مسابقه عکاسی -عکاسی-عکس-جهانگردی-سفر-گاردین

مسابقه عکاسی گاردین مخصوص جهانگردان

کل : 11

میانگین : 4.45

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

تصاویر چاپ شده در شماره ماه آوریل گاردین مناظر با شکوهی از مناطق زیبای جهان را نشان می‌دهند که توسط جهانگردان در سراسر دنیا برای شرکت در مسابقه عکس گاردین گرفته شده . برندگان در این رقابت، عکس‌های خود را در نمایشگاه پایان سال گاردین در لندن به نمایش می گذارند. در این نمایشگاه دو نفر شانس برنده شدن جایزه سفر به ایسلند از طریق Discover World را خواهند داشت که این جایزه از طرف Secret Fjorse’‌ به آنها اعطا میشود. در ادامه عکسها را به همراه توضیحات عکاسانشان مشاهده می فرمایید.

عکس اول:در طول سفرم به آمریکای جنوبی، دو روز شگفت انگیزرا در صحرای نمک;بولیوی گذراندم. با این حال که تمام شب را گروه در هتل نمک گذراند ولی بسیار زیبا بود.‌ زمان در زمین مسطح نمکی، آن هم به مساحت۴x4که هیچ در اطراف خود نداشت به شدت در گذر بود، طوری که در سیاره‌ای دیگر باشیم.

عکس دوم:لحظاتی از خلوت در خلیج روسیلی، واقع در جزیره گاور در جنوب ولز. ساحل برای قدم زدنم در سپیده دم خالی شده بود، جز یک نفر که در دور دست ها در لابه لای تلالو ابرها گم بود. 

عکس سوم:پشت سر شماست! وقتی اولین وال خاکستری برای زاد و ولد به دریاچه سن ایگناسیو در باخایِ کالیفرنیارسید، ماهیگران تورهای خود را جمع کرده و قایق‌های خود را به سمت وال برگرداندند. وال، خیره به قایق‌ها،حرکت کنان در حال بررسی صحنه بود. یکی از خدمه‌ی قایق‌ها عکس می‌گرفت و دیگران غافل از این که چه اتفاقی می افتد فقط نگاه می‌کردند.

هتل سازی اسپانیایی ها در سواحل دریای خزر
ادامه مطلب

عکس چهارم: وقتی به انتهای جاده استالویو در شرق رشته کوه‌های آلپ، واقع در شمال ایتالیا می‌رسید و پشت سرتان را نگاه می‌کنید از بزرگی کار بشر حیرت زده می‌شوید.

عکس پنجم:صلاح الدین یک نیروی امنیتیِ قلعه بالتیک در شمال پاکستان است که مشرف بر دره حماسی هونزا است. این قلعه محل استقرار پادشاه هونزا در حدود ۷۰۰ سال پیش است. در سالیان نه چندان دور قلعه در معرض نابودی بود که اکنون توسط آقا خان بازسازی شده و در معرض عموم قرار گرفته است

عکس ششم:یکی از بهترین راه‌ها برای کشف دره‌های زیبای کاپادوسیا استفاده از اسب است. در حالی که از یک دره به سوی دره دیگر رهسپار می‌شوید از مناظر زیبای آن نیز لذت می‌برید.

عکس هفتم:به همراه پسرم از دامنه بالا رفته و وارد گودال آتشفشانی کیِرو در ایسلند شدم. آتشفشانی که روزی سراسر آتش بود، حال یخ زده است.

عکس هشتم:در نگاهی مشرف از بالای کلیسای جامع به شهر کادیز، واقع در اسپانیای جنوبی، از تماشای جرثقیل‌های زرد تعجب کردم و گمان بردم آنها بخشی از پل معلق در نمای پشتی هستند. این سازه‌ها نمایی از هنر نوین را وارد معماری سنتی این شهر زیبا کرده‌اند.

عکس نهم:یک روز تعطیل در کوبا را به همراه پدرم، مشغول دوچرخه سواری بودیم. قرار بود روزی را در کوچه پس کوچه‌های ترینیداد بگذرانیم. با مردی رو به رو شدیم که روزیش را بر دست داشت. برایم جالب بود، ماهی نیز همرنگ در و دیوار بود.

عکس دهم:این منظره تصویر غروب خورشید بر روی تپه های شنیِ گدازه‌ایِ استوکسِنس، در نزدیکی هافن در جنوب شرق ایسلند است. علیرغم سرمای شدید، خوشحالم که توانستم تا آخرین لحظات غروب خورشید در انتهای افق بایستم . خورشیدی که هاله‌ای گرم و درخشان و در عین حال زیبا را بر روی کوه‌های وستاراهورن و گدازه‌های شنی تپه‌های سیاه و سفید کنار‌ آنها می‌فشاند. 

روز جهانی پرندگان مهاجر؛ جشن سالانه جهانی
ادامه مطلب

عکس یازدهم:تپه‌های شنی جالب در سوسوسالیِ نامبیا هر روز زیر نور صبحگاهی حیاتی دوباره را شروع می‌کنند. این تپه‌ها علیرغه ظاهر خشکشان مملو از جانوران وحشی ساکن در آن منطقه هستند. از جمله این حیوانات می‌توان به این اوریکس تنها اشاره کرد. 

عکس دوازدهم:همیشه سعی بر این است که از پل‌ها عکس بگیرم و با دیدگاهی غیرعادی بنگرم. در این تصویر توازن ساختار مرا جذب کرد و افراد منتظر در تصویر، بافتی انسانی را برایم خلق کرد. همه این‌ها با هم جمع شدند تا منظره‌ای ممتاز در بانکوک را خلق کنند.

عکس سیزدهم: این بنا که متعلق به اتحاد جماهیر شوری بوده در کوه بوزلوداژ قرار داشته و بزرگترین ساختمان ایدئولوژیکی در بلغارستان است. این ساختمان به عنوان محلی برای ایجاد جریان‌های سوشیالیستی بلغارستان در سال ۱۸۹۱ ساخته شد.

نظرات کاربران