ایرباس A380 بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان از انقراض نجات یافت

ایرباس A380 از انقراض نجات یافت!

کل : 14

میانگین : 3.86

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱ بهمن ۱۳۹۶

ایرباس A380 بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان از انقراض نجات یافت!

ایرلاین امارات بزرگترین هواپیمای مسافربری را از انقراض نجات داد. چندی پیش ایرباس اعلام کرد، “اگر ایرلاین امارات دیگر هواپیمای مسافربری ایرباس A380 را سفارش ندهد خط تولید این هواپیما را متوقف خواهد سازد”.

جیم لوئی، مدیر فروش ایرباس در صحبت با خبرنگاران اظهار داشت: “اگر نتوانیم معامله ای با امارات انجام دهیم هیچ چاره ای به جز متوقف ساختن خط تولید ایرباس A380 را نخواهیم داشت.”

ایرباس A380 بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان از انقراض نجات یافت

در روز پنجشنبه ی گذشته، هر دو شرکت اعلام داشتند: “ایرلاین امارات تفاهم نامه ای برای خریداری 36 فروند هواپیمای A380 را امضا کرده است. امارات 36 فروند هواپیمای ایرباس A380 را که تحویل آن ها از سال 2020 آغاز خواهد شد خریداری نمود.”
فروش این 36 فروند هواپیمای غول پیکر به ارزش 16 میلیارد است، از این جهت احتمال می رود ایرباس به ایرلاین امارات تخفیف دهد.

در این نشست شیخ احمد، مدیر عامل ایرلاین امارات خاطرنشان ساخت: “ما این واقعیت را که این هواپیما موفقیت بزرگی را برای ایرلاین امارات رقم زد، پنهان نمی کنیم. مشتریان امارات عاشق این مدل هواپیما هستند. با توجه به انعطاف پذیری این مدل از هواپیمای ایرباس در گستردگی ارائه ی تنوع خدمات پروازی و ترکیب مسافر با سلایق مختلف، قادر بودیم ایرباس A380 را در پروازهای مختلف در سراسر شبکه پروازی به کار گیریم.

ایرباس A380 بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان از انقراض نجات یافت

به نقل از امارات ایرویز، این ایرلاین برخی از هواپیماهای جدید A380 را به عنوان جایگزینی برای ناوگان خود درنظر گرفته است. قدیمی ترین ناوگان ایرلاین امارات 10 سال عمر دارد. امارات ایرویز اولین مدل از هواپیمای ایرباس A380 را در سال 2008 تحویل گرفت و صدمین هواپیمای خود را در ماه نوامبر به ناوگان اضافه کرد. در حال حاضر هواپیمایی امارات مالک بیش از نیمی از تمامی هواپیماهای مدل A380 است که ایرباس تاکنون تولید و به دنیای هواپیمایی عرضه نموده است.

جت خصوصی بویینگ؛ خانه ای لوکس بر فراز آسمان
ادامه مطلب

ایرباس A380 بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان از انقراض نجات یافت صدمین هواپیمای ایرباس امارات

چرا ایرلاین های دیگر علاقه ای به خریداری A380 ندارند؟

در حالیکه شرکت هواپیمایی امارات عاشق این هواپیمای سوپر جامبو شده است، اما ایرلاین های دیگر علاقه ای به آن ندارند. علت محبوب نبودن ایرباس A380 در میان شرکت های هواپیمایی دیگر، اندازه ی بزرگ آن است. این هواپیمای غول پیکر نمی تواند در هر فرودگاهی فرود آید و همچنین عملیات گران قیمت سوخت گیری این مدل از ایرباس، نگهداری آن را دشوار ساخته است.

ایرباس A380 بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان از انقراض نجات یافت

فرودگاه دبی در روز حدود 80 عملیات خدمت رسانی به این هواپیمای سوپرجامبو دارد، که این آمار بیش از فرودگاه های دیگر دنیا است. پس از فرودگاه دبی، فرودگاه هیترو انگلستان روزانه حدودا به 24 فروند از هواپیماهای ایرباس آ. 380 خدمات ارائه می دهد که اغلب آن ها متعلق به هواپیمایی امارات است و فرودگاه سنگاپور روزانه با میزبانی 18 فروند از این هواپیماهای غول پیکر، در مرتبه ی سوم قرار می گیرد.

ایرباس A380 بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان از انقراض نجات یافت فرودگاه دبی

بر اساس اظهارات ایرباس: “قرارداد امارات با ایرباس، تولید A380 را حداقل تا 10 سال دیگر پایدار نگاه می دارد. اما این قرارداد موجب خواهد شد ایرلاین های بیشتری پس از امارات، تولید ایرباس A380 را تقاضا دهند…

نظرات کاربران