ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی 5 ساله کانادا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۷

ویزای مولتی کانادا

کانادا کشوری بزرگ و پهناور در قاره آمریکای شمالی می باشد که مقصد نهایی گردشگران بسیاری برای سفر است. گردشگران و مسافران باید پیش از سفر به کانادا اقدام به دریافت ویزا نمایند و در صورتی که قصد دارند مدت زمان زیادی در این کشور اقامت داشته باشند می توانند در جهت اخذ ویزای مولتی کانادا برآیند. ویزای مولتی کانادا در واقع 10 سال اعتبار دارد اما با توجه پاسپورت ایران که 5 سال اعتبار دارد این ویزا به صورت 5 ساله صادر می شود. با ویزای مولتی 5 ساله کانادا گردشگران می توانند در طول این 5 سال بیشتر از 1 بار به این کشور ورود و خروج کنند. اداره مهاجرت کانادا از سال 2015 ویزای مولتی کانادا را با هدف آسان شدن ورود و خروج ایجاد کرده است.

ویزای مولتی کانادا

همراه مجله گردشگری سفرمی باشید تا با ویزای مولتی کانادا و شرایط و مدارک لازم برای اخذ آن بیشتر آشنا شوید.

شرایط ویزای مولتی کانادا

این ویزا در واقع همانند ویزای توریستی کانادا می باشد با این تفاوت که با دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا می توانید تا اعتبار پاسپورت خود در کشور کانادا اقامت داشته باشید و یا رفت و آمد کنید. لازم است بدانید که همچنین می توانید از طریق کلیه مرز ها و در زمان های مختلف نیز تردد نمایید. دو دسته از افراد این ویزا را راحت تر می توانند دریافت نمایند. دسته اول افرادی که مورد تایید کنسولگری کانادا واقع می شوند و دسته ی دوم والدین و یا پدربزرگ مادربزرگ مسنی که در گذشته ویزای کانادا را دریافت نموده و برای بازدید از فرزند یا اقوام خود به این کشور سفر کرده اند. البته افراد دیگر هم می توانند برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا اقدام نمایند. اما امکان دارد این پروسه ی دریافت ویزا موفقیت آمیز نباشد !

ویزای توریستی سنگاپور
ادامه مطلب

با اخذ ویزای مولتی کانادا متقاضیان می توانند در مدت اعتبار پاسپورت خود، به مدت 6 ماه تمام در این کشور اقامت داشته باشند و در صورتی که بخواهند مدت زمان بیشتری در این کشور زندگی کنند می توانند تنها یک خروج چند ساعته از خاک کانادا داشته باشند. پس از بازگشت مجدد به کشور دوباره می توانند اقامت 6 ماه ای در کانادا داشته باشند.

نحوه دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا

در صورتیکه قصد دارید برای بازدید از اقوام و آشنایان خود، شرکت در کلاس های مختلف، بازدید از جاذبه های گردشگری و یا امور دیگر به کانادا سفر کنید می توانید برای اخذ ویزای مولتی 5 ساله کانادا اقدام نمایید. در ابتدا لازم است تا مدارک لازم ویزای مولتی کانادا را آماده و به زبان انگلیسی ترجمه نمایید. مدارکی که شما تحویل افسر صدور ویزا می دهید به خوبی بررسی و کنترل می شود. لازم به ذکر است پس از تحویل مدارک به سفارت کانادا نمی توانید مدرک دیگری را ضمیمه پرونده خود نمایید تنها در صورتی این اتفاق می افتد که بنا به شرایط خاص سفارت از شما مدرکی را درخواست نماید.

با توجه به اینکه برای درخواست ویزای مولتی کانادا، سفارت هیچگونه مصاحبه ای از شما نمی کند باید نهایت دقت را در آماده کردن مدارک و تکمیل فرم اپلیکیشن کانادا داشته باشید. افسری که پرونده و مدارک شما را بررسی می کند باید به راحتی متوجه نیت شما از سفر به کانادا شوند. انگیزه شما از سفر باید کاملا افسر را متقاعد کند که حتما قصد بازگشت به کشورخودتان را دارید و قصد اقامت دائم در کانادا را ندارید. مرحله انگشت نگاری برای این ویزا صورت می گیرد.

ویزای توریستی هنگ کنگ
ادامه مطلب

نحوه دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا

مدارک لازم برای دریافت ویزای مولتی کانادا

متقاضیان اخذ ویزای مولتی 5 ساله کانادا می بایست پیش از مراجعه به سفارت مدارکی را به درستی آماده نمایند. این مدارک باید کامل و بدون هیچگونه ایرادی باشند تا مورد بررسی افسر صدور ویزا قرار بگیرد. این مدارک شامل موارد زیر است :

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ترجمه شناسنامه
 • اصل گذرنامه فعلی و اصل کلیه گذرنامه های قبلی (اسکن تمامی ویزاهای دریافتی در 10 سال گذشته)
 • ترجمه سند ازدواج در صورت هم سفر بودن با همسر
 • پرینت حساب بانکی و تمکن مالی در شش ماه گذشته (حداقل موجودی 100 میلیون تومان)
 • دو قطعه عکس رنگی 6*4 با پس زمینه سفید جدید
 • ترجمه سند ملکی
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار
  اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی :
  کارمندان بخش دولتی : ترجمه ی رسمی آخرین حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی
  صاحبان شرکت های خصوصی :  کپی از روزنامه رسمی و تاسیس شرکت و کپی از روزنامه آخرین تغییرات شرکت
  کارمندان بخش خصوصی : گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی به همراه گواهی سابقه 1 ساله در بیمه تامین اجتماعی
  دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها : کارت بین المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی
  کسبه : کپی از جواز کسب و کارت بازرگانی
 • ترجمه بیمه مسافرتی متقاضی
 • دعوت نامه رسمی و معتبر

مدت زمان صدور ویزای مولتی کانادا

در صورتیکه مدارک شما توسط افسر بازرسی، بررسی شود و کامل باشد حدود سه هفته زمان می برد تا سفارت کانادا شخص متقاضی را برای انگشت نگاری بخواهد. پس از انگشت نگاری، پیکاپ ویزای کانادا حدود 2 هفته زمان میبرد. به طور کلی دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا 2 الی 3 ماه زمان میبرد.

ویزای توریستی چین
ادامه مطلب

مدت زمان صدور ویزای کانادا

شما می توانید برای سفر به کانادا و خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به سایت گردشگری سفرمی مراجعه نمایید و سفری لذت بخش و خاطره انگیز را تجربه نمایید.

نظرات کاربران