هواپیمای باربری Antonov AN-225 بزرگترین هواپیمای باربری جهان

بزرگترین هواپیمای باربری جهان؛ سوپر استار آسمان ها

کل : 15

میانگین : 3.87

تاریخ انتشار: جمعه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

Antonov AN-225 بزرگترین هواپیما باربری جهان

بزرگترین هواپیمای باربری جهان و به تعبیری سوپر استار آسمان ها، جت باربری اکراینی است که “Mriya” نام دارد و تنها به سه قاره جهان پرواز می کند. این هواپیما در سال ۱۹۸۰ به منظور حمل شاتل فضایی جماهیر شوری ایجاد گردید و به طور  رسمی با عنوان “آنتونوو آن-۲۲۵” نام گذاری شد.

ویژگی های هواپیمای Antonov AN-225 

هواپیمای “An-225 Mriya” به علت سایز بسیار بزرگ و شکل منحصر به فردی که دارد پادشاه صنعت هواپیمایی نامیده شده است. یکی از دلایل دیگری که این هواپیما را خاص تر از باقی هواپیماها می نماید این است که این نوع هواپیماها دارای دو یا چهار موتور جت هستند اما این هواپیمای غول پیکر دارای شش موتور است. گستردگی بال های آنتونوو ۲۹۰ فوت، معادل با ۸۸ متر و حداکثر وزن کل آن در هنگام برخاستن از زمین ۶۴۰ تن می باشد. آنتونوو این وزن سنگین را در هنگام فرود بر روی ۳۲ چرخ خود تحمل می نماید. از ویژگی های خوب دیگر این هواپیمای زیبا، شیوه باز شدن دماغه آن برای بارگذاری محموله و همچنین نوع خاص طراحی تقسیم دم آن می باشد.

  • وسعت این هواپیما تقریبا به اندازه ی یک زمین فوتبال است.

این هواپیمای منحصر به فرد سالی یک یا دو مرتبه پرواز می کند و تنها برای جا به جایی محموله های بزرگی از قبیل تجهیزات عظیم الجثه صنعت نفت یا ژنراتور الکتریکی غول پیکر به کار برده می شود.

  An-225 در سال ۲۰۰۴ با حمل دستگاه خط لوله نفت به وزن ۲۴۷ تن به ازبکستان، رکورد دار حمل سنگین ترین محموله در صنعت هواپیمایی دنیا  شد. هواپیمای “Mriya” از محل تحویل محموله در پراگ، به ترتیب ابتدا در ترکمنستان، هند و مالزی توقف داشت و مسیر نهایی توقف آن در پرث در ساحل شرقی استرالیا بود. به گفته شرکت آنتونوو هزاران نفر از تماشاگران در انتظار خوش آمد گویی به هواپیما و شش خدمه آن در هنگام فرود به فرودگاه مقصد بودند.

تاکتیک‌های بازاریابی ایرلاین‌های بزرگ
ادامه مطلب

نظرات کاربران

  1. بسیار عالی من عاشق مطالب اینچنینی در مورد صنایع هوایی هستم . بسیار عالی