گردشگری - شرکت هواپیمایی - هواپیمای سوپرسونیک بوم - پرسرعت ترین هواپیما

هواپیمای سوپرسونیک بوم؛ پر سرعت ترین هواپیمای مسافربری

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

هواپیمای سوپرسونیک بوم؛ پر سرعت ترین هواپیمای مسافربری
گروهی از کارشناسان هواپیمایی، یک هواپیما با سرعت مافوق صوت به نام بوم را رونمایی کردند. هواپیماهای بوم با سرعت ۲٫۶ برابر هواپیماهای دیگر، تا سرعت ۱٫۴۵۱ مایل در ساعت سفر خواهد کرد. این هواپیما به عنوان جایگزینی برای هواپیمای کنکورد خواهد بود چرا که بالاترین سرعت هواپیمای کنکورد ۱٫۳۵۰ مایل در ساعت بوده، اما برخلاف کنکورد، پرواز با بوم هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ زمان بسیار به صرفه تر می باشد. 
هواپیمای بوم دارای ۴۰ صندلی دو ردیفه در دو طرف جناح می باشد، و این امکان را برای مسافران فراهم می کند که از لندن به نیویورک در مدت زمان کمتر از سه ساعت و نیم سفر کنند. قیمت بلیط این پرواز در حدود پنج هزار دلار خواهد بود. 
به گفته ی شرکت بوم، در ساخت این هواپیما از هیچ تکنولوژی نوینی استفاده نشده است، و تنها با ایجاد ترکیبی مناسب از قطعات ۳۰ مدل هواپیما، در حال ساخت سریع ترین هواپیمای مسافری می باشند. مهندسان بوم در ساخت این هواپیما، از موتورهای جت و فیبر کربن، نرم افزار طراحی پیشرفته و آزمایش های تونل باد استفاده نموده اند. برمبنای وب سایت بوم، وزن بسیار سبک ترکیب فیبر کاربن، سیستم نیروی محرک و مواد بدنه این امکان را برای هواپیما فراهم می سازد تا سریع ترین هواپیمای مسافربری باشد. 
تیم ساخت هواپیمای بوم هم اکنون در حال ساخت نمونه ی آزمایشی در کارخانه ی خود در دنور می باشند و هواپیمای بوم در اواخر سال ۲۰۱۷ آغاز به پرواز خواهد کرد. اولین آزمایش پرواز در فرودگاه سنتنیال (Centennial)، با آزمایش مافوق صدا(سوپرسونیک) در نزدیکی پایگاه نیروی هوایی ادوارد در کالیفرنیا صورت خواهد گرفت. 

بزرگداشت حکیم عمر خیام ؛فیلسوف ایرانی
ادامه مطلب

نظرات کاربران