نوآوری در صنعت گردشگری

نوآوری در صنعت گردشگری

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

محصولات نوآورانه ای که در حال تغییر صنعت گردشگری هستند.

نوآوری در صنعت گردشگری به طور روز افزونی در حال گسترش است، از این حیث در این مطلب به معرفی برخی از محصولات نوآورانه ای که در حال تغییر صنعت گردشگری هستند می پردازیم. با سفرمی همراه باشید …

روند رو به رشد رزرو آنلاین هتل و پکیج های سفر باعث شده رقابت در صنعت گردشگری بیشتر و سخت تر از قبل شود. بنابراین برای دوام آوردن در این بازار رقابتی بهتر است به نوآوری در صنعت گردشگری روی آورده شود. محصولات نوآوری در صنعت گردشگری از قبیل زیر می باشد:

تکنولوژی نوآورانه در سفر

۱. استفاده از تکنولوژی های هوشمند در اتاق هتل ها

این تکنولوژی های هوشمند که در اتاق ها استفاده می شوند صنعت گردشگری را تغییر می دهند؛ از جمله کلیدهای متحرک، وسایل جذابی که امکان قفل کردن در اتاق با استفاده از تلفن های هوشمند را برای مهمان ها فراهم می کنند؛ تبلت های داخل اتاق؛ ثبت ورود و خروج به صورت هوشمند، تنظیم روشنایی اتاق و پرده ها بصورت هوشمند، تلویزیون های هوشمند، واقعیت مجازی و غیره.

بنابراین، تکنولوژی های هوشمند و روندهای تکنولوژیکی در دهه های بعدی نیز به تغییر بخش های مختلف صنعت گردشگری ادامه می دهند.

استفاده از تکنولوژی های هوشمند در اتاق هتل ها

۲. تکنولوژی سلف سرویس

اهمیت تکنولوژی سلف سرویس در صنعت گردشگری رو به افزایش است. از جمله محصولات نوآوری در صنعت گردشگری می توان به تکنولوژی سلف سرویس اشاره کرد. اخیراً مشخص شده است که افراد تکنولوژی را به مداخله انسان در ارائه ی خدمت ترجیح می دهند. به همین دلیل گزینه هایی مثل ورود و خروج اتوماتیک و هوشمند امروزه تبدیل به یک معیار شده است.  اتوماسیون خدمات در حال حاضر یکی از نوآورانه ترین محصولات در صنعت هتلداری به شمار می رود.

قدرتمندترین بالگرد جهان، حامل هواپیماهای بزرگ
ادامه مطلب

۳. حضور ربات ها در صنعت مهمان نوازی

چندی پیش California-based Residence Inn LAX یک مجموعه از ربات هایی که برای صنعت مهمان نوازی طراحی شده اند، معرفی کرد. این ربات ها با داشتن هوش مصنوعی تقریبا می توانند هر کاری در هتل ها انجام دهند، از ثبت ورود مسافران گرفته تا خدمات اتاق و حتی حمل چمدان. حتی در ژاپن ربات های بسیار پیشرفته تری وجود دارند که عملکرد بسیار فوق العاده ای دارند و کارهایی مثل پذیرش هتل یا طبخ پیتزا انجام می دهند.

اما مسلماً در آینده شاهد پیشرفت های چشمگیر تری در زمینه ی نوآوری در صنعت گردشگری خواهیم بود.

نواوری در صنعت گردشگری

۴. تکنولوژی های iBeacons و مکان-محور (Location-Based)

وقتی صحبت از برترین نوآوری در صنعت گردشگری به میان می آید خدمات مکان-محور در صدر قرار می گیرند. اگرچه این تکنولوژی جالب به تازگی شروع به کار کرده است، اما انتظار می رود که این تکنولوژی به کارکنان کمک کند تا مکان مهمان ها را بدون هیچ زحمتی مشخص کنند. قطعاً این یکی از نوآوری های برتر در صنعت هتلداری است که توجه زیادی به آن می شود.

نوآوری در هتلداری

۵. SIP-DECT در صنعت گردشگری

SIP-DECT چیست؟ نوعی نوآوری برتر در صنعت مهمان نوازی است که شبیه به تنظیمات شبکه های ثابت است. DECT مخفف عبارت Digital Enhanced Cordless Telecommunications می باشد که در واقع استانداردی است برای سیستم های تلفن بی سیم. یک سیستم DECT شامل یک یا چند گوشی DECT و چند ایستگاه پایه می باشد. این تکنولوژی در حال حاضر یکی از محبوب ترین تکنولوژی ها در صنعت مهمان نوازی و بخش های هتلداری و گردشگری در اروپا است و یک جایگزین مناسب برای جایگزینی VoWLAN و شبکه های مبتنی بر ارتباطات رادیویی بشمار می رود و برای اولین بار در آمریکای شمالی شروع به کار کرد.

ایرباس A380 از انقراض نجات یافت!
ادامه مطلب

۶. گوش دادن به تفکر جمعی (Social Listening)

در واقع می‌توان گفت “گوش دادن به تفکر جمعی” تعبیر دقیقی از مفهوم گوش دادن و رصد کردن آنچه مردم در شبکه‌های اجتماعی می‌گویند دانست. به‌طور کلی این مورد شامل ردیابی و جستجوی هشتگ هایی است که در گفتگوهای فضای مجازی یافت می شود. گوش دادن به تفکر جمعی نیز نوعی نوآوری در صنعت گردشگری محسوب می شود.

تکنولوژی های استراق سمع اجتماعی، در حال تغییر شکل صنعت مهمان نوازی هستند. از آنجاییکه امروزه اکثر مشتریان در رسانه های اجتماعی حضور دارند، هتل داران می توانند از این فرصت استفاده کنند. بدین صورت که خدمات را بصورت شخصی سازی شده ارائه دهند. بدون شک در آینده با این تکنولوژی بیشتر آشنا خواهید شد و انواع مختلف نوآوری در صنعت گردشگری پیشرو خواهند بود.

نوآوری در صنعت گردشگری

نظرات کاربران