qantas

با برترین خطوط هوایی آسیای شرقی آشنا شوید

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۴ مهر ۱۳۹۵

خطوط هواپیمایی و ایرلاین‌ها یکی از اصلی‌ترین بخش‌های اقتصاد هر کشور است که روز به روز پیشرفت می‌کند و در این زمینه، رقابت زیادی هم بین شرکت‌های هواپیمایی مختلف وجود دارد. کشورهای آسیای شرقی هم از این زمینه جدا نیستند.

امروزه ایرلاین‌های کشورهای آسیای شرقی در رقابت با یکدیگر پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته‌اند. در ادامه‌ی این مقاله با برترین خطوط هوایی آسیای شرقی آشنا خواهیم شد. البته ما استثناً استرالیا را در این مقاله جزو آسیای شرقی حساب کردیم، با این حال که خود به صورت مجزا در قاره استرالیا قرار دارد. با سفرمی همراه باشید.

کانتاس (Qantas)

این ایرلاین متعلق به کشور استرالیاست و به عنوان بزرگ‌ترین خطوط هواپیمایی استرالیا در جهان شناخته شده است. شرکت کانتاس از سال ۱۹۲۰ تاسیس شد و کار خود را به طور رسمی از سال ۱۹۲۱ شروع کرد. شرکت هواپیمایی کانتاس پس از KLM و اویانکا قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی جهان محسوب می‌شود.

qantas

دفتر اصلی این ایرلاین در فرودگاه سیدنی است و بخشی از سهام آن هم توسط بورس مبادله می‌شود. آخرین آمار تا سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد کانتاس حدود ۱۲۹ فروند هواپیمای ایرباس و بوئینگ در ناوگان خود دارد.

سنگاپور ایرلاینز (Singapore Airlines)

این شرکت هواپیمایی متعلق به کشور سنگاپور است که در ۱۹۴۷ توسط مالایَن ایرویز  تاسیس شد. مالاین ایروز یکی از شرکت‌های معروف هوایی کشور مالزی است. طبق آمار این شرکت در سال ۲۰۱۱ بیش از ۱۶ میلیون و در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۸ میلیون و در سال  مسافر جا به جا کرده است.

singapore

این ایرلاین در حال حاضر دهمین شرکت هواپیمایی بزرگ جهان محسوب می‌شود و همچنین در سال ۲۰۱۱ به عنوان سومین خط هوایی برتر جهان شناخته شده بود. قطب اصلی این ایرلاین فرودگاه چانگی سنگاپور است و همچنین سنگاپور ایرلاینز حامی مالی تیم فوتبال سنگاپور نیز می‌باشد. از ویژگی های بارز این ایرلاین تنوع و کیفیت غذایی آن است.

بزرگترین و مجهزترین هواپیمای مسافربری امارات
ادامه مطلب

کاتای پاسیفیک (Cathay Pacific)

این شرکت هواپیمایی حامل پرچم هنگ کنگ است  که در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد. ایرلاین کاتای پاسفیک در سال ۲۰۱۱ از طرف یاتا  به عنوان سومین شرکت هواپیمایی جهان بر از نظر ارزش بازار سرمایه شناخته شد. همچنین این ایرلاین از سال ۲۰۱۰ به بعد بزرگ ترین شرکت حمل و نقل هوایی جهان به شمار می آید. دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ و قطب اصلی آن فرودگاه بین المللی هنگ کنگ است.

cathay

سوایر گروپ و ایر چاینا بزرگترین سهام داران این ایرلاین هنگ کنگی به شمار می آیند. در حال حاضر ۱۳۸ فروند هواپیما در ناوگان کاتای پاسفیک وجود دارد. در سال ۲۰۱۶ این ایرلاین به عنوان چهارمین خط هوایی برتر جهان شناخته شد.

تای ایرویز اینترنشنال (Thai Airways International)

هواپیمایی بین‌المللی تایلند بزرگترین هواپیمایی متعلق به کشور تایلند است که برای شصت مقصد بین المللی و ۳۵ کشور خارجی پرواز دارد. بیشترین آمار خرید بلیط هواپیما از این ایرلاین، به مقاصد جنوب شرق و شرق آسیا بوده است. این ایرلاین در سال ۱۹۶۰ تاسیس شده و در آخرین آمار مربوط به سال ۲۰۱۱ ناوگانی شامل ۹۱ هواپیما داشته است.

thai

این ایرلاین جدیدا برنده چندین جایزه کیفیت در سطح بین المللی شده است و از همین جهت جایگاه آن در میان برترین ایرلاین های آسیا تثبیت شده است. فرودگاه‌های چیانگ می و نیز پوکت اصلی‌ترین قطب‌های این شرکت هواپیمایی هستند.

منبع: http://www.safarme.com

نظرات کاربران