چای چینی-چین-گردشگری-سفر به چین

۱۰۰۰۰دلار؛ قیمت یک قوری چای چینی

کل : 1

میانگین : 1

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

چینیها معتقدند که طعم بی نظیر چای دا هونگ پائو به دلیل آب و هوای مناسبی است که بوته های چای آنجا رشد میکنند. اگر شما دوست دارید چای اصیل دا هونگ پائو را بنوشید، آماده باشید قبل از سفارش یک فنجان چای دیگر، پول زیادی را برای فنجان اول پرداخت کنید. ما هم مثل هر کس دیگر یک فنجان چای خوب را دوست داریم، ولی چای دا هونگ پائو حقیقتاً تنها برای طرفدارانش دم می شود. قیمت این چای بعنوان گرانترین چای دنیا، ۳۰برابر بیشتر از قیمت طلای هم وزن آن است وهر گرم آن تقریبا ۱۴۰۰ دلار است.

گران ترین گونه چای اوولانگ را می توان در منطقه ووایشان واقع در جنوب کشور چین یافت که به پایتخت چای این کشور نیز معروف است . مسافت این شهر تا پکن با هواپیما ۲٫۵ ساعت و تا شانگهای ۹۰ دقیقه است. اما گونه های ارزانتر این چای نیز در دسترس است؛ با رفتن به داخل شهر می توانید هر کیلو چای دا هونگ پائو را ۱۰۰ دلار بخرید. این قیمت بسیار بیشتر از قیمت چای ارل گری است که ممکن است در کافی شاپ محلی خود بنوشید ولی با این حال قیمت آن بیشتر از هزینه کلی سفر به چین هم نمی باشد.

چرا قیمتها متفاوت است؟ دا هونگ پائو چای کوهی که در کوهها می روید، از همان درختان مادری بدست می آید که برای تولید چای اصیل استفاده می شود و تعداد چندانی از این درختان باقی نمانده اند. اگر شما دوست دارید چای بدست آمده از یکی از این درختان را بنوشید، باید هزینه آن را پرداخت نمایید. در واقع بازار بسیار انحصاری است .

بازنشسته شدن غول آهنین ایران ایر
ادامه مطلب

اگر بخواهید فرهنگ چای چینی را تجربه کنید، می توانید این کار را به راحتی در ووایشان انجام دهید- اما بدانید که این منطقه هنوز گردشگر چندانی ندارد، بنابراین باید این سفر خود را از قبل برنامه ریزی کنید. اگر این چای را امتحان نمی کنید مطمئن شوید که حداقل فعالیت های محلی چون پیاده روی و قایق سواری با بامبو را امتحان کرده اید.

نظرات کاربران