ویزای تایلند

ویزای توریستی تایلند

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱ مهر ۱۳۹۷

ویزای تایلند

تایلند کشوری زیبا در جنوب شرقی آسیا است و یکی از مناطق جذاب برای گشت و گذار و سفر می باشد که برای علاقمندان به سفر و طبیعت مقصدی بی نظیر است. گردشگرانی که قصد سفر به این کشور پادشاهی با تاریخ و جزیره های کوچک و بزرگ را دارند باید ویزای تایلند از نوع توریستی را برای ورود به خاک این کشور، دریافت نمایند.

ویزای تایلند

اگر شما هم به دنبال اطلاعاتی در رابطه با ویزای تایلند و مدارک لازم برای اخذ این ویزای توریستی هستید همراه سفرمی باشید.

انواع ویزای تایلند از نظر تعداد دفعات ورود

ویزای کشور تایلند از نوع توریستی به دو صورت برای گردشگران صادر می شود. ویزای تایلند از نوع سینگل که یک ماهه می باشد و گردشگر می تواند تنها یک بار به تایلند ورود کند و 30 روز اقامت داشته باشد. ویزای مولتی تایلند 6 ماهه که گردشگر می تواند چندین دفعه با این ویزا به تایلند سفر کند و در جمع 58 روز اقامت داشته باشد. گردشگران پیش از مراجعه به سفارت تایلند باید نوع ویزای خود سینگل یا مولتی را مشخص کنند.

ویزای تایلند

نحوه اخذ ویزای توریستی تایلند

ویزای تایلند از نوع توریستی برای گردشگرانی مناسب است که تنها به قصد تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری بیشمار وارد خاک این کشور می شوند و شما به عنوان گردشگر به هیچ عنوان حق هیچگونه فعالیت تجاری و یا کاری را با ویزای توریستی تایلند نخواهید داشت و در صورت رعایت نکردن این مورد با شما برخورد جدی می شود. در صورتی که پیش از زمان مقرر شده در کشور تایلند بمانید به صورت قانونی با شما برخورد می شود و مجازات می شوید. چه یک روز بیش از زمان مقرر شده باشد چه یک ماه ! متقاضیان درخواست ویزای تایلند باید در ایران حضور داشته باشند.

ویزای تجاری و مدارک لازم برای اخذ آن
ادامه مطلب

برای سفر به کشور تایلند و اخذ ویزای این کشور لازم نیست به سفارت مراجعه نمایید و مصاحبه حضوری داشته باشید. سفارت این کشور، ویزای تایلند را بدون مصاحبه صادر می کند و شما می توانید مراحل قانونی تا دریافت ویزای تایلند خود را به سایت سفرمی بسپارید.

– نکات مهم در اخذ ویزای تایلند :

در صورتی که از مدت زمان ویزای شما باقی مانده باشد و تصمیم بگیرید که به خارج از تایلند سفر کند و دوباره بازگردد، باید اجازه ی ورود مجدد از اداره ی مهاجرت بگیرد.

اگر به هر دلیلی، قصد اقامت بیش از مدت مقرر شده در ویزای خود را دارید باید به اداره مهاجرت تایلند مراجعه کنید و تقاضای تمدید ویزا کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تایلند

متقاضیان دریافت ویزای تایلند باید پیش از مراجعه به سفارت و یا سپردن روند دریافت ویزای تایلند خود به کارگزار مدارک خود را آماده نمایند . این مدارک شامل موارد زیر است :

  • اصل پاسپورت به همراه کپی از صفحه اول (پاسپورت حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد) در برگه A4
  • دو قطعه عکس رنگی 3*4 با پس زمینه سفید جدید (مغایر با عکس پاسپورت)
  • کپی از کارت ملی در برگه A4
  • شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن در برگه A4
  • بلیط رفت و برگشت هواپیما به مقصد
  • واچر هتل شهر مقصد
  • تمکن مالی با مبلع حداقل چهار میلیون تومان با مهر بانک
  • فرم مشخصات فردی تکمیل شده + آدرس دقیق محل سکونت و محل کار

مدت زمان صدور ویزای تایلند

پس از تحویل مدارک مربوط به ویزای کشور تایلند متقاضی باید مدت زمانی را برای صدور ویزای خود صبر کند. ویزای سینگل یک ماهه به صورت عادی 7 تا 10 روز کاری طول می کشد. ویزای توریستی فوری 3 تا 4 روز کاری طول می کشد و ویزای تایلند از نوع مولتی 6 ماهه ، 3 روز کاری طول می کشد.

با پاسپورت ایرانی به کدام کشورها سفر کنیم؟
ادامه مطلب

سفارت تایلند در تهران

در صورتی که قصد سفر به تایلند را دارید برای دریافت ویزای تایلند باید به سفارت این کشور در تهران و در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 08:30 الی 16:30 بعدازظهر مراجعه نمایید.

نشانی سفارت تایلند : تهران، خیابان بهارستان، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک 3

تلفن سفارت تایلند : 77531433-021

سایت سفارت تایلند : thaiembassy-tehran.org

نظرات کاربران