ویزای سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

کل : 1

میانگین : 1

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱ مهر ۱۳۹۷

ویزای سوئیس

سوئیس کشوری چشم نواز و زیبا با کوه های آلپ، طبیعتی بکر و جاذبه های گردشگری بسیار در غرب اروپا می باشد که از مقاصد پرتوجه و جذاب برای گردشگران است. زیبایی بی نظیر این کشور و جاذبه های گسترده ی آن هر گردشگری را به فکر اخذ ویزای سوئیس و سفر به این کشور سبز می اندازد. کشور سوئیس در محدوده شینگن واقع شده است و از این رو مسافرانی که ویزای سوئیس را داشته باشند می توانند به سایر کشورهای شینگن نیز سفر کنند.

ویزای سوئیس

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل باشید تا اطلاعاتی را در رابطه با ویزای سوئیس و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن به دست آورید.

نحوه اخذ ویزای توریستی سوئیس

ویزای سوئیس از نوع توریستی برای آن دسته از افرادی مناسب است که تنها به قصد تفریح ، بازدید از جاذبه های گردشگری سوئیس و یا دیدار با خانواده و بستگان خود راهی این کشور می شوند. ویزای سوئیس از جمله ویزاهای کوتاه مدتی می باشد که دارای اعتبار 90 روزه در طول شش ماه می باشد، که این ویزا متداول ترین نوع ویزا برای سفر به سوئیس می باشد. تمامی افراد بالای 12 سال باید شخصا مدارک و درخواست صدور ویزای خود را به سفارت تحویل دهند.

درصورتی که می خواهید برای ویزا سوئیس از نوع توریستی اقدام کنید لازم است وقت مصاحبه حضوری خود را به صورت تلفنی از سفارت بگیرید. این نکته حائز اهمیت است که برای ویزای سوئیس تنها به صورت حضوری مصاحبه انجام می شود. فرم مشخصات فردی خود به همراه نشانی محل سکونت و محل کار و .. را باید به صورت کامل تکمیل نموده و سپس برای مصاحبه حضوری اقدام نمایید. مدارک لازمی که هنگام مراجعه به سفارت باید به همراه خود داشته باشید را به زمان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی ترجمه کنید. تمامی اقدامات لازم برای تحویل مدارک و کارهای مربوط به انگشت نگاری نیز باید به صورت حضوری انجام شود زیرا برخلاف بسیاری از کشورها، ایرانیان برای دریافت ویزای سوئیس قادر به انجام اقدامات لازم به صورت آنلاین نیستند.

ویزای سوئیس

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن سوئیس

متقاضیان دریافت ویزای سوئیس لازم است تا مدارکی را علاوه بر فرم تکمیل شده به هنگام مراجعه حضوری به همراه داشته باشند :

 • اصل و کپی از شناسنامه
 • اصل پاسپورت با حداقل بیش از شش ماه اعتبار به همراه کپی از صفحات اول و دوم و صفحاتی که مهر خورده اند
 • 3 قطعه عکس رنگی 3*4 زمینه سفید جدید
 • آدرس کامل محل سکونت و محل کار
 • فرم تقاضای ویزا (که برای هر فرد باید به صورت جداگانه باشد)
 • ریز عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی
 • اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی :
  کارمندان بخش دولتی : ترجمه ی رسمی آخرین حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی
  صاحبان شرکت های خصوصی :  کپی از روزنامه رسمی و تاسیس شرکت و کپی از روزنامه آخرین تغییرات شرکت
  کارمندان بخش خصوصی : گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی به همراه گواهی سابقه 1 ساله در بیمه تامین اجتماعی مرتبط با شغل به زبان لاتین
  دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها : کارت بین المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی
  کسبه : کپی از جواز کسب و کارت بازرگانی
 • بلیط هواپیما رفت و برگشت و یا رزرواسیون قطعی کشور اسپانیا
 • بیمه نامه بین المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدا : متقاضیان دریافت ویزای اسپانیا باید بیمه نامه فردی و یا جمعی که به صورت فردی به ارزش  30000 یورو می باشد.
 • دعوتنامه (این دعوتنامه در ویزای توریستی سوئیس باید از طرف بستگان و خانواده ی فرد متقاضی باشد)

مدت زمان صدور ویزای سوئیس

بررسی اولیه مدارک مربوط به اخذ ویزای سوئیس حداقل 10 روز طول می کشد. در واقع در صورتی که مدارک ارسالی متقاضی، پاسپورت، عکس و فرم تکمیل شده مورد تایید باشد و متقاضی انگشت نگاری شده باشد و هزینه های کلی ویزای سوئیس را پرداخته باشد طبق قانون سفارت سوئیس باید ظرف مدت 15 روز درخواست مربوط به ویزا را بررسی نموده و در صورت تایید ویزای سوئیس را برای متقاضی صادر کند. اما لازم است بدانید که در شرایط خاص امکان دارد مدت زمان صدور ویزای سوئیس افزایش یابد و به 30 تا 60 روز برسد !

سفارت سوئیس در تهران

گردشگرانی که قصد سفر به سوئیس عضو پیمان شینگن را دارند باید برای دریافت ویزای سوئیس به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنند. متقاضیان می توانند در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 08:00 صبح الی 12 ظهر برای ویزا اقدام نمایند.

نشانی سفارت سوئیس : تهران، الهیه، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک 2

تلفن سفارت سوئیس : 22008333-021

فکس : 22006002-021

کدپستی سفارت سوئیس : 63751-19649

پست الکترونیک : teh.visa@eda.admin.ch

وب‌سایت سفارت سوئیس : www.eda.admin.ch

http://credit-n.ru/zaymyi-next.html

نظرات کاربران

 1. محمد حسین میرزایی says:

  بلی