App سفر-اپ سفر-اپلیکیشن سفر-تکنولوژی گردشگری-گردشگری-سفر ارزان-ارزانترین سفر-رزرو ارزان-رزرو ارزان بلیط

بهترین اپلیکیشن های سفر سال ۲۰۱۶

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۵

در دنیای امروزه سفر کردن بدون لوازم دیجیتال مثل موبایل, مسیریاب(GPS)و… برای خیلیها امکان پذیر نیست. گردشگرانی که بیشتر با فناوریهای کاربردی سفر آشنایی دارند می دانند که یک تلفن هوشمند در سفر می تواند نقش یک کمک خلبان خوب را ایفا کند. هر ساله در این راستا اپلیکیشن های کاربردی و ضروری وارد بازار می شود. برخی از آنها سفر شما را تسریع می بخشند. برخی سفر را ارزانتر ساخته و مابقی در ثبت ماجراجویی ها و به اشترک گذاشتن آن با دوستان و خانواده در زمان بازگشت به خانه به شما کمک می کنند. نکته بسیار مهم در مورد این اپلیکشنهای موفق و کاربردی, رایگان بودن آنهاست. در ادامه با سفرمی همراه باشید تا لیستی از بهترین اپلیکیشن های سفر در سال۲۰۱۶ را با هم مرور کنیم.

Hopper

Hopperیک اپلیکیشن موفق است در زمینه پیدا کردن ارزانترین نرخ بلیط هواپیما. کافی است شما این اپلیکیشن رایگان را  نصب کرده و این اپلیکیشن با توجه با زمان و مکان سفرتان ارزانترین قیمت پروازها را پیدا کرده و به شما اطلاع می دهد. گردشگرانی که نسبت به زمان پرواز انعطاف پذیری بیشتری دارند می توانند از تقویم کدگذاری شده با رنگ برای علامتگذاری پایین ترین مبلغ کرایه ها در ماه استفاده کنند. Hopper همچنین می تواند بر اساس فاکتورهایی نظیر زمان انتظار طولانی و تغییرات در فرودگاهها به شما هشدار دهد کدام فرودگاه نامناسب است. کاربران حتی می توانند مسافرت و پرداختی خود را ذخیره نموده و در نتیجه رزرو پرواز در آینده بسیار آسان خواهد بود. Hopper قابل نصب بر روی اندروید و iOS می باشد.

Citymapper

Citymapper یک اپلیکیشن کاربردی است که در راستای تسهیل حمل و نقل شهری طراحی شده است. برنامه ریزی سفر از مکان A به B با استفاده از هشدارهای مربوط به اختلال در تردد , ترافیک, نقشه های حمل و نقل، به روزرسانی در وضعیت راهها و تخمین زمان رسیدن با این اپلیکیشن آسان به نظر می رسد. این اپلیکیشن تمامی انواع سفرها از پیاده روی گرفته تا مترو، اتوبوس، راه آهن، تاکسی، اتومبیل/دوچرخه کرایه ای و کشتی را پوشش می دهد. این اپلیکیشن به نسبت Google جزییات بیشتری را ارائه ساخته و علی رغم جامعیت آن اپلیکیشنی جالب با کاربردی آسان است. Citymapper قابل نصب بر روی اندروید و iOS می باشد.

Google Translate

Google Translate در بین اپلیکیشن های متعلق به سفر سابقه دار است و همچنین یکی از محبوبترینها و پرکاربردها محسوب می شود. از جمله نقطه قوتهای این اپلیکیشن می توان به این موارد اشاره داشت: پک زبانی قابل دانلود برای کاربرد آفلاین ( قابلیتی ارزشمند در هنگام سفر به کشوری خارجی و عدم دسترسی به اینترنت) و ترجمه بصری آنی با استفاده از دوربین تلفن. همچنین قابلیت ترجمه دو طرفه مکالمات آنی در حالت ‘Conversation Mode’ و نیز خواندن کاراکترهای نوشته شده با استفاده از ورودی کیبورد را هم داراست. Google Translate قابل نصب بر روی اندروید و iOS می باشد.

XE Currency

XE یک سایت تبدیل نرخ ارز کشورهای مختلف بصورت آنلاین است و دارای اپلیکیشن کاربردی و ارزشمندی نیز است. گردشگران می توانند نرخ تبادلات را در عرض چند ثانیه بدست آورده و یا حتی در همین مدت کوتاه هر ارزی را تنها با فشردن چند کلید تبدیل نمایند. این اپلیکیشن حتی آخرین بروزرسانی های صورت گرفته را ذخیره ساخته و در نتیجه می تواند بصورت آفلاین نیز مورد استفاده قرار گیرد. برای سفرهای تجاری دانستن نرخ هایی چون نرخ فلزات گرانبها و نمودارهای ارزی مهم بسیار سودمند است. XE قابل نصب بر روی اندروید و iOS می باشد.

PackPoint

PackPoint ابزاری نهایی برای مشخص کردن وسایل مورد نیاز سفر در چمدان است. این اپلیکیشن بر پایه ی مدت زمان سفر ، آب و هوای مقصد و هر نوع فعالیت برنامه ریزی شده یک لیست بسته بندی لوازم مورد نیازتان را فراهم می کند. لیست تهیه شده شما در پروفایلتان قرار می گیرد؛ در نتیجه می توانید به آسانی آن را با دیگر مسافرانی به اشتراک بگذارید که نمیدانند چه چیزی را باید برای سفرشان به مقصد مشابه همراه داشته باشند و نسبت به این موضوع سردرگم هستند. از جمله برجسته ترین ویژگی این اپلیکیشن قابلیت یکپارچه سازی آن با اپلیکیشن های Evernote و TripIt اشاره کرد. PackPoint قابل نصب بر روی اندروید و iOS می باشد.

TripIt

TripIt مانند یک آژانس مسافرتی است که در طول سفر همراهیتان می کند. این اپلیکیشن با جمع کردن تمامی برنامه های سفرتان در یک جا دردسرهای سفر را کم می کند.برای استفاده ار این اپلیکیشن بینظیر فقط لازم است شما ثبت نام کرده و ایمیل تاییدیه را تایید کنید. TripIt بعد از این مرحله , TripIt برنامه سفر شما را به بهترین نحو مهیا می کند که تمام اطلاعات مربوط به پروازها، هتل ها، اتومبیل های اجاره ای و رزرواسیون را پوشش می دهد؛ این برنامه سفر را می توان با دیگر افراد حاضر در لیست تماس باشتراک گذاشت ودر نتیجه رزرو سفر گروهی کار آسان تری می شود. TripIt قابل نصب بر روی اندروید و iOS می باشد.

HotelTonight

اگر جزو آن دسته از آدمهایی هستید که به صورت برنامه ریزی نشده تصمیم به سفر میگیرید این اپلیکیشن برای شما ضروری است.  اپلیکیشن اطلاعاتش را به صورت مستقیم از هتلها می‌گیرد و شما می توانید به راحتی اتاقهای خالی هتلها با ارزانترین قیمت را بیابید.با این روش به طور حتم بهترین اتاق هتل را به نسبت بودجه ‌تان می‌یابید. قابل نصب بر روی اندروید و iOS می باشد.

Splittr

گرچه اپلیکیشن های بسیاری برای تقسیم هزینه ها وجود دارد ولی Splittr طراحی شده است برای سفر. در طول سفر هزینه ها و شخصی که آن را پرداخت کرده را وارد کنید و در پایان سفر به راحتی هر نفر از اعضای گروه می‌داند که چقدر و ار چه کسی بدهکار و یا بستانکار است . گزارش نهایی قابل ایمیل شدن نیز می باشد.بهترین قابلیت این اپلیکیشن این است که تمامی واحدهای پولی در آن تعریف شده اند. قابل نصب بر روی اندروید و iOS می باشد.

LoungeBuddy

شاید بیشتر ما فکر می کنیم که سالنهای استراحت فرودگاه (LoungeBuddy) فقط مخصوص مسافران بیزینس کلاس و یا ایرلاینهای خاص است که مسافرانشان در صورت تاخیر پرواز و یا بروز هر مشکلی می توانند در آنجا استراحت کنند. با نصب این اپلیکیشن شما می توانید در بیش از ۵۰۰ فرودگاه جهان از امکانات رفاهیش استفاده کنید.شما می توانید در این اپلیکیشن عضو شوید و اطلاعات سفرتان را در آن وارد کنید تا لیستی از مکانهایی که بصورت رایگان یا یکبار هزینه قابل استفاده هستند را برایتان لیست کند. قابل نصب بر روی اندروید و iOS می باشد.

LiveTrekker

این اپلیکیشن به شما امکان ساختن یک دفتر خاطرات از سفرتان را مهیا می کند . شما از ابتدای مسیر عکسها, ویدیوها , نوشته ها و خازاتتان را در آن ثبت می کنید و در پایان سفر یک پک آماده و مرتب از تمام لحظات سفران خواهید داشت که به راحتی می توانید با دیگران به اشتراک بگذارید. قابل نصب بر روی اندروید و iOS می باشد.

نظرات کاربران