شهر ساحلی-ساحل-دریا-اسکی- اسکی روی ماسه-sand board

شهر ساحلی Mui Ne ویتنام؛ یکی از بهترین مقاصد اسکی روی ماسه در جهان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۴ خرداد ۱۳۹۵

شهر ساحلی Mui Neدر قسمت جنوب مرکزی ویتنام اخیرا در لیست بهترین مقصدها برای اسکی روی ماسه در جهان قرار گرفت. بر اساس لیستی تحت عنوان ۱۰ مقصد برتر اسکی روی ماسه تپه شده توسط سایت Wonderslist.com infotainment blog اسکی روی ماسه همانند اسکی روی برف در نظر گرفته شده است؛ در اسکی روی ماسه، اسکی بر روی شیب تپه ماسه ای به سمت پایین در حالی انجام می شود که هر دو پا برروی تخته اسکی کشیده می شوند. طبق نظر wonderlist، این فعالیت تفریحی عمدتا در صحراها و نواحی ساحلی رونق یافته است که در آن تپه های شنی زیادی وجود دارند.

همچنین مناطقی دیگری نیز برای این تفریح پیشنهاد می شود که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد: دونا گراندا در ایکا در پرو؛ تپه های شنی تاتوری در ژاپن، تپه های شنی لوکی بای در استرالیا؛ آتشفشان فعال کرو نگرو در نیکاراگوئه؛ دلس والی در شیلی؛ صحراهای دبی در امارات متحده عربی؛ تپه های سوسوسولی در نامبیا؛ پارک سندمستر در فلورانس؛ ارگون، ایالات متحده؛ تپه های شنی مصنوعی در هیرشچائو آلمان؛ گریت سند سی حومه سروا در مصر.

این سایت در ادامه در مورد ویتنام افزوده است: این کشور آسیایی فرهنگ اسکی روی ماسه خود را در تپه های Mui Ne به نمایش گذاشته است. این سایت دلیل شهرت موی ن را تپه های شنی آن معرفی کرده است: این نقطه از زمین به نسبت دیگر نقاط جهان در زمینه اسکی روی ماسه کمتر شناخته شده است.”

اسکی روی ماسه در کنار کایتینگ و موج سواری و دیگر ورزشها، ورزشی محبوب در میان گردشگران شهرهای ساحلی در شهر فان سیت در استان بینه سوآن است.

بر اساس گفته سون تی.لیونگ که ماه قبل سفری به Mui Ne داشته است کرایه بدون محدودیت یک تخته پلاستیکی ۲۰٫۰۰۰ دونگ ویتنام معادل ۹۲ دلار آمریکاست. وی ادامه داد: این سفر پر از هیجان بود. لذت زیادی از آن بردم و اگر پاهایم خسته نمی شدند، چندین مرتبه دیگر اسکی روی ماسه را امتحان می کردم.

نظرات کاربران