غذا-ماجراجویی-گردشگری-مسافرت-غذاهای عجیب

سفر به عشق غذا

کل : 7

میانگین : 5

تاریخ انتشار: جمعه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

آیا شما فردی هستید که به شدت عاشق چشیدن طعم غذاهای مختلف است؟ آیا یک مسافر جسور و یک ماجراجوی بی باک هستید؟ اگر چنین است این گرایش (مسافرت غذایی) احتمالاً فقط به دسته افرادی همچون شما مربوط خواهد شد.

نظر شما در مورد تلفیق همه این موارد برای توجیه ذائقه و سفر روزانه چیست؟ درست است! ما در مورد سفرهای غذایی صحبت می کنیم، زمانی که یک دسته از افراد فقط برای غذا، کاوش فرهنگ ها به نقاط مختلف سفر می کنند، و برنامه سفر خود را بر اساس غذا، دستورهای غذایی، و مواد اولیه خاص هر منطقه تنظیم می کنند. بنابراین واقعاً چه اتفاقی می تواند سودای سفر غذایی را تسکین بخشد؟

این افراد قبل از هر چیزی به غذا فکر می کنند. تصور کنید قبل از برنامه ریزی سفر و خرید بلیط هواپیما تنها چیزی که مورد بررسی قرار دهید غذا باشد! آن ها بیشتر از این که به دنبال جاذبه های گردشگری مقصد باشند بهترین رستوران ها و پرطرفدارترین غذاهای خیابانی را می شناسند. برای آن ها هیچ چیز بیشتر از تجربه طعم غذاهای جدید لذت بخش نیست!

 

سفر به عشق غذا

 

جذابیت و گیرایی غذاهای ناشناخته

جشنواره های غذایی مختلف، اغلب خوراک شناسان جسور را به تجربه طعم های جدید فرا می خواند. این سرآغاز یک مسافرت غذایی است. سر زدن به غرفه های مختلف، شرکت در فعالیت هایی همچون پرتاب نخود فرنگی، مسابقه کندن پوست سیب زمینی، رقابت شدید در خوردن مرنگ، فعالیت های تازه ای به حساب می آید. و دیگر جشنواره ها فقط غذاهای خاص محلی و منطقه ای را نمایش نمی دهد، بلکه منوی غذایی منحصر به فردی را ایجاد نموده و غذاهایی مختلف با طعم هایی کاملاً جدید را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد ( به اصطلاح غذاها از محدوده غذایی عادی و معمول خارج می شود).

انواع هواپیماهای مسافربری ایران ایر
ادامه مطلب

علی ستین، فروشنده سهام می گوید: یک مرتبه در مسیر بازگشت به خانه در یک جشنواره غذایی شرکت نموده و یک دسر شکلاتی را امتحان کردم. آن ها قطعه های شکلات را درون ماده ای که به آن خمیر راز گفته می شد فرو برده و سپس در روغن فراوان سرخ کردند، طعم متفاوت و خوشمزه ای داشت.

در یک جشنواره خارجی مربوط به گیاه سیر، برای افرادی که عاشق تجربه چیزهای جدید هستند، یک دموی آشپزی برگزار شد. که در آن بستنی و نوشیدنی غیر الکلی با طعم سیر و همچنین هندوانه با طعم سیر معرفی شد. چندین خوراک شناس نیز به سفرهایی در جستجوی قارچ دنبلان علاقمند شدند، آن ها به مکان هایی سفر کردند تا از آن جا قارچ دنبلان سفید و سیاه جمع آوری کرده و با آن آشپزی نمایند.

طعم غذایی دلخواه افراد

برای برخی افراد، خاطرات سفر چیزی جز سفر به یک منطقه خاص و صرفاً تجربه غذاهای مخصوص محلی آن منطقه نخواهد بود. مسافرت غذایی یک اتفاق مهم برای افرادی است که به شدت به خوردن سوشی و اودون ژاپن، گرانیتای سیسیلی ، فول مدامس قاهره (تهیه شده از باقلا)، ماکارون های پاریس ، تاپاس و … علاقه دارند.

نظرات کاربران