شرکت های هواپیمایی- فناوری هشدار تلاطم هوا - ایمنی بیشتر هواپیما - فناوری پروازی گوگو

فناوری هشدار تلاطم هوا برای ایمنی بیشتر هواپیما

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲ تیر ۱۳۹۵

 فناوری هشدار تلاطم هوا برای ایمنی بیشتر هواپیما

خلبان ها معمولا گزارش خودکار تلاطم هوا را دریافت نمی کنند، اما اکنون شرکت های Weather آی .بی .ام و Gogo برای ارتقای امنیت خطوط هوایی به دنبال تغییر این مساله هستند. اکنون خلبان هایی که با هواپیماهای مجهز به فناوری پروازی گوگو پرواز می کنند، هشدارهای تلاطم هوا را بطور بلاددرنگ دریافت می کنند.

شرکت Weatherدر این سیستم، الگوریتم تشخیص تلاطم خود را در سرورهای ارتباطات هواپیمایی گوگو قرار خواهد داد. این نرم افزار به داده های هواپیماهای در حال پرواز دسترسی پیدا خواهد کرد و گوگو به پردازش این داده ها و ارسال گزارش به مقامات زمینی و هوایی با استفاده از شبکه های ارتباطی خود می پردازد.

خلبان ها بطور سنتی گزارش های کلامی را با داده های محدود از شرایط پرواز دریافت می کردند. آن ها اکنون می توانند این اطلاعات را بطور مستقیم از سیستم های موجود در کابین خلبان دریافت کنند.

این شرکت ها در بیانیه ای اعلام کردند: این نخستین بار است که یک سیستم غیرسنتی بر روی هواپیما برای کمک به ارتقای امنیت پرواز استفاده خواهد شد.

پروازهای مملو از ناهمواری نه تنها برای مسافران ناراحت کننده هستند، بلکه به خود هواپیما نیز آسیب و صدمات زیادی می رسانند. مشکلات مرتبط با تلاطم هوایی می تواند سالانه حدود ۱۰۰ میلیون دلار برای خطوط هوایی هزینه در بر داشته باشد.

آی بی ام در زمان خرید شرکت Weather این هدف را در ذهن داشت که با مشارکت هایی از این قبیل به شرکت های هوایی در صرفه جویی در هزینه ها کمک کند.

ماشین پرنده رویای دست‌یافتنی
ادامه مطلب

اطلاعات آب وهوایی برای بسیاری از صنایع بزرگ که بر پیش بینی وضوع هوا برای حصول اطمینان از اجرای روان عملیات عرضه و تدارکاتشان تکیه دارند، ارزشمند است.

شرکت گوگو یکی از ارائه کنندگان اصلی وای فای پروازی در آمریکاست و اکنون قصد دارد سرعت و اعتبار ارتباطی خود را از ۱۰ مگابایت بر ثانیه به ۷۰ مگابایت بر ثانیه ارتقا بخشد.

هواپیماهای خصوصی جزء نخستین گروههایی هستند که از این فناوری جدید بهره مند خواهند شد اما آی .بی .ام و گوگو امیدوارند که بتوانند این شبکه را در آینده در ناوگان های تجاری جهان گسترش دهند.

نظرات کاربران