شیکاگو-توریست-گردشگری-سفر به آمریکا-گردشگری آمریکا-خرید بلیط

شیکاگو؛ رکورددار تعداد گردشگر در سال ۲۰۱۵

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

شهر شیکاگو در سال ۲۰۱۵ بار دیگر شاهد رکوردشکنی در زمینه گردشگری بود. به نقل از دفتر شهردار شیکاگو، نزدیک به ۵۱ میلیون گردشگر داخلی در سال از شیکاگو دیدن کردند. تخمین زده شده است که با احتساب گردشگران خارجی، بالغ بر ۵۲ میلیون گردشگر از شیکاگو دیدن کرده‌اند. خبر خوب دیگر برای شیکاگو این است که این تنها رکوردشکنی این شهر در سال ۲۰۱۵ نبوده است. آمار نشان می‌دهد که درآمد هتل‌های این شهر برای هر اتاق در روز به طور متوسط ۳/۲۰۶ دلار بوده است. همچنین، به گفته مجله کرین (Crain’s Report)، شیکاگو در سال ۲۰۱۵ در زمینه سرمایه‌گذاران خارجی نیز رکورد جدیدی ثبت کرده است.

به گفته شهرداری شیکاگو، صنعت گردشگری از سال ۲۰۱۰ تا به امروز بیش از ۱۵۰۰۰ شغل جدید در این شهر ایجاد کرده است. درآمد این شهر از طریق گردشگری فقط در سال گذشته حدود ۹۳۵ میلیون دلار بوده است. مراسمی مانند فستیوال موسیقی لولاپالوزا و مراسم انتخاب بهترین بازیکنان فوتبال امریکایی به شهرت شیکاگو کمک کرده‌اند. همچنین، کنفرانس‌های داخل قصر مک کورمیک و جابه‌جایی صنف‌های بزرگ به داخل شهر باعث افزایش سفرهای کاری به این شهر شده‌اند. آمار نشان می‌دهد که در سال گذشته ۶۵/۱۱ میلیون سفر کاری به شیکاگو انجام شده است.

فستیوال موسیقی لولاپالوزا 

نمایی از قصر مک کورمیک 

صنعت گردشگری یکی از منابع درآمد اصلی برای شیکاگو است و شهردار این شهر امیدوار است که این روند افزایش گردشگری در شیکاگو ادامه داشته باشد و آن‌ها بتوانند تا سال ۲۰۲۰ به عدد ۵۵ میلیون گردشگر در سال دست پیدا کنند.

فرودگاه بین المللی امام خمینی و راه های دسترسی به آن
ادامه مطلب

نظرات کاربران