باغ سنگی-ایران-گردشگری-سیرجان-کرمان

داستان عجیب باغ سنگی

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
در ۴۰ کیلومتری شهرستان سیرجان در استان کرمان روستای بسیار مشهوری به نام میاندوآب قرار گرفته است. شهرت این روستا به دلیل وجود باغ عجیبی است که از درختانش به جای میوه و برگ سنگ آویزان است. این باغ سنگی متعلق به درویش خان اسفندیارپور است که داستان آن از این قرار است.

درویش خان اسفندیارپور که از زمین‌داران سیرجان محسوب می‌شد، در سال ۱۳۴۰ پس از اجرای طرح اصلاحات ارضی میزان بسیار زیادی از زمین‌هایش را از دست داد. زمین‌هایی که سال‌ها صرف آبادانی آن‌ها کرده بود بعد از تصرف، خشک و نابود شدند. درویش خان کر و لال بود؛ بنابراین، برای نشان دادن اعتراضش شروع به احداث این باغ در یکی از بیابان‌های اطراف باغ‌های خشک شده‌اش کرد.

او ابتدا تنه درختان خشک شده‌اش را درمی‌آورد و به محل احداث باغ سنگی می‌برد و سپس گودالی به عمق ۱ متر می‌کَند و درختانش را دوباره می‌کارد و سنگ‌هایی را که از بستر رودخانه پیدا می‌کرده با سیم به درخت‌ها آویزان می‌کند. از همه جالب‌تر این است که احداث هر درخت یا آویزان کردن هر سنگ برای درویش خان مفهوم خاصی داشت و هر کدام را بر اساس تفکری خلق می‌کرده است. در سال ۱۳۵۵ پرویز کیمیاوی فیلمی بنام باغ سنگی از این باغ و با شرکت درویش خان اسفندیارپور ساخت که برنده جایزه خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین شد. سرانجام، درویش خان در ۱۹ فروردین سال ۱۳۸۶ در ۹۰ سالگی در کنار درختانش جان باخت و همان جا نیز دفن شد. 

Πάει ένας σε ένα φαρμακείο και λέει: – θέλω 1 κουτιά βιάγκρα γιατί θα έρθει 1 γκρουπ ρωσίδ. ιστότοπο όπως αυτό Το vardenafil μπορεί επίσης να αλληλεπιδράσει με τα ακόλουθα φάρμακα.

http://credit-n.ru/zaymyi-next.html

نظرات کاربران