ایده هایی برای سفر

9 فعالیتی که سفر شما را جذاب تر می‌کند

کل : 5

میانگین : 5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲ شهریور ۱۴۰۰

بی شک هیچ تجربه‌‌ای نمی‌تواند به اندازه سفر کردن لذت بخش و آموزنده باشد. سفر بخش مهمی از زندگی است که تفریح و تجربه زندگی را کنار هم دارد. همه افراد با هر سطح مالی می‌توانند تجربه سفری جذاب و دل نشین را داشته باشند. هتل با اقامتگاه بومی، هواپیما یا اتوبوس و … انتخاب‌های شخصی هستند که سطح و کیفیت سفرتان را تغییر می‌دهند، اما هیچ کدام به تنهایی تضمینی برای لذت بردن از سفر نیستند. طبیعتا در بسیاری از سفرها پول می‌تواند سرگرمی‌های بیشتری در اختیارتان بگذارد اما ایده هایی برای سفر وجود دارد که می تواند سفرتان را بسیار جذاب و خاطره انگیز کند، که اتفاقا هزینه زیادی هم ندارند!

 فرقی نمی‌کند چه نوع سفر و چه نوع امکاناتی را انتخاب می‌کنید، در هر صورت لذت بردن از سفر فقط به شما بستگی دارد. اگر اهل سفر و تفریح کردن هستید بد نیست نگاهی به لیست 9 فعالیتی که سفر شما را جذاب‌تر می‌کند، بیاندازید!

 

آشنایی با فرهنگ مردم در سفر - ایده های سفر

 

اقامتگاه جذابی انتخاب کنید

یکی از ایده ها برای سفری جذاب انتخاب اقامتگاه‌های بومی و بوتیک هتل‌ها است. این اقامتگاه‌ها از هتل‌ها کوچک‌تر هستند و فضای صمیمی و محلی‌تری دارند. دکوراسیون فضای آن‌ها بیشتر سبکی راحت و خودمانی دارد، البته در عین حال همه چیز تمیز است. در این اقامتگاه‌ها می‌توانید انواع غذاهای محلی را میل کنید.

 

اقامت در بوتیک هتل ها - سفری جذاب و ارزان

 

گروهی سفر کنید

دورهم بودن و گروهی سفر کردن همیشه لذت بخش‌تر است. حالا اگر بتوانید سفری گروهی با خانواده و دوستان‌تان داشته باشید که چه بهتر، در غیر این صورت سفرهای گروهی با تور مسافرتی را تجربه کنید. سفر با تورهای گروهی یکی از ایده های جذاب سفر است. در این سفرها با افراد زیادی آشنا می‌شوید که به سبب همسفر بودن با آن‌ها وجه اشتراکی نیز بین‌تان وجود دارد. از این فرصت می‌توانید برای هم کلام شدن استفاده کنید و اوقات خوشی را داشته باشید. البته در این کار افراط نکنید و مرز‌های خود را حفظ کنید.

عجیب ترین آداب و رسوم کریسمس در جهان
ادامه مطلب

غذای ملل و محلی را امتحان کنید

غذا‌ها و خوراکی بخشی از فرهنگ هر جامعه‌‌ای هستند. آداب غذا خوردن و نحوه طبخ آن به گذشته و تاریخ یک مردم باز می‌گردد. یکی از تجربه‌های خوب سفر، خوردن غذاهای محلی و غذاهای ملل است. از تجربه‌های تازه نترسید و با خوردن غذاهای جدید فرصت تجربه‌‌ای متفاوت را به خود بدهید. حتی بهتر است با مردم محلی هم‌سفره شوید.

فراموش نکنید اگر به ماده غذایی خاصی حساسیت دارید، قبل از خوردن از محتویات آن اطلاع پیدا کنید. همین طور بهتر است از افراط در خوردن غذاهای جدید خودداری کنید.

 

تجربه غذای محلی و جدید

 

کمی زبان خود را تقویت کنید

بد نیست قبل از شروع سفر چند جمله را یاد گرفته باشید، سلام، احوالپرسی، قیمت گرفتن، پرسیدن ساعت و آدرس و بسیاری جملات کاربردی که در طول سفر می‌تواند کمک‌تان کند. در این خصوص دیکشنری‌های آنلاین مختلفی هم وجود دارد.

جشن‌ها و مسابقات، فرصتی برای شادی کردن

مردم در سراسر دنیا جشنواره‌ها و مسابقات محلی متنوعی دارند. این برنامه‌ها در حالی که شما را با فرهنگ آن کشور آشنا می‌کند، فرصت خوبی برای تفریح و خوش گذرانی هم هست. جشن رنگ‌ها و جشن آب از جشن‌های پرطرفدار و نشاط آور است. بد نیست قبل از برنامه ریزی برای سفر نگاهی به تقویم و مناسبت‌های کشور مورد نظرتان بیاندازید.

 

جشن های خیابانی ایده برای سفری جذاب

 

با افراد محلی وقت بگذرانید

پیشنهاد می‌کنم زمانی که در شهر قدم می‌زنید یا به بازار می‌روید با مردم محلی هم‌کلام شوید. به آن‌ها لبخند بزنید و صمیمانه رفتار کنید. غالب مردم از گردشگران استقبال می‌کنند. البته فراموش نکنید به آداب و رسوم آن‌ها حتی اگر باب میل‌تان نیست هم احترام بگذارید. به هر حال شما مهمان آن‌ها هستید بهتر است تابع آن‌ها باشید.

باغ چهلستون اصفهان
ادامه مطلب

قدم بزنید و اتوبوس سوار شوید

قطعا سفر به شهرهای جدید با جذابیت‌های زیادی همراه است. شاید ساده به نظر برسد اما یکی از ایده ها برای تجربه سفری جذاب، گشت و گذار در شهر است. در خیابان‌ها و کوچه‌های شهر قدم بزنید و با مردم و فرهنگ‌شان آشنا شوید. همین طور بد نیست چند مسیر را با اتوبوس طی کنید. اتوبوس‌ها با گذشتن از خیابان‌ها و محله‌های مختلف نمایی کلی از شهر نشان می‌دهند.

 

گشت و گذار در شهر

 

به جای پاساژهای لوکس به بازار بروید

بازار‌های محلی خودشان بخشی از جاذبه‌های گردشگری به حساب می‌آیند. یک بار هم که شده به جای خرید از پاساژها به بازارهای محلی شهر بروید. مغازه‌های کوچک و مردم را از نزدیک ببینید. اتفاقا در این بازار‌ها چیزهای خوبی هم پیدا می‌کنید.

با این که شاید شما در سفرتان اصلا نیازی به خرید میوه یا محصولات غذایی خام نداشته باشید اما بازار‌های محلی و روزانه مواد غذایی حال و هوای جذابی دارند. این بازار‌ها بسیار دیدنی هستند. در بازار‌های محلی می‌توانید با محصولات جدیدی آشنا شوید، که شاید تا به حال آن‌ها نه خورده باشید و نه دیده باشید! بازار شناور پاتایا یکی از بی نظیر‌ترین و جذاب‌ترین بازار‌های محلی است. مطمئنا بازدید از این سبک بازارهای محلی یکی از بهترین ایده ها برای جذاب‌تر کردن سفر است.

بازار گردی

از اپلیکیشن‌ها کمک بگیرید

استفاده از اپلیکیشن‌ها در زمینه‌های مختلف سفر بسیار مهم و کاربردی است. حتما قبل از سفر آب و هوا را بررسی کنید و همین طور اپلیکیشنی در این خصوص داشته باشید. به علاوه برنامه مسیریابی و نقشه شهر را هم نصب کنید تا در پیدا کردن آدرس محل اقامت‌تان دچار مشکل نشوید.

با عجیب و غریب ترین روستاهای دنیا آشنا شوید!
ادامه مطلب

در نهایت این شما هستید که با ایده هایی ساده می‌توانید سفری جذاب و خاطره انگیز را تجربه کنید. کارهایی که اتفاقا هزینه زیادی هم ندارند. سبک سفر کردن خود را تغییر دهید و در این خصوص بیشتر مطالعه کنید. مطالبی زیادی در رابطه به شیوه بهتر سفر کردن وجود دارد، آن‌ها را از دست ندهید.

نظرات کاربران