ویزای قطر

ویزای توریستی قطر

کل : 2

میانگین : 3

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲ مهر ۱۳۹۷

ویزای قطر

قطر کشوری کوچک در همسایگی ایران می باشد که به لحاظ اقتصادی ثروتمندترین کشور بر روی زمین است. این کشور غنی امنیت بسیار بالایی دارد و از این رو با جاذبه های گردشگری بسیارش انتخابی مناسب برای گذراندن تعطیلات می باشد. گردشگرانی که قطر را برای سفر خود انتخاب می کنند پیش از سفر باید ویزای قطر را از سفارت این کشور در ایران دریافت کرد.

ویزای قطر

همراه مجله گردشگری سفرمی باشید تا با ویزای قطر، روش و مدارک لازم برای اخذ ویزا بیشتر آشنا شوید.

نحوه اخذ ویزای توریستی قطر

ویزای قطر از نوع توریستی برای آن دسته از افرادی مناسب است که تنها با هدف گردشگری و تفریح راهی این کشور می شوند و مسافران به هیچ وقت با ویزای توریستی قطر نمیتوانند در این کشور مشغول به کار و فعالیت کاری شوند، در صورت تخلف به صورت جدی با آن ها برخورد می شود. ویزای قطر از نوع توریستی از زمان دریافت 3 ماه اعتبار دارد اما مسافر حداکثر به مدت 1 ماه می تواند در کشور قطر اقامت داشته باشد.

گردشگرانی که قصد سفر به کشور زیبای قطر را دارند، باید در مرحله اول برای دریافت ویزای قطر از نوع توریستی اقدام نمایند. شخص مسافر با در دست داشتن مدارک لازم برای ویزا می تواند به سفارت قطر در ایران مراجعه نموده و شخصا تمامی اقدامات لازم برای دریافت ویزای قطر را انجام دهد. لازم به ذکر است که این مراحل را کارگزار و یا وکیل مسافر نیز می تواند انجام دهد. زیرا در ویزای قطر از نوع توریستی نیازی به حضور شخص مسافر در سفارتخانه نیست و هیچ مصاحبه ای صورت نمی گیرد.

ویزای توریستی سوئیس
ادامه مطلب

ویزای قطر

مدارک لازم برای اخذ ویزای قطر

آماده کردن مدارک لازم برای دریافت ویزای قطر پیش از مراجعه حضوری به سفارت این کشور در ایران الزامی می باشد این مدارک شامل موارد زیر است :

  • اصل پاسپورت به همراه اسکن رنگی (دارای حداقل 6 ماه اعتبار)
  • دو قطعه عکس رنگی 6*4 با پس زمینه سفید جدید
  • بلیط هواپیما رفت و برگشت به مقصد قطر و رزرو هتل به صورت قطعی حداقل برای سه شب اقامت
  • ارائه سند بانکی مربوط به حساب سه ماه گذشته متقاضی
  • چک تضمین شده بانکی به مبلغ 10 میلیون تومان

مدت زمان دریافت ویزای قطر

پس از ارائه مدارک لازم و پرداخت هزینه ویزای قطر، صدور ویزای قطر حداقل 15 روز کاری طول می کشد. این ویزا از زمان صدور تا 3 ماه اعتبار دارد. لازم به ذکر است تا صدور ویزا پاسپورت متقاضی نزد سفارت باقی می ماند.

سفارت قطر در تهران

متقاضیانی که سفر به قطر را انتخاب نموده اند برای دریافت ویزای خود باید در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 08:30 صبح تا 15:30 به سفارت در تهران مراجعه نمایند.

نشانی سفارت قطر : تهران، بلوار آفریقا، خیابان گل آذین، پلاک 4

تلفن سفارت قطر : 22029336-021 ، 22029337-021 ، 22058453-021 ، 22051255-021 و 22051256-021

وب سایت سفارت قطر : tehran@mofa.gov.qa

نظرات کاربران