ایرانی با پاسپورت ایرانی و بدون ویزا می توانند به ۴۲ کشور سفر کنند. کشور ایران در میان قدرتمندترین پاسپورت ها در رتبه ۸۹ قرار گرفته است. امید است تا برنامه ریزی های آینده کشور و سیاست های وزارت خارجه، بتواند ارزش پاسپورت ایرانی را افزایش دهد.

جایگاه ایران در میان قدرتمندترین پاسپورت های 2019

همراه مجله سفرمی باشید و اطلاعات گردشگری خود را در رابطه با جاذبه های گردشگری، اماکن تاریخی، هتل ها، رستوران های محبوب و شهرها و کشورهای توریستی تکمیل نموده تا با آگاهی کامل سفری لذت بخش و خاص را تجربه نمایید.

نظرات کاربران