معتبرترین دانشگاه های رم

کشور ایتالیا که به عنوان یکی از محبوب ترین کشورهای قاره ی اروپا شناخته می شود، از پشتوانه ی تاریخی و فرهنگی بسیار غنی برخوردار است و پیشرفت علوم مختلف در آن باعث شده است تا از نظر علمی و آکادمیک نیز به درجات بالایی در کل دنیا دست یابد. برخی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان در کشور ایتالیا واقع شده اند و دارای ارتباط خوبی با دیگر دانشگاه ها و محیط های آکادمیک می باشند. تمام این امتیازات دست به دست هم داده اند و کشور ایتالیا را به یکی از پر طرفدارترین کشورها برای تحصیل و یادگیری تبدیل نموده اند. شواهد نشان می دهد که سالانه هزاران دانشجوی ایرانی برای ادامه ی تحصیل به کشور ایتالیا سفر می کنند و مشغول تحصیل در دانشگاه های دولتی و یا خصوصی آن می شوند. در این میان شهر رم از جایگاهی متفاوت برخوردار است و به عنوان پایتخت کشور ایتالیا، مورد توجه افراد بیشماری قرار می گیرد. شهر رم دانشگاه های متعددی را در خود جای داده است که برخی از آن ها دارای شهرت جهانی هستند، در این میان معتبرترین دانشگاه های رم ایتالیا انتخاب افراد بسیاری برای ادامه ی تحصیل هستند.

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های رم

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های رم

در ادامه به معرفی معتبرترین دانشگاه های رم خواهیم پرداخت. همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید تا شما را با مزایای تحصیل در این دانشگاه ها، آشنا کنیم.

 

دانشگاه ساپینزا رم | Sapienza University of Roma

دانشگاه ساپینزا که یکی از معتبرترین دانشگاه های رم و کشور ایتالیا است، در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا، می درخشد و از درجه ی علمی بسیار بالایی بهره می برد. سطح دانش این دانشگاه بسیار بالا است و همواره پذیرای دانشجویانی است که از امتیازات لازم برخوردارند. دانشگاه ساپینزا یکی از اولین دانشگاه هایی است که رشته های درسی به زبان انگلیسی را در برنامه ی کارشناسی ارشد خود جای داده و بدین ترتیب امکان تحصیل برای دانشجویان بین المللی و غیر ایتالیایی زبان را فراهم کرده است.

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های رم

این دانشگاه که یکی از معتبرترین دانشگاه های رم است، در کنار سطح دانش بسیار بالا، از امکانات و خدمات بسیار متنوعی نیز برخوردار است که از میان آن ها می توان به سیستم حمل و نقل رایگان، کافه، کتابخانه، ابزار و محیط های ورزشی متنوع، فضاهای فرهنگی، تئاتر و غیره اشاره کرد. لازم به ذکر است که دانشگاه رم با ۴۰۰ مدرسه ی اراسموس موندس در کلدنیا در ارتباط است و به همین دلیل دانشجویان بین المللی بسیار زیادی دارد.

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های رم

این دانشگاه که برخی آن را با نام دانشگاه رم نیز می شناسند، به عنوان بزرگ ترین دانشگاه اروپا و همچنین اولین و معتبرترین دانشگاه ایتالیا شناخته می شود و در لیست معتبرترین دانشگاه های رم از جایگاه ویژه ای برخوردار است. دانشگاه ساپینزا از سال ۱۳۰۳ تا کنون مشغول به کار است و دارای بیش از ۱۰۵۰۰ دانشجو از سراسر دنیا می باشد. این دانشگاه دارای ۲۵۰ رشته در مقطع کارشناسی و همچنین ۲۰۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد است و بدین ترتیب امکان تحصیل در انواع رشته ها را برای افراد فراهم می کند. همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از  رشته های تحصیلی همچون پزشکی و فناوری اطلاعات در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و از این بابت هیچ مشکلی برای دانشجویان بین المللی و غیر ایتالیایی زبان به وجود نمی آید. امروزه دانشگاه ساپینزا رم به عنوان یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی کشور ایتالیا شناخته می شود بسیاری از مطالعات علمی در این دانشگاه اتفاق می افتند و نتایج حیرت انگیزی را رقم می زنند.

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های رم

دانشگاه جان کابوت | John Cabot university

از دیگر دانشگاه هایی که در شهر رم قرار گرفته است و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های رم شناخته می شود می توان، به دانشگاه جان کابوت که در واقع دانشگاهی امریکایی در دل ایتالیا است، اشاره کرد. سیستم آموزشی این دانشگاه کاملا ایتالیایی و خدمات و امکانات ارائه شده در آن، کاملا امریکایی می باشد.

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های رم

این دانشگاه تنها ۱۰۰۰ دانشجو دارد و این امکان را برای افراد فراهم می کند تا علاوه بر تحصیل در رشته ی مورد نظر، زبان انگلیسی خود را نیز تکامل ببخشند. دانشجویان این دانشگاه از ۵۵ کشور مختلف جهان می باشند و تمامی آن ها این فرصت را می یابند تا علاوه بر آموزش زبان و تحصیل، دوره های کارآموزی را نیز بگذرانند و بدین ترتیب آماده ی کار و زندگی در آینده شوند.

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های رم

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های رم

دانشگاه تورورگاتا رم | Tor Vergata university

این دانشگاه که دومین دانشگاه شهر رم به شمار می آید به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های رم شناخته می شود و سالانه دانشجویان بین المللی بیشماری را به خود جلب می کند. این دانشگاه از زمان تاسیس تا کنون توانسته است که تنوع رشته های تحصیلی خود را بالا تر برده و با بهبود بخشیدن به عملکرد و کیفیت دانشگاه، در جایگاه علمی بالایی قرار گیرد. امروزه دانشگاه تورورگاتا از رنکینگ جهانی بالایی برخوردار است و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های ایتالیا شناخته می شود.

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های رم

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های رم

با وبلاگ سفرمی همراه باشید و اطلاعات خود را در مورد شهرها و کشورهای مختلف جهان تکامل ببخشید تا با آگاهی هرچه تمام تر سفر کرده و بر کیفیت زندگی و آینده ی خود بیفزایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
2.2KPosts
1KComments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe