ویزای توریستی چین

کل : 2

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲ مهر ۱۳۹۷

ویزای چین

چین کشور افسانه ها و جاذبه های گردشگری باستانی است که به عنوان سومین کشور بزرگ جهان در شرق قاره آسیا قرار گرفته است. کشور چین با زیبایی های خیره کننده اش و تاریخ و تمدن طولانی هر گردشگری را مات و مبهوت خود می کند. دیدنی های این کشور افسانه ای با طبیعت سبز و بکر آن، گردشگران بسیاری را به فکر اخذ ویزای چین و سفر به این کشور زیبا می اندازد.

ویزای چین

همراه مجله اینترنتی سفرمی باشید تا با ویزای چین، روش اخذ و مدارک لازم برای دریافت آن آشنا شوید.

انواع ویزای توریستی چین

ویزای چین از نوع توریستی دارای انواع مختلفی می باشد که شامل موارد زیر است :

ویزای گروهی چین : ویزای چین از نوع گروهی مناسب گروه های 5 تا 15 نفره می باشد که ورود و خروج همه ی اعضا باید با همدیگر باشد. با اخذ ویزای چین از نوع گروهی ، افراد می توانند در طول 45 روز و تنها به مدت زمانی 30 روز در چین اقامت داشته باشند. متقاضیان می توانند در صورت تایید از سمت سفارت، ویزای گروهی عادی چین را در مدت زمان 14 روزه دریافت نمایند و در صورتی که تقاضای ویزای گروهی فوری چین را بکنند دریافت ویزا 7 روز کاری طول می کشد.

ویزای انفرادی : ویزای چین از نوع انفرادی مناسب افرادی است که به صورت تنهایی سفر می کنند و قصد اقامت به مدت 1 تا 30 روز را دارند. متقاضیانی که ویزای چین از نوع انفرادی را اخذ می کنند حداکثر میتوانند 30 روز در  چین اقامت داشته باشند. مدت اعتبار و انقضای ویزای انفرادی 3 ماه می باشد. افرادی که قصد دریافت ویزای انفرادی را دارند به چند صورت عادی، نیمه فوری و فوری می توانند ویزای چین خود را دریافت نمایند. دریافت ویزای انفرادی عادی چین 10 روز کاری طول می کشد، دریافت ویزای انفرادی نیمه فوری چین 7 روز کاری و ویزای فوری چین نیز 3 روز کاری طول می کشد.

ویزای توریستی لوکزامبورگ
ادامه مطلب

ویزای چین

نحوه اخذ ویزای توریستی چین

ویزای کشور چین از نوع توریستی مناسب آن دسته از افرادی است که تنها به قصد بازدید از جاذبه های گردشگری چین و یا دیدار با بستگان و خانواده خود، راهی این کشور می شوند. متقاضیان با انتخاب ویزای چین از نوع توریستی، اجازه ی کار و فعالیت در این کشور را ندارند و در صورت تخلف به صورت جدی با آنها برخورد می شود.

در صورتی که شما قصد سفر به این کشور و دریافت ویزای چین را دارید لازم است بدانید که حتما ضروری نیست تا برای دریافت ویزای خود به سفارت مراجعه کنید و می توانید با سپردن مدارک و فرم خود به وکیل و یا کارگزار ویزای چین خود را دریافت کنید. سفارت چین برای ویزا، با متقاضی مصاحبه نمی کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای چین

متقاضیان دریافت ویزای چین لازم است تا مدارکی را علاوه بر فرم مشخصات تکمیل شده به هنگام مراجعه حضوری به همراه داشته باشند :

  • اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه و با حداقل سه صفحه خالی
  • دو قطعه عکس رنگی 6*4 با پس زمینه سفید جدید
  • شناسنامه ایرانی
  • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به چین
  • تمکن مالی
  • بیمه نامه مسافرتی

مدت زمان صدور ویزای چین

ویزای کشور چین از نوع توریستی با توجه به نوع مورد نظر در زمان های متفاوتی از سمت سفارت صادر می شود. در صورتی که متقاضی ویزای گروهی چین به صورت عادی را تقاضا کرده باشد 14 روز کاری باید صبر کند و برای ویزای گروهی چین به صورت فوری متقاضی حداکثر 7 روز کاری منتظر می ماند.

اسکیل ورکر در مهاجرت دائم به کانادا
ادامه مطلب

اگر متقاضی ویزای انفرادی چین را درخواست کرده باشد بسته به عادی، فوری و نیمه فوری بودن ویزای انفرادی زمان حدودا بین 3 تا 12 روز کاری را باید منتظر ویزای چین خود باشند.

سفارت چین در تهران

گردشگرانی که قصد سفر به چین را دارند باید برای دریافت ویزای چین به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنند. متقاضیان می توانند در روزهای فرد (یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه) صبح ها از ساعت 08:45 صبح الی 12:15 ظهر و بعد از ظهرها از ساعت 14:30 تا 16:30 برای ویزای چین اقدام نمایند.

نشانی سفارت چین : تهران، خیابان شهید موحد دانش (اقدسیه)، روبروی آتش نشانی

تلفن سفارت چین : 22291240-021 و 22291241-021

وب سایت سفارت : ir.chineseembassy.org

نظرات کاربران