اروپا-فرودگاه-فرودگاه اروپا-برترین فرودگاهها-سفر به اروپا-گردشگری اروپا-هواپیما-

۱۰ فرودگاه برتر اروپا کدامند؟

کل : 5

میانگین : 3.8

تاریخ انتشار: شنبه, ۹ بهمن ۱۳۹۵

با افزایش میزان تقاضا برای سفرهای هوایی در اروپا، نیاز به ارتقاء فرودگاه ها نیز بیش از پیش احساس میشود. وب سایت SKYTRAX که از معتبرترین مراجع بررسی و ارزیابی در عرصه حمل ونقل هوایی است، در گزارش سالانه خود به معرفی بهترین فرودگاه های اروپا پرداخته است. این سایت رتبه بندی سالانه خود را با نظرخواهی از ۱۳ میلیون مسافر از ۱۰۶ کشور جهان ارائه کرده است. بیش از ۵۵۰ فرودگاه در این بررسی شرکت داشته اند که با ۳۹ پارامتر ارزیابی شده اند. اسکای ترکس ۱۰ فرودگاه برتر را با در نظر گرفتن امکانات رفاهی، موقعیت مکانی، خدمات بهداشتی و مهارت های زبانی خدمه فرودگاه معرفی کرده است.

۱۰٫ فرودگاه بین المللی وین (VIE)

 • جابجایی ۲۲٫۸ میلیون مسافر در سال
 • رتبه پیشین: نا مشخص

نقاط قوت: این فرودگاه در ۱۹ کیلومتری قلب پایتخت و بزرگترین شهر اتریش، وین واقع شده است. وب سایت اسکای ترکس این فرودگاه را به دلیل پاکیزگی، اندازه جمع و جور و اینترنت وای فای پرسرعت اش تحسین نموده است.

شرکت های هواپیمایی Austrian Airlines، NIKI، و Eurowings بیشترین سهم پرواز در فرودگاه بین المللی وین را به خود اختصاص داده اند.

منبع: جوایز جهانی اسکای ترکس برای فرودگاه ها. آمار سالانه مسافران در سال ۲۰۱۵ را فرودگاه بین المللی وین ارائه کرده است.

۹٫ فرودگاه بارسلونا ال پرات (BCN)

 • جابجایی ۳۹٫۷ میلیون مسافر در سال
 • رتبه پیشین: نا مشخص

ویژگی برتر: بارسلونا ال پرات یکی از شلوغ ترین فرودگاه های اروپاست و دروازه صنعت پرررونق گردشگری منطقه بشمار میرود. بیشترین پرواز ها در این فرودگاه در اختیار شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت Ryanair، Norwegian Air Shuttle و Vueling است. وب سایت اسکای ترکس ، رستوران ها و مراکز خرید در این فرودگاه را تحسین کرده اما زمان انتظار طولانی آنرا به عنوان نقطه ضعف برشمرده است.

منبع: جوایز جهانی اسکای ترکس برای فرودگاه ها. آمار سالانه مسافران در سال ۲۰۱۵ را شرکت AENAارائه کرده است.

بلندترین برج های مراقبت دنیا
ادامه مطلب

۸٫ فرودگاه بین المللی کلن بن (CGN)

 • جابجایی ۱۰٫۳ میلیون مسافر در سال
 • رتبه پیشین: ۸

ویژگی برتر: این فرودگاه در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر کلن آلمان قرار دارد و یک قطب اصلی برای شرکت هواپیمایی نه چندان گران قیمت Germanwings به حساب می آید. فرودگاه بین المللی کلن بن به علت معماری مدرن، ساختمان های پاکیزه و ترمینال های کارآمد اش، از سوی اسکای ترکس مورد تحسین قرار گرفته است.

منبع: جوایز جهانی اسکای ترکس برای فرودگاه ها. آمار سالانه مسافران در سال ۲۰۱۵ را فرودگاه بین المللی کلن بن ارائه کرده است.

۷٫ فرودگاه بین المللی کپنهاگ (CPH)

 • جابجایی ۲۶٫۶ میلیون مسافر در سال
 • رتبه پیشین: ۶

ویژگی برتر: فرودگاه کپنهاگ یکی از شلوغ ترین فرودگاه های شمال اروپا است و از پایگاه های مهم عملیاتی شرکت های Scandinavian Airlines و Norwegian Air Shuttle به شمار می رود. این فرودگاه حتی در اوقات شلوغی نیز خدمات مناسبی را ارائه نموده و علائم و نشانه های راهنمای آن هم کاملا گویا و رسا هستند.

منبع: جوایز جهانی اسکای ترکس برای فرودگاه ها. آمار سالانه مسافران در سال ۲۰۱۵ را فرودگاه بین المللی کپنهاگ ارائه کرده است.

۶٫ فرودگاه بین المللی هلسینکی (HEL)

 • جابجایی ۲۰٫۱ میلیون مسافر در سال
 • رتبه پیشین: ۷

ویژگی برتر: این فرودگاه در ۲۰ کیلومتری شمال پایتخت فنلاند قرار دارد و پایگاه اصلی شرکت های هواپیمایی Finnair و Norwegian Air Shuttle محسوب می شود.مسافرین این فرودگاه می توانند به اشکال مختلف خود را سرگرم کنند. گشتی در گالری های نقاشی و یا موزه هوا- فضا بزنند، در کتابخانه آن به مطالعه بپردازند و یا وقت خود را با تماشای مناظر جذاب از تراس این فرودگاه بگذرانند.

منبع: جوایز جهانی اسکای ترکس برای فرودگاه ها. آمار سالانه مسافران در سال ۲۰۱۵ را شرکت فیناویا ارائه کرده است.

۵٫ فرودگاه بین المللی اسخیپول آمستردام (AMS)

 • جابجایی ۵۵ میلیون مسافر در سال
 • رتبه پیشین:۴

ویژگی برتر: فرودگاه بین المللی اسخیپول آمستردام، یکی از شلوغ ترین فرودگاه های اروپاست که مرکز اصلی شرکت های هواپیمایی KLM ( بخشی از شرکت هواپیمایی Air France/KLM)، Delta، و شرکت هواپیمایی Transavia شناخته می شود.

تمیزترین کابین های هواپیما در سال 2017
ادامه مطلب

این فرودگاه که در سال ۱۹۱۶ تاسیس شده، امکانات تفریحی/رفاهی بسیاری را در اختیار مسافرین خود قرار میدهد. کتابخانه اسخیپول هم میتواند در زمان انتظار پرواز با یک کتاب خوب اوقاتتان را پر کند.

منبع: جوایز جهانی اسکای ترکس برای فرودگاه ها. آمار سالانه مسافران در سال ۲۰۱۴ را اتحادیه بین المللی فرودگاه ها ارائه کرده است.

۴٫ فرودگاه بین المللی فرانکفورت (FRA)

 • جابجایی ۵۹٫۶ میلیون مسافر در سال
 • رتبه پیشین: ۵

ویژگی برتر: فرودگاه فرانکفورت سومین فرودگاه شلوغ اروپا و از مهم ترین مراکز ترانزیت در جهان است. روزانه بیش از ۲۷۰ جت Lufthansa از این فرودگاه پرواز می کنند. سهولت رفت و آمد میان ترمینال ها، وجود رستوران ها پر شمار و مراکز خرید متنوع آنرا در رتبه چهارم رده بندی قرار داده است. البته ناگفته نماند که صف های طویل این فرودگاه از سوی اسکای ترکس به عنوان نکته منفی ذکر شده است.

منبع: جوایز جهانی اسکای ترکس برای فرودگاه ها. آمار سالانه مسافران در سال ۲۰۱۴ را اتحادیه بین المللی فرودگاه ها ارائه کرده است.

۳٫ فرودگاه بین المللی هیثرو لندن

 • جابجایی ۷۳٫۴ میلیون مسافر در سال
 • رتبه پیشین: ۳

ویژگی برتر: فرودگاه بین المللی هیثرو، سومین فرودگاه شلوغ جهان و نیز بزرگترین فرودگاه از میان پنج فرودگاه اصلی لندن است. هیثرو در حال حاضر مشغول نوسازی اساسی و احداث ساختمان ترمینال شماره ۲ جدید خود است. ساختمان ترمینال شماره ۵ آن که هشت سال از عمرش میگذرد، یکبار دیگر از سوی اسکای ترکس به عنوان بهترین ترمینال فرودگاهی در جهان شناخته شده است. هیثرو مقر اصلی شرکت هواپیمایی British Airways و Virgin Atlantic به حساب می آید.

منبع: جوایز جهانی اسکای ترکس برای فرودگاه ها. آمار سالانه مسافران در سال ۲۰۱۴ را اتحادیه بین المللی فرودگاه ها ارائه کرده است.

5 اپلیکیشن برتر سفر
ادامه مطلب

 

۲٫ فرودگاه بین المللی زوریخ (ZRH)

 • جابجایی ۲۶٫۳ میلیون مسافر در سال
 • رتبه پیشین: ۲

ویژگی برتر: این فرودگاه تنها ۱۳ کیلومتر با شهر زوریخ سویس فاصله دارد، پایگاه اصلی Swiss International Air Lines به شمار می آید. این فرودگاه، شریان اصلی ارتباطی میان بزرگترین شهر سوئیس با سایر نقاط کشور است. فرودگاه زوریخ برای مسافرانی که توقف طولانی مدتی بین سفر خود داشته باشند، ایده آل است. میتوانید با دوچرخه سواری و اسکیت کردن خود را سرگرم کنید و یا گشت و گذاری در موزه حمل و نقل لوسرن سوئیس داشته باشید.

منبع: جوایز جهانی اسکای ترکس برای فرودگاه ها. آمار سالانه مسافران در سال ۲۰۱۵ را فرودگاه بین المللی زوریخ ارائه کرده است.

۱٫ فرودگاه بین المللی مونیخ (MUC)

 • جابجایی ۴۱ میلیون مسافر در سال
 • رتبه پیشین: ۱

ویژگی برتر: فرودگاه مونیخ بار دیگر در رتبه بندی اسکای ترکس ، عنوان بهترین فرودگاه اروپا را به خود اختصاص داده است. این فرودگاه که در شمال شرقی مرکز شهر مونیخ واقع شده، دومین فرودگاه شلوغ اروپا پس از فرودگاه فرانکفورت است. فرودگاه بین المللی مونیخ، پایگاه اصلی شرکت های هواپیمایی Air Berlin ، Lufthansa و Condor است. فضای باز و ساختار شیشه ای سازه این فرودگاه، آنرا به لحاظ معماری هم در رتبه اول قرار داده است. در عین حال پارک نزدیک به فرودگاه میتواند با مینی گلف و یا هواپیماهای تاریخی اش مسافرین و بازدید کنندگان را سرگرم کند.

نظرات کاربران

 1. خوش بحال کسانیکه از این امکانات میتوننداستفاده کنن .

 2. اطلاعات بسیار جالبی است دست مریزاد./