آشنایی با بزرگ ترین کارگو در جهان

آشنایی با بزرگ ترین کارگو در جهان

کل : 0

میانگین : 0

بزرگ ترین کارگو در جهان

حمل بار به صورت هوایی، یکی از مهم ترین مسائلی است که در عصر حاضر مورد توجه قرار گرفته و شرکت های هواپیما سازی بسیاری را به چالش کشیده است. امروزه شرکت های هواپیماسازی بسیاری برای ساخت بزرگ ترین کارگو در جهان اقدام نموده اند و با ساخت هواپیماهای باربری غول پیکر، موفق به حمل محموله های عظیم الجثه ای گشته اند که حتی زمانی تصور حمل آن ها نیز غیر ممکن بوده است. این محموله ها شامل تجهیزات نظامی عظیم، ابزار آلات مورد استفاده در صنعت هواپیما سازی و حتی فضاپیما می باشند و به کمک این هواپیماهای باربری به سرار جهان حمل می گردند. در این بخش با بزرگ ترین کارگوها در جهان آشنا خواهیم شد و ویژگی های منحصر به فرد آن ها را خواهیم شناخت.

آشنایی با بزرگ ترین کارگو در جهان

ایرباس بلوگا

ایرباس بولگا که به عنوان بزرگترین کارگو ساخته شده در شرکت ایرباس شناخته می شود، به نهنگ سفید شهرت یافته است. این هواپیمای باربری به منظور حمل قطعات بسیار بزرگ هواپیماها در بین کارگاه های هواپیماسازی ایرباس مورد استفاده قرار می گیرد. ایرباس بولگا توانایی حمل بار تا ۴۷ تن را دارد و محموله های خود را تا برد ۹۰۰ مایلی حمل می کند. جالب است بدانید که تنها ۵ فروند از این ایرباس تا کنون تولید شده اند و اگرچه قطعات مورد استفاده در آن ها در کشورهای اروپایی تولید می شوند اما، مونتاژ آن ها تنها در کشور آلمان و فرانسه صورت می گیرد.

آشنایی با بزرگ ترین کارگو در جهان

لاکهید C5 گالاکسی

اگر به دنبال آشنایی با بزرگ ترین کارگو در جهان و در ارتش کشور امریکا هستید، با لاکهید C5گالاکسی آشنا شوید. این هواپیمای باربری که رقیبی برای هواپیمای روسی “آنتونوف کرکس” است، به عنوان بزرگ ترین هواپیمای کارگو نظامی در جهان شناخته می شود. این هواپیما دارای طولی در حدود ۷۵ متر می باشد و توانایی حمل دو عدد تانک، شانزده خودروی زره پوش و شش بالگرد آپاچی را دارد. جالب است بدانید که تاکنون ۱۳۱ فروند از هواپیمای لاکهید C5گالاکسی ساخته شده است و در بخش های مختلف جهان از آن ها استفاده می شود.

آشنایی با بزرگ ترین کارگو در جهان

آشنایی با بزرگ ترین کارگو در جهان

آنتونوف An-124 کرکس

این هواپیما که به عنوان بزرگ ترین کارگو نظامی دنیا شناخته می شود، برای نخستین بار در شوروی ساخته شده است و نخشتین پرواز آن در سال ۱۹۸۲ صورت گرفته است. هم اکنون ۴ فروند از آنتونوف An-124 کرکس در دنیا مشغول به کار هستند و برای حمل تجهیزات نظامی مورد استفاده قرار می گیرند. شواهد نشان می دهد آنتونوف An-124 کرکس، توانایی حمل زیردریایی را نیز دارد و در سال 2004، این هواپیما برای حمل زیردریایی جستجو و نجات نیروی دریایی ایالت متحده استفاده شده است.

آشنایی با بزرگ ترین کارگو در جهان

آنتونوف ۲۲۵ مریا

بی شک لقب بزرگ ترین کارگو در جهان، برازنده ی آنتونوف ۲۲۵ مریا است. این هواپیمای باربری، تنها هواپیمایی است که توانایی حمل یک شاتل فضایی را بر پشت خود دارد و همین مساله کافی است تا عظمت و بزرگی آن توسط افراد معمولی درک شود. آنتونوف ۲۲۵ مریا، قابلیت حمل محموله هایی با وزن ۲۵۰ تن و همچنین توانایی سوخت گیری تا مرز ۲۸۰ تن را نیز دارا می باشد. طول این هواپیما ۸۴ متر است و وزن آن معادل با ۷ بوئینگ ۷۳۷ است. آنتونوف ۲۲۵ مریا در هر یک ساعت به اندازه ی ۱۸ تن سوخت مصرف می کند و جالب است بدانید که تنها یک فروند از آن در دنیا وجود دارد.

آشنایی با بزرگ ترین کارگو در جهان

بوئینگ ۷۴۷ دریم لیفتر

بوئینگ ۷۴۷ دریم لیفتر نیز، از جمله هواپیماهای باربری است که به بزرگ ترین کارگو در جهان شهرت یافته است و دارای بزرگ ترین محفظه ی حمل بار در کل دنیا می باشد. این هواپیمای باربری دارای مخزن حمل باری با حجم ۱۸۴۰ متر مکعب می باشد و این مقدار حدودا ۳ برابر حجم مخزنی است که در هواپیماهای باری دیده می شود. جالب است بدانید که تنها ۴ فروند از این مدل هواپیما در کشور امریکا تولید گشته است و کاربرد اصلی آن ها برای حمل قطعات هواپیماسازی به پایگاه های مونتاژ هواپیمای بوئینگ است.

آشنایی با بزرگ ترین کارگو در جهان

آئرو سوپر گوپی

آئرو سوپر گوپی نیز از جمله هواپیماهای باربری است که مورد استفاده ی موسسه ی ناسا قرار می گیرد و اگرچه کمی قدیمی تر از مدل های دیگر است، ولی به عنوان یکی از بزرگ ترین کارگوها در جهان شناخته می شود. این هواپیمای باربری در دو مدل SG و SGT تولید می گردد و تعداد آن در دنیا، تنها 5 فروند است. جالب است بدانید که این کارگو اخیرا به منظور حمل فضاپیمای اوریون که قرار است در سال 2018 به فضا پرتاب شود، استفاده شده است و این مساله نشان از قدرت و عظمت این کارگو می باشد.

آشنایی با بزرگ ترین کارگو در جهان

آشنایی با بزرگ ترین کارگوها در جهان به شما کمک می کند تا با قدرت و عظمت صنعت هواپیماسازی آشنا شده و به دید بازتری در این صنعت دست یابید. وبلاگ گردشگری سفرمی با جمع آوری و ارائه ی اطلاعاتی مفید و کاربردی در حوزه ی گردشگری و صنایع وابسته به آن موجب می شود، تا به تجربه ی کافی در این حوزه دست یابید و سفرهای با کیفیت تری را تجربه نمایید.

نظرات کاربران