گردشگری جهان - شرکت هواپیمایی - هواپیما - صندلی هواپیما - صندلی بیزینس کلاس - بیزینس کلاس

پیدایش نسل نو صندلی های هواپیما

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۹ تیر ۱۳۹۵

پیدایش نسل نو صندلی های هواپیما     

پرواز کردن همواره همانند کابوس بوده و به نظر می رسد هر روز خطوط هوایی شیوه های جدید و وحشتناکی برای جا دادن تعداد بیشتری مسافر در فضای کم هواپیما کشف می کنند.

به طور مثال:

صندلی های شش ضلعی؛

صندلی های عجیب و غریب مشابه دوچرخه؛

یا انباشتن مسافران روی هم؛

اما این طراحی جدید، برای افراد پولداری که می توانند هزینه ی بیزینس کلاس را بپردازند، نوعی نوآوری کارآمد می باشد.

این نوع صندلی ها توسط یک شرکت طراحی به نام اکیومن (Acumen) در لندن طراحی و ثبت شده است، و منحصرا تا ۵ سال آینده به خطوط هوایی ایالات متحده ارئه داده خواهد شد. این صندلی های بیزینس کلاس بیشتر از آنچه که یک اتاق خواب برای دراز کشیدن فراهم می کند، ارائه می دهد. ما درباره ی امکان دسترسی به راهروی اصلی هواپیما صحبت می کنیم. بهتر است نگاهی از بالا به این صندلی ها داشته باشیم:

همینطور که می بینید، هریک از صندلی ها به راهروی مشترک هواپیما دسترسی دارند و حتی کنار پنجره قرار گرفته اند!

البته این نوع طراحی تنها به واسطه ی وجود تمام فضای اضافی موجود در هواپیمای بیزینس کلاس ممکن می باشد.اما باید توجه داشته باشید که اگر در هر ردیف دو یا سه صندلی را در کنار هم قرار دهند این امر غیر ممکن می شود. نحوه ی طراحی کلی شرکت فرمیشن دیزاین، که چند سال قبل ایجاد شد، کمی مشابه این طرح می باشد اما فضای آن تنگ، پیچیده، و به صورت عمودی است و برخی از صندلی های اصلی را در بالای صندلی های معمولی قرار داده است.

دنیای کریستالی ژاپن؛ چیدمانی جادویی از سیارات دیگر
ادامه مطلب

این نوع طراحی افتضاح است! اما برای برخی هواپیمایی ها که آن را امتحان کردند، کاملا اینگونه نبوده چرا که با وجود قیمت های بسیار متنوع هواپیمایی ها، جای دادن افراد بیشتر در یک پرواز همانند گرفتن تخفیف از هر یک از آن ها می باشد.

در حال حاضر، به نظر می رسد پروازهای بیزینس کلاس تمام مزایا را از آن خود کرده است، و همیشه افرادی برای پرداختن هزینه ی بالای پرواز با این نوع هواپیماها وجود دارند.

اما اگر به نوعی شانس این را داشتید که به حساب شخصی دیگر با این نوع هواپیمای بیزینس کلاس پرواز سفر کنید، لطفا” به جای من نیز لذت ببرید.

نظرات کاربران