چگونه آیپد خود را برای سفری بین المللی مجهز کنیم؟

چگونه آیپد خود را برای سفری بین المللی مجهز کنیم؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۵

مسئله ی هزینه های گزاف پیش بینی نشده در قبض های تلفن های iOS یکی از مسئله های اساسی مسافران خارج از کشور است؛ چه برای آن دسته از افرادی که گاهی اوقات به مسافرت می روند، چه برای آن هایی که سفرهای کاری دارند و حتی برای آن هایی که مسافرانی کهنه کار هستند. حال سؤال این است که برای حل این مشکل بزرگ چه راهکارهای عملی و مناسبی وجود دارند؟

چگونه آیپد خود را برای سفری بین المللی مجهز کنیم؟

آیا به Wi-Fi دسترسی دارید؟

قبل از استفاده از آیپد در مسافرت های بین المللی اولین کاری که باید بکنید غیر فعال کردن گزینه data roaming دستگاه است. به این ترتیب آیپد شما قادر نخواهد بود از سرویس های اینترنت، حتی سرویس های اینترنت داخلی و محلی استفاده کند. به این منظور وارد بخش تنظیمات برنامه (Settings App) شوید، گزینه ی Cellular Data را انتخاب نمایید و بخش data roaming را غیر فعال کنید. وقتی هر دو گزینه data roaming  و Cellular Data غیرفعال باشند، بخش اطلاعات تلفن همراه در قسمت نوار وضعیت ظاهر نمی شود.

اگر نیاز به استفاده از بخش دیتا داشتید، می توانید با استفاده از بخش لیست نرم افزارهای مورد استفاده از میزان داده مصرفی خود در هنگام استفاده از آن مطلع شوید. روش دیگر برای مشاهده و کنترل دقیق تر میزان اینترنت مورد استفاده، ریست کردن میزان استفاده قبلی در ابتدای سفرتان است. به این منظور باید به بخش انتهایی قسمت cellular بروید. علاوه بر این ها، یکی از ساده ترین راه ها برای عدم استفاده از حجم اینترنت مصرفی استفاده از Wi-Fi برای مکالمه رایگان است. فیس تایم، اسکایپ و گوگل وویس می توانند به این منظور استفاده شوند.

آیا بخش Cellular آیپد شما فعال است؟

اگر شما صاحب آیپدی با بخش Cellular فعال هستید سیم کارت شما از پیش باز شده است. این مسئله بخصوص زمانی که شما می خواهید برای استفاده از دیتا سیم کارتی محلی خریداری کنید، اهمیت دارد. زمانی که از آیپد خود در حالت cellular network استفاده می کنید دانستن محدویت ها و قیمت میزان مصرف بسیار مهم است. چند گام اساسی برای استفاده ای مطمئن و اجتناب از هزینه های پیش بینی نشده در مسافرت های خارج از کشور وجود دارند.

پیدایش نسل نو صندلی های هواپیما
ادامه مطلب

اولین قدم این است که شما باید با شرکت های محلی مربوطه تماس بگیرید و آن ها باید به سوالات شما پاسخ دهند. اگرچه، بازدید از وب سایت های این شرکت ها هم بدون صرف زمان اضافی و یا پرداخت هزینه های تماس می تواند مفید واقع شود. طبق تجربیات من، با بازدید از وب سایت در قدم اول می توان اطلاعات بیشتری را درباره رومینگ بین المللی بدست آورد تا صحبت کردن مستقیم با شرکت. اگر حس کردید کسی که با او صحبت می کنید نمی تواند پاسخ شما را با تسلط کامل بدهد و یا فقط از روی نوشته ای می خواند، اصرار کنید که با فرد مسلط تری صحبت کنید. این شرکت ها معمولا انتخاب های زیادی برای سفرهای بین المللی ندارند. در کل همه چیز به میزان دیتایی که شما نیاز دارید باز می گردد.

شما همچنین می توانید برای آیپد خود طرح cellular data plan را خریداری کنید. علاوه بر این ها اگر شما آیپدی با سیم کارت اپل دارید می توانید طرح های cellular data plan را از شرکت های منتخب در بیش از 90 کشور دنیا خریداری کنید. به این ترتیب شما می توانید به محض ورود به مقصد با انتخاب بخش cellular data plan در تنظیمات آیپد خود به اینترنت وصل شوید.

وقتی به مقصد رسیدید چه باید بکنید؟

اگر به محض رسیدن به مقصد به دیتا نیاز دارید و پیش از سفر تنظیمات لازم مربوط به خریداری طرح دیتای بین المللی را در شرکت مربوطه انجام داده اید، می توانید دیتا رومینگ خود را روشن کنید. این کار را می توانید از طریق بخش تنظیمات آیپد و در قسمت Cellular Data و سپس Cellular Data Options انجام دهید.

روندهای تکنولوژیکی اثرگذار بر صنعت گردشگری (بخش دوم)
ادامه مطلب

اگر آیپد شما سیم کارت اپل دارد شما می توانید برای دریافت data plan در شرکت های منتخب کشوری که به آن سفر کرده اید ثبت نام کنید. به این منظور شما باید در قسمت تنظیمات به بخش Cellular Data رفته و در آنجا data plan متناسب با نیازتان را انتخاب کنید.

برای استفاده یا فعال کردن سیم کارت های محلی باید سیم کارت خودتان را با سیم کارت محلی عوض کنید. یادتان باشد که برای استفاده مجدد از سیم کارت خودتان حتما آن را در جای مطمئنی قرار دهید.

رفع مشکلات دیتا رومینگ بین المللی (International Data Roaming)

اگر آیپد شما حالت No Service را در قسمت نوار وضعیت نشان می دهد پیش از هر کاری باید از روشن بودن دیتا رومینگ اطمینان حاصل کنید. اگر دیتا رومینگ روشن بود باید از شرکت پشتیبان دیتا مسئله را پیگیری کنید تا از فعال سازی طرح رومینگ بین المللی خود مطمئن شوید. بیشتر طرح های رومینگ بین المللی 30 روزه هستند، بنابراین اگر سفرتان کمتر از 30 روز طول می کشد بهتر این است که چند روز قبل از سفر دیتا رومینگ را فعال کنید.

مسائل مربوط به زمان و دیتای نادرست معمولا با استفاده از روشن کردن بخش Automatic Time Zone حل می شوند. به این منظور به بخش تنظیمات آیپد خود بروید سپس به بخش General و Date & Time و در نهایت قسمت Set Automatically را روشن نمایید.

پس از اندکی مکث با روشن کردن Airplane Mode به مدت 30 ثانیه به دنبال بهترین شبکه موجود بگردید و سپس Airplane Mode را خاموش کنید.

نگاهی به بوئینگ ۷۳۷ مکس
ادامه مطلب

می توان به صورت دستی از طریق بخش تنظیمات، شبکه را انتخاب کنید. به این ترتیب به بخش  Carrier رفته و قسمت اتوماتیک را خاموش کنید. پس از چند دقیقه شبکه های موجود پدیدار می شوند و می توان از آن ها استفاده کرد.

از به همراه داشتن شارژی با دوشاخه متناسب با کشورمقصد اطمینان حاصل کنید

این یکی از کاربردی ترین پیشنهادات سفر است، اما متاسفانه بیشتر اوقات مخصوصا در اولین سفرهای خارجی مورد توجه قرار نمی گیرد. بخاطر داشته باشید که پریزهای برق در همه جای جهان یکسان نیستند و تفاوت های زیادی دارند. با سرچی سریع درباره ی پریزهای برق در کشور مقصد شما می توانید از انتخاب های پیش رو مطمئن شوید. علاوه بر این شرکت اپل مجموعه ای کامل از شارژرها را تحت عنوان World Traveler Adapter Kit (همانطور که در تصویر زیر می بینید) می فروشد که با انواع پریزهای برق در سراسر جهان مطابقت دارند.

نظرات کاربران