تحصیل در معتبرترین دانشگاه های رم

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

معتبرترین دانشگاه های رم

کشور ایتالیا که به عنوان یکی از محبوب ترین کشورهای قاره ی اروپا شناخته می شود، از پشتوانه ی تاریخی و فرهنگی بسیار غنی برخوردار است و پیشرفت علوم مختلف در آن باعث شده است تا از نظر علمی و آکادمیک نیز به درجات بالایی در کل دنیا دست یابد. برخی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان در کشور ایتالیا واقع شده اند و دارای ارتباط خوبی با دیگر دانشگاه ها و محیط های آکادمیک می باشند. تمام این امتیازات دست به دست هم داده اند و کشور ایتالیا را به یکی از پر طرفدارترین کشورها برای تحصیل و یادگیری تبدیل نموده اند. شواهد نشان می دهد که سالانه هزاران دانشجوی ایرانی برای ادامه ی تحصیل به کشور ایتالیا سفر می کنند و مشغول تحصیل در دانشگاه های دولتی و یا خصوصی آن می شوند. در این میان شهر رم از جایگاهی متفاوت برخوردار است و به عنوان پایتخت کشور ایتالیا، مورد توجه افراد بیشماری قرار می گیرد. شهر رم دانشگاه های متعددی را در خود جای داده است که برخی از آن ها دارای شهرت جهانی هستند، در این میان معتبرترین دانشگاه های رم ایتالیا انتخاب افراد بسیاری برای ادامه ی تحصیل هستند.

معتبرترین دانشگاه های رم

معتبرترین دانشگاه های رم

در ادامه به معرفی معتبرترین دانشگاه های رم خواهیم پرداخت. همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید تا شما را با مزایای تحصیل در این دانشگاه ها، آشنا کنیم.

 

دانشگاه ساپینزا رم | Sapienza University of Roma

دانشگاه ساپینزا که یکی از معتبرترین دانشگاه های رم و کشور ایتالیا است، در بین 200 دانشگاه برتر دنیا، می درخشد و از درجه ی علمی بسیار بالایی بهره می برد. سطح دانش این دانشگاه بسیار بالا است و همواره پذیرای دانشجویانی است که از امتیازات لازم برخوردارند. دانشگاه ساپینزا یکی از اولین دانشگاه هایی است که رشته های درسی به زبان انگلیسی را در برنامه ی کارشناسی ارشد خود جای داده و بدین ترتیب امکان تحصیل برای دانشجویان بین المللی و غیر ایتالیایی زبان را فراهم کرده است.

بلندترین سرسره جهان در لندن افتتاح می‌شود
ادامه مطلب

دانشگاه ساپینزا رم | Sapienza University of Roma

این دانشگاه که یکی از معتبرترین دانشگاه های رم است، در کنار سطح دانش بسیار بالا، از امکانات و خدمات بسیار متنوعی نیز برخوردار است که از میان آن ها می توان به سیستم حمل و نقل رایگان، کافه، کتابخانه، ابزار و محیط های ورزشی متنوع، فضاهای فرهنگی، تئاتر و غیره اشاره کرد. لازم به ذکر است که دانشگاه رم با 400 مدرسه ی اراسموس موندس در کلدنیا در ارتباط است و به همین دلیل دانشجویان بین المللی بسیار زیادی دارد.

دانشگاه ساپینزا رم | Sapienza University of Roma

این دانشگاه که برخی آن را با نام دانشگاه رم نیز می شناسند، به عنوان بزرگ ترین دانشگاه اروپا و همچنین اولین و معتبرترین دانشگاه ایتالیا شناخته می شود و در لیست معتبرترین دانشگاه های رم از جایگاه ویژه ای برخوردار است. دانشگاه ساپینزا از سال 1303 تا کنون مشغول به کار است و دارای بیش از 10500 دانشجو از سراسر دنیا می باشد. این دانشگاه دارای 250 رشته در مقطع کارشناسی و همچنین 200 رشته در مقطع کارشناسی ارشد است و بدین ترتیب امکان تحصیل در انواع رشته ها را برای افراد فراهم می کند. همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از  رشته های تحصیلی همچون پزشکی و فناوری اطلاعات در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و از این بابت هیچ مشکلی برای دانشجویان بین المللی و غیر ایتالیایی زبان به وجود نمی آید. امروزه دانشگاه ساپینزا رم به عنوان یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی کشور ایتالیا شناخته می شود بسیاری از مطالعات علمی در این دانشگاه اتفاق می افتند و نتایج حیرت انگیزی را رقم می زنند.

بیست و پنج عکس منتخب هفته
ادامه مطلب

دانشگاه ساپینزا رم | Sapienza University of Roma

دانشگاه جان کابوت | John Cabot university

از دیگر دانشگاه هایی که در شهر رم قرار گرفته است و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های رم شناخته می شود می توان، به دانشگاه جان کابوت که در واقع دانشگاهی امریکایی در دل ایتالیا است، اشاره کرد. سیستم آموزشی این دانشگاه کاملا ایتالیایی و خدمات و امکانات ارائه شده در آن، کاملا امریکایی می باشد.

دانشگاه جان کابوت | John Cabot university

این دانشگاه تنها 1000 دانشجو دارد و این امکان را برای افراد فراهم می کند تا علاوه بر تحصیل در رشته ی مورد نظر، زبان انگلیسی خود را نیز تکامل ببخشند. دانشجویان این دانشگاه از 55 کشور مختلف جهان می باشند و تمامی آن ها این فرصت را می یابند تا علاوه بر آموزش زبان و تحصیل، دوره های کارآموزی را نیز بگذرانند و بدین ترتیب آماده ی کار و زندگی در آینده شوند.

دانشگاه جان کابوت | John Cabot university

دانشگاه جان کابوت | John Cabot university

دانشگاه تورورگاتا رم | Tor Vergata university

این دانشگاه که دومین دانشگاه شهر رم به شمار می آید به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های رم شناخته می شود و سالانه دانشجویان بین المللی بیشماری را به خود جلب می کند. این دانشگاه از زمان تاسیس تا کنون توانسته است که تنوع رشته های تحصیلی خود را بالا تر برده و با بهبود بخشیدن به عملکرد و کیفیت دانشگاه، در جایگاه علمی بالایی قرار گیرد. امروزه دانشگاه تورورگاتا از رنکینگ جهانی بالایی برخوردار است و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های ایتالیا شناخته می شود.

دانشگاه تورورگاتا رم

دانشگاه تورورگاتا رم

با وبلاگ سفرمی همراه باشید و اطلاعات خود را در مورد شهرها و کشورهای مختلف جهان تکامل ببخشید تا با آگاهی هرچه تمام تر سفر کرده و بر کیفیت زندگی و آینده ی خود بیفزایید.

دریاچه خالدار کانادا دریاچه ای عجیب و پر رمز و راز!!
ادامه مطلب

نظرات کاربران