روندهای تکنولوژیکی اثرگذار بر صنعت گردشگری

روندهای تکنولوژیکی اثرگذار بر صنعت گردشگری (بخش دوم)

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۳ اسفند ۱۳۹۶

روندهای تکنولوژیکی اثرگذار بر صنعت گردشگری

روندهای تکنولوژیکی اثرگذار بر گردشگری امروزه به سرعت در حال پیشرفت هستند و صنایع مختلف، به ویژه صنعت گردشگری در این مسیر قرار گرفته اند. در مطلب قبلی به معرفی برخی از گرایش های تکنولوژیکی گردشگری و سفر از قبیل: تکنولوژی واقعیت مجازی در سفر، سفر به فضا و زنجیره ی بلوک ها پرداختیم. در این مطلب نیز قصد داریم به معرفی برخی دیگر از این روندهای تکنولوژیکی که صنعت گردشگری و سفر را تحت تاثیر قرار می دهند بپردازیم. با سفرمی همراه باشید.

روندهای تکنولوژیکی اثرگذار بر صنعت گردشگری

 

روندهای تکنولوژیکی

آسان سازی سفر (streamlining travel)

اعتماد یک عامل ضروری در آسان سازی سفر است. ما اطلاعات شخصی مان را به اشتراک می گذاریم تا اعتماد دیگران را جلب کنیم. هرچه اعتماد بیشتری ایجاد شود، تجربه سفر آسان تر می شود. رویکرد هایی در این زمینه ایجاد شده اند از جمله سیستم Korean smart entry یا German easy pass که هدف آنها آسان سازی سفر است. این سیستم ها که در زمره ی گرایش های تکنولوژیکی سفر قرار دارند، از طریقه های مختلفی سعی در ایجاد اعتماد می نمایند.

روندهای تکنولوژیکی اثرگذار بر صنعت گردشگری

شیوه هایی که این سیستم برای ایجاد اعتماد بین افراد به کاربرده می شوند از قبیل طراحی پرسشنامه، بررسی سوابق و  انجام مصاحبه می باشد. مهم ترین هدف این است که بتوان در هر زمانی در سفر سریعا و بطور دقیق هویت فرد را شناسایی کرد.

استرالیا هدف های جاه طلبانه ای در این زمینه دارد؛ به طوریکه برنامه ریزی کرده است با استفاده از تشخیص چهره، اثر انگشت و اسکن عنبیه چشم مسافران تا سال ٢٠٢٠، ٩٠ درصد از سفرهای هوایی بین المللی ورودی خود را بصورت اتوماتیک انجام دهد.

١٠ اپلیکیشن برتر برای گردشگران
ادامه مطلب

در بعضی از گیت های فرودگاه های آلمان و فرانسه، گذرنامه ها اسکن می شوند و تصویر صورت افراد ثبت می شود تا با آی دی هویت مسافران مطابقت داده شود. بعضی از خطوط هوایی نیز روش مشابهی دارند. بنابر این، شاید اعتماد و آسان سازی سفر، راه رفتن به سمت آینده باشد.

روندهای تکنولوژیکی گردشگری

 

انجام سفر بدون دخالت دست

به سادگی می توان جهانی را تصور کرد که در آن سفر از طریق فرآیندهای مجازی و بدون دخالت دست انجام می شود، خصوصاً وقتی که با سایر تکنولوژی ها مثل هویت بیومتریک ترکیب می شود.

یکی دیگر از روندهای تکنولوژیکی سفر تولید چمدان مستقل و باربر شخصی مستقل است. پس بعید نیست که به زودی در فرودگاه ها، ایستگاه های قطار و …شاهد ربات های کوچکی باشیم که به دنبال صاحبان خود راه می روند.

شاید به زودی چمدان به صورت اتوماتیک محتویات خود را چک کند و برای شما امکان برداشتن اسنک یا هر چیز دیگری را به راحتی از درون چمدان فراهم کند. ممکن است در حال حاضر این تصور بیش از اندازه اغراق آمیز باشد اما بزودی شاهد تاکسی های پرنده ای خواهیم بود که ما را از محلی به محل دیگر می برند. بنظر می رسد که سفر و جامعه نیز از این روندهای پیشرفته با آغوش باز استقبال و این مسیر را دنبال خواهند کرد.

روندهای تکنولوژیکی اثرگذار بر صنعت گردشگری - سفر بدون دخالت دست

 

نظرات کاربران