گردشگری ایران - تهران - نمایشگاه گل و گیاه تهران

نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه تهران

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵
چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه، تجهیزات پارکی و صنایع وابسته با حضور نزدیک به ۳۰۰ تولیدکننده داخلی و بیش از ۳۰ شرکت از کشورهای خارجی و نمایندگان آن‌ها از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت در تهران آغاز شد.

شرکت‌کنندگان کشورهای خارجی و نمایندگان آن‌ها در این نمایشگاه از کشورهای هلند، اسپانیا، ترکیه، اتریش، کره جنوبی، چین و ایتالیا هستند. این نمایشگاه به مدت پنج روز در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری در ضلع جنوبی بوستان گفتگو برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ از نمایشگاه بازدید کنند.

تاکنون سیزده نمایشگاه بین‌المللی و هفت نمایشگاه فصلی گل و گیاه برگزار شده است. هم‌زمان با برپایی نمایشگاه، برنامه‌های جانبی هم در جریان است که شامل دوره‌های آموزشی کاربردی کاشت و نگهداری گل‌ها و گیاهان زینتی و کنترل آفات و بیماری‌های آن‌ها مختص بزرگسالان و دوره‌های آموزشی ویژه کودکان شامل کارگاه تهیه کمپوست و کاشت گل‌ها و سبزیجات است که در فضای نمایشگاه برگزار می‌شود.

علاوه بر این‌ها، طبق روال سالیان گذشته هم‌زمان با روز اول نمایشگاه، کاروانی از پیکره‌‌های تزیین شده با گل در سطح شهر تهران به گردش درخواهد آمد . هدف از راه‌اندازی کاروان گل، ایجاد نشاط و شادابی در روحیه محله‌های مختلف سطح شهر تهران است و شهروندانی که فرصت بازدید از نمایشگاه را به دست نیاورده‌اند، می‌توانند با تماشای این پیکره‌‌های زیبای تزیین شده با گل و گیاه بخشی از زیبایی‌های نمایشگاه را در اطراف محل زندگی یا کار خود مشاهده کنند. ضمن این‌که حرکت کاروان گل فراخوان و دعوتی برای بازدید از نمایشگاه گل و گیاه است.

کشتزارهای شکوفه‌های لاله در آلمان
ادامه مطلب

نظرات کاربران