جمعه بازار پارکینگ پروانه-پارکینگ پروانه-جمعه بازار-جمعه بازار پروانه

خرید در طهران قدیم؛ جمعه بازار پارکینگ پروانه

کل : 1

میانگین : 3

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

بهترین راه رفتن به پارکینگ پروانه و خرید از جمعه بازار استفاده از مترو است. از ایستگاه مترو سعدی تا پارکینگ پروانه ۱۰ دقیقه پیاده‌روی دارد. پارکینگ پروانه در غرب تقاطع خیابان سعدی و جمهوری واقع شده است. اگر قصد دارید با اتوبوس بروید، باید از ایستگاه‌های خیابان جمهوری استفاده کنید. با ماشین شخصی نیز می‌توانید بروید، زیرا در روز جمعه از طرح ترافیک و جریمه خبری نیست .

جمعه بازار در پارکینگی پنج طبقه برپا می‌شود که در آن روز ماشینی در آن‌‌جا نیست. همه جا پر می‌شود از دست‌فروشانی که در پارکینگ بساط می‌کنند. ساعت برگزاری این بازار از ۸ صبح تا ۴ عصر روز جمعه است و تقریباً می‌توانید هر چیزیرادر این بازار پیدا کنید؛ از لوازم قدیمی و عتیقه تا لباس‌های نتی زیبا، فرش و گلیم و هزار جور صنایع دستی و هنری. قدم به طبقه اول پارکینگ پروانه که می‌گذارید ، انگار وارد بازار دوره قاجار شده‌اید. این طبقه مخصوص فروش عتیقه‌جات، ظرف‌های نقره, لوازم قدیمیخانه, گرامافون‌، صفحات موسیقی، کلکسیون‌های گران‌قیمت سکه، لاله و صندلی‌های لهستانی است. بیشتر این لوازم به خاطر قدیمی بودن و داشتن ارزش کلکسیونی گران هستند، ولی با کمی چانه زدن می‌‌توانید وسیله مورد نظرتان را ارزان‌تر بخرید. حتماً در خرید خود دقت کنید، زیرا اگر به هر دلیلی از آن منصرف شوید، شاید دیگر آن فروشنده را هفته بعد پیدا نکنید.

عمده غرفه‌های طبقات بالا پوشاک و زیور آلات کار دست هستند که روی زمین یا میز چیده شده‌اند و به دلیل این‌که از اتاق پرو خبری نیست، یا باید سایز خود را حدس بزنید یا برای اطمینان از اندازه آن،لباس را روی لباس‌های خود بپوشید. خیلی از دخترها و پسرهای جوان کارهای دستی خود را برای معرفی و فروش به آن‌جا می‌آورند. جمعه بازار محیطی رنگارنگ و بسیار جذاب است که اگر حواستان به کیفتان نباشد، امکان دارد همه پولتان را خرج کنید. بهتر است اگر به قصد خرید می‌روید، پول نقد همراه داشته باشید، زیرا خیلی از فروشنده‌ها دستگاه کارت خوان ندارند. امیدوارم حتماً سری به این بازار جالب بزنید و از خرید از آن لذت ببرید.

نظرات کاربران

  1. حسین says:

    با تشکر از مطلب خوبتون