انواع ویزای گرجستان و راهنمای اخذ آن

انواع ویزای گرجستان و راهنمای اخذ آن

کل : 7

میانگین : 4

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۹

از زمانی که خبر نزدیک شدن عضویت گرجستان به اتحادیه اروپا به گوش رسید، بسیاری از افراد در تلاش برای اخذ ویزای گرجستان درآمدند. گرجستان کشوری آسیایی-اروپایی است و بخشی از آن در منطقه اروپا قرار گرفته است. از همین رو در تلاش است تا با تکیه بر بخش اروپایی خود، جزو اتحادیه شنگن شود. تلاش های این کشور تاکنون باعث شده تا دریافت ویزا برای ورود اتباع خود به کشورهای اروپایی از میان برداشته شود که این گام، برای مردم گرجستان بسیار موثر بوده است. در واقع مردم گرجستان برای سفر به اروپا تنها نیاز به بلیط هواپیما و رزرو هتل دارند.

در سال 2020، رای گیری ها بر آن شد تا فعلا عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا و ناتو برقرار باشد. بدین ترتیب، از چند وقت دیگر، برای ورود به گرجستان نیاز به اخذ ویزای شنگن خواهد بود. در حال حاضر ویزای گرجستان، ویزای شنگن نیست اما برای دریافت آن باید به کنسولگری این کشور که در ایران قرار گرفته است، رفت.

چرا دریافت ویزای شینگن تا این حد مهم است؟

ویزای شینگن یکی از قوی ترین ویزاهای جهان است که با اخذ آن می توانید بدون نیاز به دریافت ویزای جداگانه به 26 کشور اروپایی سفر کنید. درواقع شینگن یک قرارداد بین چندین کشور اروپایی است که آن ها را یک منطقه واحد قرار داده است و بر اساس این توافقنامه، افرادی که ویزای یکی از کشورهای عضو اتحادیه شنگن را دریافت کرده اند، دیگر نیازی به دریافت ویزا از کشورهای دیگر ندارند و با همان ویزا می توانند به همه کشورهایی که عضو این اتحادیه هستند، سفر کنند. اگر ویزای گرجستان هم جزو ویزاهای شنگن شود، با دریافت این ویزا، هر ایرانی می تواند به راحتی به فرانسه، آلمان، هلند و … سفر کند.

عبور از طولانی‌ترین پل معلق شیشه‌ای جهان
ادامه مطلب

چرا دریافت ویزای شینگن تا این حد مهم است؟

انواع ویزای گرجستان

برای دریافت ویزای گرجستان می توانید از روش های زیر اقدام کنید.

 1. ویزای کاری گرجستان
 2. ویزای تحصیلی گرجستان
 3. ویزای توریستی گرجستان
 4. ویزای سرمایه گذاری گرجستان
 5. ویزای درمانی گرجستان

همه ویزاهای گفته شده در قالب یک فرمت ثابت هستند که از طریق کنسولگری این کشور در ایران، به صورت الکترونیکی صادر می گردد. روش های دریافت ویزای گرجستان با توجه به نوع آن متفاوت است.

انواع ویزای گرجستان

ویزای کاری گرجستان

ایرانیان در حال حاضر می توانند بدون نیاز به اخذ ویزای کاری گرجستان، به گرجستان سفر کنند و به مدت 45 روز، در جستجوی کار باشند. در این صورت می توانند بعد از یافتن شغل، مجوز کاری دریافت کنند. از آن جایی که نرخ بیکاری در گرجستان بالا است بهتر است برای سفر به این کشور، ویزای کاری را انتخاب نکنید. مگر این که دعوتنامه کاری دریافت کرده باشید که بدین ترتیب می توانید با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

ویزای تحصیلی گرجستان

برای تحصیل در گرجستان در هر مقطعی که هستید باید مدارک و درخواست خود را به دانشگاه، کالج و … ارسال کنید و سپس، دوره های تخصصی مربوط به همان مقطع تحصیلی را سپری کنید و بعد از تطابق سازی و دریافت دعوتنامه از گرجستان، می توانید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید.

ویزای توریستی گرجستان

ویزای توریستی گرجستان متداول ترین ویزایی است که ایرانیان دریافت می کنند. بدین ترتیب افرادی که قصد سفر به گرجستان را دارند و می خواهند از دیدنی های گرجستان بازدید کنند، باید ویزای توریستی گرجستان را دریافت کنند. برای دیدار اقوام و بستگان نیز، می توانند این ویزا که جزو ویزاهای نوع C هست را دریافت کنند. مدت زمان ویزای توریستی محدود است و اگر بیشتر از زمان داده شده در این کشور بمانید، در لیست سیاه این کشور وارد می شوید. مطلب «راهنمای سفر به گرجستان» اطلاعات توریستی خوبی در اختیارتان می گذارد.

ازسرگیری پروازهای ایرآسیا به ایران بعد از چهار سال
ادامه مطلب

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای گرجستان از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری گرجستان

سرمایه گذاری در هر کشوری نیاز به اخذ ویزای سرمایه گذاری دارد. بدین ترتیب، می توانید مبلغی را به کشور خارجی تزریق کنید و از آن، کسب درآمد کنید. معمولا ویزای سرمایه گذاری گرجستان 5 ساله است.

مدارک اخذ ویزای گرجستان

 • پاسپورت
 • رزومه کاری
 • فرم درخواست ویزا
 • بیمه مسافرتی
 • گردش مالی و تمکن مالی
 • در صورت دیدار اقوام و یا اخذ ویزای کار: دعوت نامه
 • عکس
 • برای ویزای تحصیلی گرجستان نیز نامه پذیرش از سوی دانشگاه، اجاره نامه یا نامه پذیرش خوابگاه الزامی است.

 

ویزای گرجستان از طریق سرمایه گذاری

نظرات کاربران