شهر مریخی دبی

دبی شهر مریخی می سازد

کل : 5

میانگین : 3.8

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۶

دولت امارات متحده عربی با معمار برجسته جهان Bjarke Ingels قراردادی را برای احداث شبیه ساز شهر مریخی در صحرا امضا نمود.

این خبر درست چند روز پیش از اینکه الون ماسک اعلام نماید اسپیس ایکس قرار است پرواز رباتیک به مریخ را تا سال 2022 آغاز نماید و تا سال 2024 بشر می تواند قدم بر روی کره ی مریخ گذارد، اعلام شد.

اما تاریخ اعلام شده برای سفر به مریخ توسط اسپیس ایکس به مراتب سریع تر از برنامه ی امارات امکان پذیر خواهد بود، چرا که شهر مریخی قرار است در سال 2117 به اتمام برسد.

دبی شهر مریخی می سازد

به نقل از نخست وزیر امارات شیخ محمد بن رشید آل مکتوم شهر شبیه سازی شده ی مریخ با نام “مریخ 2117” توسط دانشمندان اماراتی و بین المللی در دست اجرا است.

وی خاطر نشان ساخت، “ما در حال ایجاد شهری علمی برای جوانان علاقه مند به فضا می باشیم. پروژه ی شهر علوم مریخ گامی در این راستا می باشد. هزینه ی این پروژه به طور تقریبی در حدود 140 میلیون دلار برآورد شده است و 1.9 میلیون فوت مربع را پوشش خواهد داد. شهر علمی مریخ سیمیلاتوری حقیقی و زنده برای شبیه سازی نحوه ی زندگی بر روی کره ی مریخ می باشد.

هدف از این پروژه جذب بهترین اذهان علمی از سراسر دنیا است. به نظر می رسد این پروژه برای دانشمندان و مهندسان بسیار جذاب خواهد بود و برخی از آن ها قادر خواهند بود به مدت یک سال در سیاره ی قرمز زندگی کنند.

دبی شهر مریخی می سازد

امکانات شهر مریخی دبی

شهر علوم مریخ متشکل از گنبدهای به هم متصل می باشد که در بر دارنده ی چندین آزمایشگاه غذا، انرژی، آب و آزمایش های کشاورزی می باشد.

آیا می دانید طول عمر هواپیما چگونه مشخص می شود؟
ادامه مطلب

هدف از ساخت شهر مریخی نه تنها فقط شبیه سازی زندگی با استفاده از تکنولوژی 3 بعدی، عایق گرما و اشعه در کره ای دیگر است، بلکه چالش های جهانی از قبیل آب، غذا و امنیت انرژی بر روی کره ی زمین را خطاب قرار داده است.

دبی شهر مریخی می سازد

شهر سیمیلاتور همچنین دارای موزه ای خواهد بود که دیوارهای آن با استفاده از تکنولوژی سه بعدی صحرا ی شنی را به نمایش خواهد داد. هدف آن آموزش جوانان در زمینه ی بزرگترین دستاوردهای فضایی بشر است.

امارات متحده ی عربی به طور جدی قصد دارد اولین مستعمره ی خودش را تا سال 2117 بر روی سیاره ی قرمز احداث نماید.

با استناد بر گفته های شیخ محمد بن رشید، نخست وزیر و حاکم دبی، ” به علت تغییرات سریعی که دنیا در حال تجربه است، امارات درک عمیقی از چالش های پیش روی کره ی زمین دارد. ما پتانسیل های اکتشاف فضا را باور داریم و با همکاری شرکا و رهبران تجاری خود در صدد هستیم از یافته های پژوهش تحولاتی به منظور تامین نیاز های مردم و بهبود کیفیت زندگی بر روی کره ی زمین  ایجاد نماییم.

نظرات کاربران