ویزای اقامت امارات - دبی

ویزا اقامت امارات دبی

کل : 10

میانگین : 4.9

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

رشد اقتصادی و پیشرفت شهر دبی توجه جهانیان را به خود جلب کرده است. دبی مدت‌ها است که به یکی از شهرهای لوکس دنیا تبدیل شده است. جدای از رشد صنعت گردشگری در دبی، اقتصاد و تجارت نیز در این شهر رونق زیادی پیدا کرده است. به طور کلی در دهه‌‌های اخیر امارات متحده عربی به سرعت روند رو به رشدی را طی‌‌ می‌کند. از این رو بسیاری برای کار و زندگی دبی را انتخاب‌‌ می‌کنند. برای مهاجرت به امارات چندین روش مختلف وجود دارد که یکی از آن‌ها اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در دبی است. البته این نوع ویزا برای کسانی مناسب است که اهداف تجاری و اقتصادی دارند. دبی فرصت خوبی برای این نوع مهاجرت است.

طبیعتا قبل از هر برنامه ریزی برای مهاجرت به دبی باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید و از کارشناسان خبره‌ سفرمی مشاوره بگیرید. توجه داشته باشید حتما قبل از هر اقدامی، از کامل بودن مدارک‌‌‌تان اطمینان داشته باشید. همین طور از قبل شرایط و میزان سرمایه مورد نیاز را به خوبی بررسی کنید؛ چون در صورتی که درخواست ویزای دبی مردود اعلام شود، پروسه دوباره آن کار بسیار سختی است. بنابراین همه جوانب را باید بسنجید.

 

مهاجرت به دبی - اقامت امارات

 

اعتبار ویزای دبی از طریق ثبت شرکت

اگر تصور‌‌ می‌کنید که با ثبت شرکت در دبی‌‌ می‌توانید اقامت دائم داشته باشید، سخت در اشتباه هستند. امارات تنها بعد از گذشت سی سال اقامت، به شما اقامت دائم  پاسپورت امارات را‌‌ می‌دهد. با ثبت شرکت این امکان برای متقاضی و بستگان درجه اولش فراهم‌‌ می‌شود تا بتوانند با دریافت ویزای 3 ساله و قابل تمدید در دبی زندگی، تحصیل و کار کنند. این ویزا برای مردم آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی 6 ساله است. البته آن‌ها نیز در صورت تمایل‌‌ باید ویزا خود را تمدید کنند.

ثبت نام در لاتاری
ادامه مطلب

این تمدید هم شرایط خاص خودش را دارد. متقاضی تمدید ویزا باید در مدت اقامت خود تمام مالیات شرکت را پرداخت کرده باشد. همین طور نباید هیچ گونه جرمی در امارات مرتکب شده باشد. ارتکاب جرم در امارات، عدم پرداخت مالیات، عدم پرداخت حقوق کارکنان و … قطعا باعث تمدید نشدن ویزای‌‌‌تان می‌شود و شرایط را برای تمدید بسیار سخت‌‌ می‌کند.

چرا دبی را برای ثبت شرکت انتخاب کنیم؟

با دریافت ویزای دبی از طریق ثبت شرکت علاوه بر اقامت خودتان و بستگان درجه یک،‌‌ می‌توانید در بازار جهانی، بازار امارات و همین طور مناطق GCC فعالیت کنید. دارندگان این ویزا برای سفر به کشورهای عرب زبان حاشیه خلیج فارس نیازی به دریافت ویزا ندارند. همین طور‌‌ می‌توانید به نام شرکت ملک خریداری کنید. داشتن این ویزا به شما اجازه‌‌ می‌دهد بتوانید در مناقصه‌‌های دولتی شرکت کرده و پروژه بگیرید.

بررسی شرایط درخواست ویزا از طریق ثبت شرکت

طبیعتا قبل از انتقال سرمایه و پول‌‌‌تان باید حسابی بازار امارات را بررسی کنید. آمارها و گزارش‌‌های مختلف را بخوانید. در مورد نرخ تورم، نرخ بیکاری، نرخ مصادره اموال امارات، نرخ تولید و نرخ مالیات بر درآمد اطلاعات کسب کنید. هرچقدر در خصوص اوضاع اقتصادی امارات دانش بیشتری داشته باشید احتمال ریسک‌‌‌تان کاهش پیدا‌‌ می‌کند. این آمار ثبات اقتصادی و امنیت سرمایه گذاری یک کشور را نشان‌‌ می‌دهد و اطلاع از آن‌ها کمک بزرگی برای مهاجرت کنندگان است.

برای ثبت شرکت در دبی ابتدا باید یک درخواست اولیه ارائه دهید. در این درخواست باید مدارک شناسایی خودتان و همراهان‌‌‌تان ضمیمه شود. برای این درخواست محدودیت سنی ندارید و همین طور لازم به ارائه مدرک زبان نیست. بعد از چند روز با اعلام نتیجه اولیه از سوی وزارت توسعه اقتصادی باید سایر مدارک مورد نیاز را آماده کنید. همین طور در این مرحله باید تمام فرم‌ها را پر کرده و هزینه‌های ویزا را پرداخت کنید.

ویزای توریستی هلند
ادامه مطلب

 

اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در دبی

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی

شرکت‌‌های ثبت شده در امارات به چند دسته تقسیم‌‌ می‌شوند. بر اساس این دسته بندی اجازه فعالیت شرکت‌ها نیز با یکدیگر فرق دارد.

گروه اول یعنی شرکت‌‌های ساحلی تنها اجازه فعالیت در بازار محلی امارات را دارند.

گروه دوم شرکت‌‌های خارج از کشور هستند. این شرکت‌ها در امارات ثبت شده‌‌اند اما فعالیت آن‌ها خارج از امارات است.

گروه سوم، شرکت‌‌های مناطق آزاد هستند که فعالیت‌شان تنها به یکی از مناطق آزاد امارات ختم‌‌ می‌شود.

گروه چهارم شرکت‌‌های تابعه یا نمایندگی‌ها هستند. این شرکت‌ها در جای دیگری ثبت شده‌اند و نمایندگی و یا شرکت تابعه آن‌ها اجازه فعالیت در امارات را دارد.

برای ثبت هر کدام از این شرکت‌ها باید مدارک خاصی ارائه دهید. با این حال به طور کل ارائه مدارک شناسایی خودتان، خانواده، پرسنل و سهام داران شرکتی که‌‌ می‌خواهید ثبت کنید، الزامی است. باید نام شرکت و زمینه فعالیت آن مشخص باشد. فرم‌‌های مربوط به تاییدیه تجارت و کسب و کار، و همین طور فرم تاییدیه حقوقی باید تکمیل شود. تمام تاییدیه‌‌های مورد نیاز از وزارت توسعه اقتصادی امارات، اجاره نامه شرکت و همچنین مدارک افتتاح حساب بانکی شرکت( حقیقی یا حقوقی) را باید ارائه دهید. به علاوه باید مدارک مالی نیز ارائه دهید و بسته به نوع فعالیت شرکت سرمایه را به سهام شرکت تبدیل کنید.

کلام آخر

در نهایت اخذ ویزای اقامت در دبی از طریق ثبت شرکت یکی از راه‌های سرمایه گذاری و مهاجرت به دبی است. دبی به عنوان شهری مدرن و پیشرفته بستر مورد نیاز برای فعالیت‌های تازه تجاری و اقتصادی را دارد. برای استفاده از این فرصت می‌توانید با مشاوران سفرمی در این خصوص مشورت نمایید تا اطلاعات دقیق‌تری داشته باشید.

نظرات کاربران