نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی؛ سومین رویداد بزرگ جهان!

کل : 11

میانگین : 4.36

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

نمایشگاه اکسپو دبی نمایشگاهی است در مقیاس جهانی که برای نخستین بار در منطقه خاورمیانه برگزار می شود! دبی شهری است که پیشینه ی تاریخی ندارد اما همیشه توانسته جای پایش را در صنعت های گوناگون بخصوص گردشگری محکم کند. حال هم توانسته به میزبانی از سومین رویداد بزرگ دنیا پس از المپیک و جام جهانی درآید تا خیل بیشماری از گردشگران از کشورهای دیگر را به سمت خود جذب کند!

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی از تاریخ 20 اکتبر لغایت 10 آوریل 2021 پذیرای میلیون ها مسافر از سراسر جهان خواهد بود. بی شک نمایشگاه اکسپو 2020 متفاوت ترین رویداد برای گردشگران خواهد بود و توریست ها و خانواده ها، این شانس طلایی را خواهند داشت تا نه تنها در نمایشگاه اکسپو تجربه ای خارق العاده از نظاره آینده در زمان حال داشته باشند؛ بلکه سفری رویایی و متفاوت را نیز در دبی تجربه کنند.

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

نمایشگاه اکسپو چیست؟

اما نمایشگاه اکسپو چیست و چرا سومین رویداد بزرگ جهانی نام گرفته است؟ در میان طیف وسیعی از نمایشگاه های دنیا، نمایشگاه جهانی اکسپو (World’s Fair or Universal Expositions) به سبب تاثیرگذاری بی حد و اندازه اش در زمینه های تجاری، گردشگری، علمی و فرهنگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است! این نمایشگاه بین المللی و معتبر، رویدادی است که هر پنج سال یکبار در کشوری متفاوت برگزار می شود. از همین جهت نمایشگاه اکسپو را سومین رویداد مهم دنیا پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و المپیک می دانند و نام المپیک فرهنگ ملل را برای آن انتخاب نموده اند.

نمایشگاه اکسپو رویدادی است برای به نمایش درآمدن گذشته، اکنون و آینده ی کشورها ! رویدادی منحصر به فرد و مملو از شگفتی که در آن دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی و فرهنگی به نمایش گذاشته می شود.

نمایشگاه اکسپو چیست

کشورهای بسیاری در تلاش هستند تا پیش از شروع نمایشگاه اکسپو، میزبانی آن را به عهده بگیرند. میزبانی نمایشگاه اکسپو از جهات بسیاری برای توسعه شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کارساز خواهد بود و منجر به داد و ستد و همکاری های بین المللی بسیاری می شود. از همین رو تمام کشورهای عضو “دفتر نمایشگاه های بین المللی” مشتاق هستند تا میزبانی نمایشگاه را به عهده گیرند.

خط و نشان گوگل؛ Google IO 2016
ادامه مطلب

تاریخچه نمایشگاه اکسپو

ایده ی ابتدایی برگزاری نمایشگاه اکسپو در جهان مربوط به کشور فرانسه و پایتخت آن می باشد. نمایشگاه اکسپو به شکل غیررسمی در سال 1844 میلادی در پاریس تحت عنوان نمایشگاه صنعتی پاریس برگزار شد. پس از گذشت چند سال، همزمان با انقلاب صنعتی در سال 1851 میلادی، در هاید پارک لندن نمایشگاه جهانی اکسپو، اولین فعالیت رسمی خود را آغاز نمود. این نمایشگاه به مدت 6 ماه دایر بود و در کنار کاخ کریستال، هاید پارک با عنوان “بزرگترین نمایشگاه فعالیت های صنعتی تمام ملت ها” برگزار شد. این نمایشگاه بزرگ نقش عمده ای در توسعه ی بخش های مختلف اقتصادی انگلستان بخصوص در صنعت توریسم، طراحی محیطی، فرهنگ، تجاری و آموزشی ایفا نمود. پس از این نمایشگاه، کشور های بیشماری خواستار برگزاری نمایشگاه اکسپو در کشور خود شدند که در نهایت در سال 1928 نمایندگان 31 کشور جهان نخستین پیمان را که به روشی سازنده بر تشکیل نمایشگاه های بین المللی نظارت می کرد، امضا نمودند.

تاریخچه اکسپو

نمایشگاه اکسپو 2020 در دبی

میزبانی نمایشگاه اکسپو اتفاق مهمی برای امارات و دبی محسوب می شود که از همه نظر منجر به سودآوری بیشتر و مطرح شدن بیش از پیش این کشور در سطح جهانی می شود! شهر دبی با شهرهای ازمیر ترکیه، سائوپائولو برزیل و یکاترینبورگ روسیه رقابت کرد تا در نهایت با سه بار رای گیری موفق شد میزبانی نمایشگاه را بر عهده گیرد. پس از موفقیت دبی در 27 نوامبر 2013 مراسم آتش بازی مفصلی در بلندترین برخ دنیا یعنی برج خلیفه دبی برگزار شد. آتش بازی ای که همگان را مات و مبهوت خود کرد. در این زمان، بازدید کنندگان نمایشگاه حجم قابل توجه ای از فروش بلیط هواپیما به مقصد دبی را به خود اختصاص می دهد. این تنها بخشی از سودآوری نمایشگاه است. این موفقیت آنچنان برای دبی ارزشمند بود که یک تعطیلی ملی در روز بعد برای همه موسسات آموزشی کشور اعلام نمود!

کبریت های LED جدید نصف کبریت هاتی معمولی کارآمد هستند
ادامه مطلب

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

پایان اکسپو 2020 دبی همزمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس کشور امارات متحده و دبی است. در افتتاح نمایشگاه اسکپو نیز حاکم دبی قول داده است جهانیان را مات و مبهوت خواهد نمود!

دبی تا به امروز میلیاردها دلار برای زیرساخت نمایشگاه اکسپو و تبلیغات آن هزینه کرده است. نمایشگاه اکسپو 2020 دبی آنچنان اهمیتی برای امارات متحده دارد که برای ساخت محل نمایشگاه 42 میلیارد هزینه شده است. 17 میلیارد دلار برای پروژه های حمل و نقل، 13 میلیارد دلار برای پروژه های مسکن و 11 میلیارد دلار برای پروژه های هتل ها و پارک های موضوعی شهر ! دبی در تلاش است تا با ایجاد زیرساخت های مناسب، نمایشگاه اکسپو 2020 را به گونه ای شگرف و متفاوت برگزار نماید.

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

شعار نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

نمایشگاه اکسپو در هر کشوری که برگزار می گردد، محوریت خاصی دارد و از تم و شعار متفاوتی برخوردار است! موضوع و هدف اصلی اکسپو 2020 دبی “ارتباط ذهن ها، خلق آینده” انتخاب شده است. از نمایشگاه اکسپو 2020 دبی با این شعار انتظار می رود که ایده های خلاقانه و بی نظیری از سرتاسر کره زمین مطرح شود! پیش بینی شده است که بازدیدکنندگان از این نمایشگاه بی نظیر به 25 میلیون نفر برسد که 70 درصد از آنها از کشورهای دیگر به این نمایشگاه آمده اند.

 نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

غرفه های نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی قرار است در زیر گنبد عظیم و بی نظیر پلازای الوصل و ساختمان های مدرن اطرافش برگزار گردد. دولت امارات از سال 2013 تا به امروز در حال انجام اقدامات لازم برای ساخت محیط نمایشگاهی است. دبی آنچنان پیشرفته و لوکس است که انتظار می رود نمایشگاه اکسپو 2020 را هرچه باشکوه تر برپا کند. جالب است بدانید که الوصل محل برگزاری نمایشگاه اکسپو، در زبان عربی به معنای ارتباط است که این نام با تم اصلی نمایشگاه همخوانی دارد!

۱۰ فرودگاه برتر اروپا کدامند؟
ادامه مطلب

در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی هر کشور، غرفه نمایشگاهی مخصوص به خود را خواهد داشت که در فضای تعبیه شده برای غرفه ها که حدود 4 کیلومترمربع است، می بایست جای بگیرد! پلازای الوصل و ساختمان های اطرافش تنها محلی برای قرارگیری غرفه ها نیست! در این فضا محل هایی برای اقامت کارکنان و پرسنل، هتل ها و … در نظر گرفته شده است.

 غرفه های نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

چگونه به نمایشگاه اکسپو 2020 دبی برویم؟

امارات متحده تا به امروز تنها بیش از 17 میلیارد دلار برای حمل و نقل و دسترسی آسوده و مناسب به محل برگزاری اکسپو 2020 دبی هزینه نموده است.  زیرا تصور می شود که بسیاری از شرکت ها و موسسات در این نمایشگاه جهانی حضور بهم برسانند. محوطه اصلی نمایشگاه اکسپو 2020 دبی در جنوب شهر و نزدیکی فرودگاه بین المللی آل مکتوم واقع شده است. همزمان با برگزاری این نمایشگاه جهانی از فرودگاه بین المللی دبی، فرودگاه بین المللی ابوظبی و ترمینال های کشتی کروز ابوظبی و هتل ها سرویس های منظم و مشخصی به مقصد نمایشگاه اکسپو 2020 دبی در حال رفت و آمد خواهند بود.

نمایشگاه ایکسپو دبی

 

نظرات کاربران

 1. با سلام و احترام
  می خواستم ببینم نمایشگاه دبی اکسپو تخصصی است یا عمومی؟
  یعنی کشورها محصولات یک صنعت خاص رو به نمایش می گذارند یا در غرفه هاشون هر محصولی از هر صنعتی رو که خودشون قابل رقابت یا قابل نمایش می دانند رو به نمایش می گذارند؟
  با تشکر
  بشیری

 2. سلام ،وقت شما بخیر
  لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید که چطور به بهترین نحو ممکن از نظر بلیط هواپیما . هتل وغیره و همچنین بهترین زمان خرید میتونم از نمایشگاه دیدن کنم

 3. با سلام هر سال من دو بار و یا یک با ر دوست دارم سفرهای خوبی را به کشورهای زیبایی داشته باشم از شما تقاضا دارم که بهترین کشور ها از لحاظ موقعیت های جذاب دیدنی وبهترین تفریح گاهها را به صورت اولویت به ما معرفی نمایید ؟ ۲- بهترین زمانهای سفر که ارزانترین سفر از لحاظ هواپیما و هتل و غیره داشته باشیم را به ما اعلام بفرمایید ؟۳- در زمانهای که هواپیماهایی لحظه اخری دارید زمانها را به ما اعلام بفرمایید که ارزنترین سفر را داشته باشیم ؟۳- در اخرهر موقعیت و هر نکته هایی جالبی و مهمی در مورد سفر دارید به ما اعلام بفرمایید متشکرم-بسیار سایت با اطلاعات خوبی در اختیار همه هست ممنون از شما

 4. با عرض سلام خدمت شما عزیزان به خاطر اطلاعات خوبی که ارئه می دهید بسیار لذت بردم و من می خواهم از این نمایشگاه به مدت یک هفته دیدن نمایم از شما خواهشمندم راهنمایی بفرمایید به چه روشهایی و چه زمانی هتل مناسب با قیمت مناسب بگیرم ؟ ۲- چگوه بلیط هواپیما با قیمت ارزانتر رزرو نمایم ؟۳- در محدوده زمانی ۶ ما نمایشگاه چه زمانی از نمایشگاه دیدن کنیم بهتر است و موقعیتهای بهتری برای ارتباط و خرید و تفریح و بهره گیری آسانتر از تمام موقعیتهای نمایشگاه را خواهیم داشت ؟اول نمایشگاه یا اواسط نمایشگاه و یا اخرای نمایشگاه بهتر است که بتوان اجناس ارزانتر و با تخفیف بیشتر و مناسبتر و کیفیت بهتر خریداری کنیم؟۴- اگر شرایط تخفیف ویا فرصتهای بهتری برای رسید به نمایشگاه هست بفرمایید؟ ممنون از شما بسیار خوشحالم که این گونه نمایشگاههای فوق العاده ای برگزار می شود تا بتوان با دنیا ارتباط خوبی داشت متشکرم