گردشگری ایران - مراکز دیدنی و تفریحی - موزه هوشمند تاریخ طبیعی شاهرود

افتتاح موزه هوشمند تاریخ طبیعی در شاهرود

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: جمعه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

افتتاح موزه هوشمند تاریخ طبیعی در شاهرود
به گزارش ایرنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شاهرود در مراسم افتتاح موزه هوشمند تاریخ طبیعی اظهار داشت: در این موزه بیش از ۱۵۰ گونه جانوری از تنوع زیست محیطی شهرستان شاهرود و میامی نگهداری می شود. به گفته ی صمد جلالی، ۲۰ درصد از مناطق حفاظت شده ی کشور در شاهرود واقع شده اند و حیواناتی از قبیل خزندگان، پرندگان و گوشت خواران در آن زندگی می کنند. 
نرم افزار هوشمند این موزه، قابلیت نصب بر روی تلفن های همراه و دیگر وسایل ارتباط جمعی هوشمند را دارا می باشند. علاوه بر این، این نرم افزار با کمک نقشینه رمزینه پاسخ سریع یا (qrcode) در فضای مجازی برای کابران قابل استفاده است. از این طریق کاربران می توانند وارد سامانه شاهرود گردی شده و با انتخاب موزه تاریخ طبیعی شاهرود، به تماشای حیوانات موجود در موزه بپردازند. همچنین این امکان برای کاربران فراهم شده تا با انتخاب هر یک از این زمزینه ها به مشخصات آن حیوان ، نوع غذا، زیستگاه و موارد دیگر به توضیحات کوتاه در مورد آن حیوان دسترسی داشته باشند. این نرم افزار هوشمند در سامانه بازار بصورت رایگان برای نصب ارایه می شود. 
حمیدرضا حسنی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شاهرود هم در این مراسم گفت: موزه برای آشنایی بیشتر مردم با فرهنگ و هنر گذشتگان است و جشنواره ها نیز تجلی جاذبه های گردشگری می باشند. به گفته ی وی، با برگزاری جشنواره های مختلف در فصول گوناگون می توانیم ظرفیت های خوب گردشگری و منابع طبیعی را به مردم معرفی کنیم. وی افزود، همکاری نزدیک ادارات منابع طبیعی، میراث فرهنگی و حفاظت محیط زیست می تواند باعث رونق بیشتر گردشگری در شاهرود بشود تا به دنبال آن سرمایه گذاری بخش خصوصی در این صنعت افزایش یابد.
به گفته ی حسنی، با توجه به پیشرفت فناوری های اطلاعاتی و نرم افزاری، باید ظرفیت های موجود گردشگری و منابع طبیعی و محیط زیست شاهرود معرفی و تقویت شوند. موزه تاریخ طبیعی شاهرود سال ۸۶ گشایش یافته است. 

مذاکره با ایرباس به منظور انعقاد قرارداد
ادامه مطلب

نظرات کاربران